Кафедра аптечної та промислової технології ліків

Студентський науковий гурток

Загальна інформація:

Адреса: м. Київ, вул. Євгена Чикаленка, 22, фармацевтичний корпус Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, кафедра аптечної та промислової технології ліків.

Контакти:

Завідувачка кафедри:  д. фарм. н., професорка Полова Жанна Миколаївна

Студентський науковий гурток очолює к. фарм. н., доцентка закладу вищої освіти кафедри аптечної та промислової технології ліків, доцентка Козіко Наталія Олександрівна 

e-mail: nata.koziko@gmail.com.

Староста гуртка: Федоритенко Олександра Романівна

 

Історія гуртка:

Гурток засновано у 2000 році на базі фармацевтичного факультету Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. У 2002 році після розділення кафедри фармації на окремі кафедри: аптечної та промислової технології ліків, організації та економіки фармації, фармакогнозії та ботаніки відбулося також і розділення студентського наукового гуртка.

У 2007 році кафедрами аптечної та промислової технології ліків та організації та економіки фармації було створено спільний гурток, а у 2013 році відокремлено студентський науковий гурток кафедри аптечної та промислової технології ліків.

 

Тематики гуртка:

  • розробка та удосконалення рецептур лікарських форм екстремпорального виготовлення;
  • теоретичне та експериментальне обґрунтування складу та розробка технології лікарських засобів промислового виробництва;
  • розробка проєктів методів контролю якості твердих, рідких, м’яких лікарських форм, та лікарських форм для ректального і вагінального застосування.

Засідання студентського наукового гуртка проходять на кафедрі аптечної та промислової технології ліків згідно затвердженого плану.

Посилання на сторінку гуртка кафедри у інстаграм: https://www.instagram.com/studgurtok_aptl/

 

Всеукраїнський конкурс наукових робіт з галузей знань і спеціальностей

2023-2024 н.р.

До участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023-2024 навчальному році членами студентського наукового гуртка кафедри аптечної та промислової технології ліків було представлено 2 роботи:

  1. Вакула Анастасія «Розробка складу та технології жувальних таблеток з Еpimedium еxtract та Vitamin K2 MK-7»
  2. Михайлова Катерина «Development of the composition and technology of a topical agent for diaper dermatitis»

Обидві роботи були визнані переможцями у секції «Фармація» та нагороджені дипломами першого ступеня (Анастасія Вакула) та другого ступеня (Катерина Михайлова). https://nmuofficial.com/news/183543/

2022-2023 н.р.

До участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2022-2023 навчальному році членами студентського наукового гуртка кафедри аптечної та промислової технології ліків було представлено 3 роботи:

  1. Мохаммад Амін Сагван Б.м. Амін: «Development of the composition and technology of tablets with stevioside»
  2. Калиновський Іван «Розробка концепції лікарського забезпечення в умовах надзвичайного стану»
  3. Савченко Софія «Розробка складу та технології плівки, що диспергується в ротовій порожнині з мелатоніном та магнію цитратом»

Савченко Софія була нагороджена дипломом другого ступеня.

 

Весняна студентська наукова сесія

 2023-2024 н.р.

25 квітня 2024 року на базі кафедри аптечної та промислової технології ліків було проведено засідання секції «Технологія ліків» у рамках Весняної студентської наукової сесії 2024. Усього було заслухано 9 доповідей результатів експериментальних досліджень студентів 2-5 курсів фармацевтичного факультету, які були присвячені різнобічним аспектам фармацевтичної розробки. Переможцями визнано роботи студентки 3 курсу Михайлової Катерини «The prospective of creating a moisturizing cream for dry skin» (Диплом І ступеня), студентки 2 курсу Федоритенко Олександри «Prospects for the creation of soft dosage forms for the needs of military medicine» (Диплом ІІ ступеня), студентки 5 курсу Вакули Анастасії «Epimedium extract and Vitamin K2 MK7 chewable tablets` pharmaceutical technical properties» (Диплом ІІІ ступеня). Висловлюємо вдячність організаторам та учасникам наукової сесії. Вітаємо переможців!

 

2022-2023 н.р.

У рамках Квітневої студентської наукової сесії 2023 (online edition) 17 квітня 2023 року гуртківцями кафедри аптечної та промислової технології ліків фармацевтичного факультету та факультету підготовки іноземних громадян було представлено 13 робіт англійською та українською мовами у окремій секції «Аптечна та промислова технологія ліків». Переможцями визнано роботи студентів:

1.Аль-Азаві Аміна Мадхатівна
2.Мохаммад Амін Сагван Б.м. Амін, Яша Зейнеп
3. Алі Айман, Кучмєєва Орина Анатоліївна

Вітаємо переможців!!!