Кафедрa дерматології та венерології з курсом косметології

Лікувально-консультативна робота

Для проведення практичних занять зі студентами використовується шкірно-венерологічне відділення (завідувач Бех Л.М.) Олександрівської клінічної лікарні м.Києва, що є основною базою кафедри.

Для навчального процесу використовуються також КНП «Дерматовенерологія» у м. Києві по вул. Саксаганського, 72 (в.о. Генеального директора Самійленко О.А.),

 

по вул. Верховинна, 13 ( головний лікар – О.О. Кашеварова),

 

Із клінічними базами університет щороку укладає договори про співпрацю, що сприяє успішному здійсненню навчальної, наукової та лікувальної роботи як науково-педа­гогічним складом кафедри, так і лікарями відділень, диспансерів і центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Всі співробітники кафедри (професори, доценти, асистенти) мають вищу лікарську кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Дерматовенерологія».

 

Співробітники клініки та кафедри – це єдине ціле, дружний творчий колектив, в якому створено всі умови для плідної праці. Тому кафедра завжди приваблювала молодих лікарів, для навчання в інтернатурі, клінічній ордінатурі та аспірантурі.

 

Кваліфікованими ліка­рями-дерматологами зарекомендували себе вихованці кафедри з ряду зарубіжних країн: Кому­на Латіф (Ірак), Мамілос Продромас, Андреас Сімеу, Тео-фанія Тсангарі й Мірофора К. Агапту (Кіпр), Шиферау (Ефіопія), Луай Мустафа Хамаде (Йорданія).

 

Потрібно відзначити, що ряд науковців, які виконали дисертаційні роботи під керівництвом професорів Потоцького І.І., Коляденка В.Г., Степаненка В.І. та співпрацювали з київською школою дерматовенерологів у подальшому стали професорами та завідувачами профільних кафедр у ряді ВМНЗ України.

 

Таким чином, співпраця кафедри дерматології та венерології НМУ імені О.О. Богомольця з клінічними базами м. Києва є важливою лан­кою забезпечення підготовки кваліфікованих кадрів дерматовенерології для практичної охорони здоров`я України. На кафедрі щорічно проходять навчання в інтернатурі за спеціальністю «дерматовенерології» чисельна когорта випускників НМУ імені О.О. Богомольця та випускників інших ВМНЗ України. Підтримання на належному рівні науково-педагогічного потенціалу кафедри є запорукою успішно­го виконання завдань з організації навчального процесу, поставлених МОЗ України перед опорними кафедрами щодо підготовки лікарів