Кафедра аптечної та промислової технології ліків

Зовнішня професійна співпраця

28.05.2024 р. у рамках наукового та освітнього співробітництва фармацевтом з виготовлення лікарських засобів внутрішньо лікарняної аптеки Клінічної лікарні Феофанія Іванікіною Валентиною Петрівною було проведено онлайн екскурсію у асептичному блоці для студентів 3 та 4 курсів фармацевтичного факультету.

У рамках співробітництва із експертами фармацевтичної галузі для студентів фармацевтичного факультету було організовано проведення онлайн зустрічей із провідними експертами з медичних питань ПрАТ «Фарамацевтична фірма «Дарниця» Максимом Шепетько та Олексієм Петренко на актуальні теми етапів фармацевтичної розробки оригінальних та генеричних препаратів, а саме: «Доклінічні дослідження лікарських засобів. Етапи доклінічної розробки: фармакодинаміка, фармакокінетика, фармакологія безпеки і токсикологія. Стандарти проведення доклінічних досліджень» (22.05.2024 р.) та «Клінічні дослідження лікарських засобів. Фази клінічної розробки. Стандарти проведення доклінічних досліджень» (29.05.2024 р.).

 

 

 

 

Кафедра залучає до аудиторних занять на ОП професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців

Провідні фармацевтичні фірми-виробники залучаються як до виробничої практики студентів з технології ліків так і при викладанні профільних дисциплін: студенти 4 курсу для розвитку Soft Skills в рамках вивчення дисципліни «Технологія ліків» відвідали он-лайн лекцію 28.02.24 р. експерта з GxP Любові  Краснощок, 21.02 – менеджера з навчання та розвитку «Важливі питання пошуку роботи».

Для розвитку Hard Skills 02 червня 2023 р. Олександр Голодюк – старший інженер-технолог з фармацевтичної розробки дослідного центру АТ «Київмедпрепарат» студентам 4 та 5 курсу прочитав лекцію на тему «Технологія виробництва твердих лікарських форм»;

30 травня  2023 р. начальником лабораторії фармацевтичної розробки ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар» Дмитром Шаніним була прочитана лекція «Основні вимоги до Належної виробничої практики лікарських засобів. Фармацевтична система якості».

16  червня 2021 р. провідний технолог ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар»Денис Бобир презентував лекцію «Отримання рекомбінантного білкового продукту інсуліну».

При викладанні навчальної дисципліни «Технологія ліків» до викладання залучаємо фахівців практичної фармації: Клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами, Головний військово-медичний клінічний центр (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України, КП «Фармація» м. Київ.

Дисципліна «Виробнича практика з промислового виробництва лікарських засобів» для студентів за другим (магістерським) рівнем освіти, спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація», для засвоєння здобувачами вищої освіти практичних умінь та навичок виготовлення лікарських засобів в умовах фармацевтичних підприємств з урахуванням вимог належної виробничої практики; роботи із технологічним обладнанням та устаткуванням; правилам складання технологічного документації на виготовлення лікарських препаратів проводиться на фармацевичних підприємствах України: ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПО ВИРОБНИЦТВУ ІНСУЛІНІВ «ІНДАР», ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЕКФАРМ», Товариство з обмеженою відповідальністю «Українсько-Іспанська «Фармацевтична Фабрика Юніленлаб»,  Товариство з обмеженою відповідальністю “ФОРМ ЦЕНТР “АЙ КЬЮ”, ТОВ «Фарма Старт», «Виробничо-торгівельна фірма «ЕКМІ», ТОВ «АКВА КОСМЕТИКО ГРУП», ТОВ «Юрія-фарм», Товариство З Обмеженою Відповідальністю «ФАРМАСТОР» https://nmuofficial.com/studentu/vyrobnycha-praktyka/bazy-praktyky/

Базами викладання навчальної дисципліни «Практика з технології ліків» студенти мають можливість проходити за місцем проживання, зокрема на ТОВ «Юрія-фарм» УК Виробництво Черкаси, ТОВ «ФЗ «БІОФАРМА» м. Біла Церква, ТОВ «Біофарма Плазма» м. Біла Церква, ТОВ «Тернофарм» м. Тернопіль, Міська комунальна аптека «Віола» м. Хмельницький, Білоцерківське Комунальне підприємство аптека №181 м. Біла Церква, що покращує засвоєння здобувачами вищої освіти теоретичних основ i практичних умінь та навичок виготовлення лікарських засобів в умовах аптек з урахуванням вимог належної аптечної практики; правилам складання технологічної документації на виготовлення лікарських препаратів, правил їхнього зберігання та пакування.

28 лютого 2024 р. студенти 4 та 5 курсу в рамках проекту «Дні кар’єри» корпорація Артеріум прослухали офлайн лекцію керівника служби навчання та розвитку Ольги Коростельової та менеджера з навчання і розвитку Катерини Покойовець «Розвиток кар’єри в фармацевтичній компанії та відвідали екскурсію на виробництво.