Кафедра ендокринології

Студентський науковий гурток

 

З моменту створення курсу ендокринології (1978 рік), а невдовзі і кафедри (1994) працює студентський науковий гурток. Перші гуртківці на сьогодні вже є науковцями і працюють на кафедрі ендокринології університету, науково-дослідних та лікувальних установах міста. Серед останніх необхідно відмітити Кирієнка Д.В., який був гуртківцем, клінічним ординатором кафедри, захистив кандидатську дисертацію з використання внутрішньовенозного лазерного опромінення крові в лікуванні розладів вегетативної іннервації серця у хворих на цукровий діабет. Він уже понад 30 років очолює відділення загальної ендокринної патології Київського міського клінічного ендокринологічного центру. Навички наукової роботи здобувала у гуртку Сердюк В.О. ЇЇ захопила проблема ультразвукової діагностики ендокринних хворих, захоплення перейшло у поглиблене вивчення ультразвукової семіотики стану печінки за цукрового діабету залежно від стану компенсації вуглеводного та ліпідного обміну. Захищена кандидатська дисертація цієї теми. Вікторія Олександрівна очолила відділення діагностики Київського міського клінічного ендокринологічного центру. Гуртківцями були доценти кафедри Г.П.Михальчишин, М.І.Бобрик, асистенти В.М.Конах, Л.О.Приступюк, В.М.Єрохович.

 

Постійно у гуртку кафедри працюють 12-18 студентів. На щорічних наукових конференціях Університету працює секція з ендокринології. Роботи гуртківців кафедри доповідаються на Українських та Міжнародних наукових зібраннях.

Члени гуртка займали призові місця на Всеукраїнських олімпіадах з ендокринології.

 

Гуртком кафедри ендокринології керує доцент Бобрик Марина Іванівна (тел.моб. 0674457875). Засідання гуртка здійснюються кожну третю середу місяця з 16.00 до 18.00 у навчальній аудиторії кафедри на вул. Пушкінській 22а.

 

Основні напрями наукових досліджень СНГ:

  1. Дослідження хронічних судинних ускладнень цукрового діабету (нефропатії, ангіопатії кінцівок, сітківки) та діабетичної нейропатії;
  2. Диференційна діагностика гіперпролактинемій;
  3. Диференційна діагностика, корекція гіпер- і гипотиреозу з нетиповим перебігом;
  4. Діагностика дефіциту вітаміну Д3, асоційованих з ним станів. Корекція Д-дефіциту, персоналізовані алгоритми.