Кафедрa клінічної фармакології та клінічної фармації

Новини кафедри

25 січня 2023 року відбулося перше в новому календарному році засідання гуртка на базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації. Рік для гуртка розпочався продуктивно, оскільки тема для засідання була вибрана дуже актуальна та пізнавальна. Засідання було присвячене тренінгу з написання наукових робіт, а в якості лектора виступила к.біол.н., асистент кафедри Олена Анатоліївна Темірова.

В засіданні взяли участь понад 30 студентів медичних та фармацевтичного факультету 2-6 курсів. Тема засідання була цікава і для тих студентів, які лише починають робити перші кроки в науці, так і для тих, хто вже має досвід, але хотів поглибити свої знання. Були представлені основні види наукових робіт, чим вони відрізняються, яка структура, вимоги та призначення кожної з них. Також були проаналізовані основні помилки в написанні наукових робіт з досвіду минулорічних конференцій.

Окрім цього, на засіданні був представлений список найближчих майбутніх наукових івентів, а також основні вимоги, характеристики та дедлайни подачі робіт, що допоможе студентам зорієнтуватися у сучасному ритмі подій та пошуку конференцій, які їм цікаві та підходять за тематикою їхнього дослідження.

 

 

 

 

21 грудня 2022 року відбулося чергове засідання гуртка кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації на тему: “Збір матеріалу, статистична обробка результатів дослідження”. В якості доповідача виступив Голова Студентського Наукового Товариства, студент 6 курсу Приходько Євгеній Сергійович.

На засіданні були висвітлені основні аспекти щодо пошуку інформації для написання наукових робіт, вимоги до інформації, основні джерела інформації (опитування, анкети, інтерв’ю, тести) та переваги і особливості кожного з них. Окрім цього, були обговорені етапи обробки матеріалу, основні принципи систематизації даних, а також розглянуті такі поняття: нормальний розподіл, XI-квадрат, точний критерій Фішера, Макнемара.

 

 

20 грудня 2022 на кафедрі клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ імені О.О. Богомольця у дистанційному режимі був проведений Конкурс з клінічної фармакології. Виражаємо щиру вдячність всім, хто взяв участь у заході!

Найвищий бал отримала Ірина Косс, студентка 5 курсу фармацевтичного факультету (заочна форма навчання), на другому місці Марина Літвін, рівну кількість балів отримали Ірина Кисіль, Яніна Перевозник, Анастасія Старкова (вони поділили третє місце).

Ще раз дякуємо за участь!

 

 

12 квітня 2022 року на базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в дистанційному режимі була проведена VІ Універсіада з клінічної фармакології.

В Універсіаді взяли участь 70 студентів із 4 закладів вищої медичної освіти України (Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Івано-Франківського національного медичного університету та Національного фармацевтичного університету). В рамках Універсіади проведено олімпіаду та науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених.

Олімпіада передбачала індивідуальні письмові завдання з клінічної фармакокінетики, клінічної фармакодинаміки, взаємодії лікарських засобів, небажаних побічних реакцій на лікарські засоби, персоналізованої фармакотерапії серцево-судинних захворювань, захворювань дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, раціональної антибіотикотерапії.

І тур індивідуального конкурсу (тест із 40 тестових завдань за 30 хв) успішно подолали 36 студентів, 11 студентів з кращими результатами були допущені до ІІ туру. За результатами ІІ туру (розв’язання 3-х ситуаційних задач протягом 20 хвилин) визначено переможців:

1 місце: Перевозник Яніна (НМУ);

2 місце: Косс Ірина (НМУ);

3 місце: Бокоч Владислав та Ковальчук Ольга.