НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра педіатрії №4

Історія кафедри

15 січня 1946 була організована самостійна кафедра пропедевтики дитячих хвороб КМІ (тепер кафедра педіатрії №4).

Її першим завідувачем була професор Є.М. Хохол. Клінічною базою була дитяча терапевтична клініка Інституту охорони материнства і дитинства (90 ліжок), відділення для новонароджених, дитяча консультація, молочна кухня, ясла №4, Будинок дитини № 1.

У 1947/48 році кафедра організувала нову клінічну базу на 100 ліжок у клінічній лікарні ім. Калініна.

У 1950 р. студенти педіатри перейшли на шестирічний курс навчання, Є.М. Хохол стала завідувати кафедрою госпітальної педіатрії, кафедру пропедевтики педіатрії очолила доцент О.С. Кошель-Плескунова; кафедра перейшла на іншу клінічну базу – дитячу лікарню Шевченківського району (вул. Обсерваторна, 6) з малим ліжковим фондом (50 ліжок).

У 1959 р. клінічною базою стала дитяча лікарня Ленінського району м. Києва (90 ліжок) і поліклініка (600 відвідувань за добу). У 1960 р. був побудований лабораторний корпус і аудиторія (130 місць).

З листопада 1969 р. кафедру очолила доктор медичних наук, професор В.Д. Чеботарьова. У період реконструкції і капітального ремонту дитячої клінічної лікарні № 6 Ленінського району в 1974-1979 рр. клінічною базою кафедри було дитяче відділення клінічної лікарні №6 "Медмістечко" на 150 ліжок.

У травні 1990 року кафедру очолив Майданник Віталій Григорович.

У 1994 році у зв’язку зі зміною навчальних планів і ліквідацією педіатричного та медико-профілактичного факультетів, кафедра пропедевтики педіатрії була реорганізована в кафедру педіатрії №4.

На кафедрі розпочалося викладання педіатрії як пропедевтичної так і факультетської та госпітальної.

У 1996 році почався набір студентів на медичний факультет за спеціальністю "педіатрія", тому фактично на кафедрі навчаються студенти педіатричного факультету, з 1998 року на кафедрі вивчають педіатрію студенти факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України.