Щорічна науково-практична конференція з міжнародною участю «Екологічні та гігієнічні проблеми сфери життєдіяльності людини»
2025 рік
В Університеті відбулася масштабна конференція з громадського здоров’я
19 березня в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Екологічні та гігієнічні проблеми сфери життєдіяльності людини». Основна тематика стосувалася наслідків гуманітарної та екологічної катастрофи через війну в Україні, а організатором виступив Інститут гігієни та екології НМУ. В межах конференції НМУ імені О.О. Богомольця та Всеукраїнська асоціація фахівців із громадського здоров’я підписали меморандум про співпрацю.
Фахівці з близько 60 закладів вищої освіти та установ Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти та науки України долучилися до форуму, що відбувся у змішаному форматі.
Університет на заході представили ректор Юрій Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олег Власенко, проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Земсков, проректорка з науково-педагогічної роботи Рімма Скрипник, директор Інституту гігієни та екології Сергій Омельчук, директор Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини Борис Паламар, його заступник Василь Алексійчук, завідувачі кафедр, викладачі та здобувачі освіти.
«Дуже важливо, щоб система науково обґрунтованих заходів, спрямованих на попередження та зниження ризику розвитку, запобіганню виникнення і прогресування хвороб, зменшенню їхніх наслідків, мала дієвий ефект. Відтак масштабні наукові заходи за участі провідних фахівців у сфері громадського здоров’я є дієвим механізмом формування відповідних політик, що сприяють успішній реалізації профілактичної роботи в українській медицині», – зазначив під час виступу Юрій Кучин.
У межах заходу ректор НМУ Юрій Кучин і голова Всеукраїнської асоціації фахівців із громадського здоров’я Руслан Савчук підписали меморандум про співпрацю між Університетом та Асоціацією, що є знаковою подією з огляду на можливості обох організацій, здатних реалізувати масштабні проєкти з розвитку профілактичної медицини, що і заплановано.
Варто зазначити, що проблематика громадського здоров’я наразі стоїть гостро, що пов’язано з наслідками військових дій в Україні, погіршенням епідеміологічної ситуації та іншими соціальними викликами. На конференції обговорили еколого-гігієнічні питання, фактори ризику фізичної, хімічної і біологічної природи, їхню медико-санітарну регламентацію, медичні та екологічні аспекти оцінки впливу бойових дій і надзвичайних ситуацій на здоров’я населення і довкілля, виклики повоєнного відновлення. Понад 300 осіб подали матеріали, фахові спікери виступили з доповідями.
Так, з доповіддю «Роль неурядових організацій у розвитку громадського здоров’я України» виступив голова Всеукраїнської асоціації фахівців із громадського здоров’я, головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук. Фахівець описав досвід створення цієї найчисленнішої галузевої організації, розповів про її місію і візію. З ґрунтовною доповіддю «Розвиток громадського здоров’я в Україні: виклики та практичні рішення» виступила директорка Департаменту громадського здоров’я МОЗ України Тетяна Скапа, в якій акцентувала увагу на основних новаціях державної політики в галузі громадського здоров’я. Про роль Інституту гігієни та екології НМУ в процесі гармонізації національної нормативної бази відповідно до регламентів Європейського парламенту та ради ЄС на етапі евроінтеграції розповів Сергій Омельчук. Завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини нашого Університету Анатолій Гринзовський доповів про імплементацію в освітнє середовище підготовки докторів філософії за спеціальністю «Громадське здоров’я» Всесвітньої програми лабораторного лідерства (Global Laboratory Leadership Programme).
На думку науковців, опрацьована на конференції інформація сприятиме гармонізації науково-дослідної діяльності з основними політиками Європейського Союзу, формуванню міждисциплінарних багаторівневих зв’язків екології та профілактичної медицини, як складової системи громадського здоров’я, осмисленню парадигми еколого-гігієнічних взаємин у професійному середовищі.




















2023 рік








