Кафедрa дерматології та венерології з курсом косметології

Студентський науковий гурток

Науковий керівник гуртка:
Коляденко Катерина Володимирівна Канд. мед. наук., доцент.
Староста гуртка: Скрипка Наталія
skrypkanataliya@nmu.ua
ТГ: @NataliyaSkrypka

Соціальні мережі гуртка Дерматології та венерологіі з курсом косметологіі:

Instagram: dermatovenerology_club_nmu

ТГ:
https://t.me/+Yrzgd8gkE1hmYzQy

Студентський науковий гурток (СНГ) кафедри дерматологіі та венерології з курсом косметології існує вже не одне десятиріччя та кожен рік дає можливість студентам ближче познайомитися зі шкірними хворобами. Майже всі співробітники кафедри починали своє професійне становлення з студентського наукого гуртка: Степаненко В.І., Федоренко О. Є., Шупенько М. М., Коляденко К. В., Чернишов П.В., Ткачишина К.С.

Засідання гуртка проходять на базі Олександрівської клінічної лікарні один раз на тиждень, що дає можливість студентам дізнатися про різні дерматовенерологічні хвороби, найновітніші методи діагностики та лікування. Роботою гуртка керує доцент кафедри, к.мед.н. Коляденко Катерина Володимирівна, яка допомогає студентам у виборі особливо актуальних тем наукових робіт у сфері дерматовенерології.

Кожне засідання обов’язково починається з відвідування гуртківцями пацієнтів з різніми клінічними кейсами. Студенти мають можливість власноруч зібрати анамнез, провести дігностичні процедури та дізнатися схеми лікування, які були запропоновані передовими українськими спеціалістами-дерматовенерологами. На засіданнях також детально розглядається підготовлена студентами наукова доповідь, що дає можливість не тільки дізнатися багато нової, цікавої та актуальної інформаціі, а й спробувати молодим спеціалістам себе у науковій діяльності.

Окрім висвітлення тем дерматовенерологічних хвороб, на засіданнях гуртка проводяться майстер-класи з Punch-біопсії, дерматоскопії, виготовлення косметичних засобів і т.д. Гурток має плідну співпрацю з гуртками кафедри біоорганічної та біологічної хімії, кафедри хірургії №4, кафедри урології та кафедри оториноларингології. Спільні засідання – це шанс міждисциплінарно розглянути хворобу. СНГ відвідують в середньому 10-20 студентів. Всі мають можливість бути співавторами наукових статей у фахових виданнях поруч зі співробітниками кафедри. Багато студентів-відвідувачів мають доповіді на міжнародних студентських конференціях, Всеукраїнських конкурсах наукових робіт та олімпіадах.

Також варто зазначити, що СНГ кафедри дерматологіїї та венерологіїї з курсом косметологіїї неодноразово брав участь у науково-популярному фестивалі «Наукові пікніки».