НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра ендокринології

Громадська та виховна робота

Співробітники кафедри ендокринології в міру своїх можливостей приймають участь в різних видах громадської діяльності. Зокрема проф. П.М. Боднар, доценти Г.П. Михальчишин, О.М. Приступюк є членами Вчених Рад медико-психологічного та медичного №1 факультетів.  Проф. П.М. Боднар на протязі 7 років був членом експертної ради ВАК України та спеціалізованої вченої ради з кардіології та ревматології університету. Доц. Ю.І. Комісаренко тривалий час очолювала міжнародну жіночу організацію. Всі викладачі кафедри мають громадські обов’язки кафедрального масштабу.
Виховну роботу серед студентів кафедра проводить в академічних групах, гуртожитку. Особливу відповідальність ми відчуваємо по курації Китайського земляцтва. Відомо, що у нашому університеті навчається близько 100 китайських студентів та стажистів. Характерним в цьому відношенні було святкування 60-річчя утворення КНР 1 жовтня 2009 року.
Напередодні національного свята Китаю колектив кафедри ендокринології за участю деканату іноземних студентів було провів урочисте засідання, присвячене річниці незалежності Китаю. В аудиторії фармацевтичного корпусу НМУ зібралося чимало китайських студентів, викладачів та представників деканату.


З урочистою промовою виступив завідувач кафедри ендокринології, професор П.М. Боднар, який розпочав своє вітання китайською мовою. Студенти та викладачі з великою цікавістю слухали його розповідь про свої студентські роки, які пройшли у Пекінському медичному університеті. Супроводжувалася доповідь цікавими слайдами, фотокартками, які відображали побут студентів-іноземців та місцевих жителів у Китаї 50-60-х років минулого сторіччя.


Цікавим був виступ завідувача кафедри фізіології, професора В.Г. Шевчука, який поділився спогадами про візит Китаю у 80-х роках в якості експерта ВООЗ.
З вітальним словом до китайських студентів звернувся заступник декана по навчанню іноземних студентів, доктор Рамі. Святкове засідання закінчилось традиційною для китайського земляцтва піснею рідною мовою.
Нижче ми наводимо статтю проф.. П.М. Боднара, яка була опублікована в університетській газеті «Медичні кадри» в листопаді 2010 року.
Історія однієї фотографії

Взимку 1957 року група радянських студентів з 56 чоловік згідно розпорядження Міністерства вищої та середньої освіти СРСР приїхали в столицю КНР місто Пекін для продовження навчання. До складу групи входили майбутні спеціалісти  з китайської філології, літератури та історії. Була серед них і група студентів-медиків з 6 чоловік. Це був час бурхливого розвитку радянсько-китайських відносин, в ефірі часто лунала пісня «Москва-Пекін». Старше покоління добре пам’ятає ті часи. Наша країна активно допомагала будувати економіку Китаю. У нас навчалось кілька тисяч китайських студентів. І завдання нашої групи була вивчати передовий досвід Китаю.
Це була 40 річниця Великої Жовтневої соціалістичної революції. В Китаї свято відмічалось дуже широко та урочисто, поява радянськиї студентів гаряче віталась. До нас приходило багато китайських студентів, допомагали нам вивчати китайську мову. Перший рік ми вивчали мову на спеціальних курсах при Пекінському університеті. Сьогодні я інколи зустрічаю людей, які дивуються, що я знаю китайську мову і спілкуюся з китайськими студентами, стажистами з Китаю. Але як на мене тут немає нічого дивного. Тоді перемогла молодість, українське працелюбство та відповідальність перед Батьківщиною.


У вільний від навчання час ми часто гуляли з китайськими студентами, відвідували історичні місця Пекіна та живописні околиці столиці. Ця фотографія зроблена влітку 1957 році  у знаменитому і красивому парку Іхеюань, до якого ми часто добирались самим зручним транспортом в Пекіні того часу – велосипедом.
На фотографії група радянських та китайських студентів Пекінського університету на прогулянці влітку 1957р. (крайній справа внизу у чорному піджаку Петро Боднар). В липні 1957 року ця фотографія була опублікована в центральній газеті Китаю «Жень мінь Жибао». В листопаді 2010 року за ініціативи Центральної китайської телекомпанії було організовано запис телемосту Москва-Пекін. Серед кількох епізодів що характеризували радянсько-китайську дружбу попали і студенти зображені на цій фотографії за ініціативою колишньої студентки біологічного факультету Пекінського університету, а нині знаного біолога Сюй Беймей. Російська телекомпанія ВИD на телестудії Останкіно 16.11.2010 року протягом 5 годин проводила зйомку цього телемосту, і мені випала честь прийняти участь у зустрічі колишніх студентів в Китаї через цей телеміст. Потім його показали по 1-му російському каналу в програмі «Жди меня». На передньому плані проф. П.М. Боднар, ведучий програми І.В. Кваша, а на екрані студія Центрального телебачення Китаю.


З того часу промайнуло понад 50 років, колишній іноземний студент з Радянського Союзу став професором, очільником кафедри ендокринології провідного медичного університету незалежної України. Ми підготували кілька підручників та навчальних посібників, вчимо студентів-медиків, іноземних громадян в т.ч. з Китаю. Підготували для цієї Країни 4 магістри з ендокринології, одного кандидата медичних  наук.
Але зустріч з молодістю завжди приємна, зворушлива і радісна. За роки, що пройшли Китай перетворився в світову державу з передовою економікою. Мої однокурсники Ван Йогулян, Лі Чжипін, Тун Чживей стали професорами нашої Alma Mater – Пекінського медичного університету, а я їм передаю щирий привіт і дякую за нелегке але цікаве студентське життя.

Завідувач кафедри ендокринології
проф. П.М. Боднар