Кафедрa дитячих інфекційних хвороб
Лікувально-консультативна робота
Відповідно до частини другої статті 33 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», пункту 8 «Положення про організацію освітнього процесу у закладах охорони здоров’я за участю науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти у сфері охорони здоров’я», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року №1337 та договору про співпрацю між КНП «Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня №2» та Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра дитячих інфекційних хвороб здійснює в установленому порядку лікувально-консультативну роботу на двох клінічних базах м. Києва.
Лікувально-консультативну роботу на цей час забезпечує 13 науково-педагогічних працівників: професорів – 3, доцентів – 6, асистентів – 4 (з них докторів медичних наук – 3, кандидатів медичних наук – 10).
За 2023 рік викладачами кафедри проведено 782 консультації найбільш складних пацієнтів. Професори та доценти кафедри проводять клінічні обходи, консультації тяжкохворих пацієнтів на клінічних базах та інших медичних закладах м. Києва. Беруть участь в експертній оцінці якості надання медичної допомоги дітям та в клініко-патологоанатомічних конференціях. Проводять майстер-класи для лікарів клінічних баз, сімейних амбулаторій, лікувально-діагностичних закладів, ЦПМСД м. Києва. Входять до складу робочих груп з розробки клінічних настанов з діагностики та лікування інфекційних захворювань у дітей.
Відповідальним за лікувальну роботу кафедри дитячих інфекційних хвороб є доцент кафедри Палатна Людмила Олександрівна.
Клінічні бази кафедри дитячих інфекційних хвороб:
КНП «Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня»
м. Київ, вул. Дегтярівська, 23. Телефон: (044) 483-38-41.
Загальна кількість ліжок в КНП «КМДКІЛ» – 60 (інфекційного профілю).
КНП ”Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2”
м. Київ, вул. П. Запорожця, 25, Телефон: (044) 201-37-60
Інфекційне відділення – 80 ліжок (інфекційного профілю).
Лікувально-консультативна робота співробітників кафедри на клінічних базах:
Завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб професор Крамарьов С.О. проводить лекцію для лікарів клінічної бази
Консиліум співробітників кафедри дитячих інфекційних хвороб у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії
Професор Крамарьов С.О., доц. Палатна Л.О., доц. Шпак І.В. проводять обхід у відділеннях КНП «КМДКІЛ»
Декан медичного факультету №3, професор Виговська О.В. та доцент Палатна Л.О. проводить огляд пацієнтів
Консиліум у ВАІТ співробітників кафедри дитячих інфекційних хвороб з лікарями клініки
Доцент Палатна Л.О. та доц. Шпак І.В. зі студентами беруть участь у проведенні люмбальної пункції
Завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб, заслужений лікар України, професор Крамарьов С.О., є співавтором розробки Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Тонзиліт», Стандарту медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою» (Наказ МОЗ України від 23.08. 2023р № 1513). Крім того, Сергій Олександрович є Головою постійної робочої групи з діагностики в’ялих паралічів робочої групи МОЗ України, заступником голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, членом Центрального сертифікаційного комітету з ліквідації поліомієліту, членом оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації.
Завідувач кафедри, професор Крамарьов С.О. у ВАІТ КНП «КМДКІЛ»
В 2023-2024 рр. Сергій Олександрович разом з іншими став розробником Стандарту медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою», Протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», Клінічної настанови, заснованої на доказах «Хвороба Лайма»
Також доцент Палатна Л.О. є членом робочої групи за напрямком «Хвороба Кавасакі» та членом мультидисциплінарної робочої групи «З розробки галузевих стандартів медичної допомоги за напрямом інфекційні захворювання».
С
Робота співробітників кафедри в клінічній лабораторії КНП «КМДКІЛ»