Кафедра психіатрії та наркології

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК

Науковий керівник гуртка: д.м.н., професор Напрєєнко Олександр Костянтинович , тел – 067 4163169.

Е-mail: napr_center@bigmir.net

Куратор гуртка: к.м.н., доцент Дупленко Павло Юрійович.

Тел.: 050 4469798

Е-mail: pavlo.duplenko@gmail.com

Староста гуртка: Кисла Дарина

СНГ у соціальних мережах:

https://facebook.com/groups/KyivPsychiatricCommunity

Telegram: t.me/nmu_psy

Електронна адреса: psychiatryclubnmu@gmail.com

Гурток був створений у 1948 р. Перший керівник – к.м.н., доц.. І.Я.Завілянський. Пізніше гурток очолювали проф. Г.Л. Воронков, доц. І.Д. Шевчук, доц. Г.І. Селюков, ас. О.І. Бенесько.

У свій час в гуртку активно працювали проф. Б.М. Куценок, який пізніше організував республіканський консультативний психіатричний центр МОЗ та відомий своїми працями з шизофренії, доценти Г.І. Селюков, П.Ю.Дупленко, А.І. Бурса та асистент Х.С. Живаго, старші лаборанти А.А. Данченко, Р.Г. Долинський та О.О. Шарган, які працюють на кафедрі.

Основними напрямками наукової роботи гуртка є вивчення основних психічних захворювань – шизофренії, маніакально-депресивного психозу, епілепсії, психозів похилого віку,  неврозів тощо. Також розглядаються питання наркології, медичної психології, патопсихології та психотерапії.

Також засідання гуртка відвідують студенти інших медичних ВНЗ України в рамках наукової співпраці та під час проведення конференцій.

Засідання гуртка відбуваються щочетверга 1 тижня місяця.  Тематика залежить від підготованих гуртківцями доповідей на тему власних досліджень. На кожному засіданні відбувається клінічний розбір складного в діагностичному плані хворого.

Три студенти-гуртківці (Т.Є. Марчук, С.М. Макаренко та В.І. Семенов) стали лауреатами міжнародної премії ім. Балінта (Швейцарія).

На Всеукраїнській олімпіаді з психіатрії гуртківці отримали:

У 2006р. – перше і третє місця, та диплом за найкращий опис хворого, у 2008р. – третє місце, у 2010 р. – третє місце, у 2011 р. – перше місце, у 2012 р. – перше місце, у 2014 – друге місце, у 2015 – перше місце, у 2016 – третє місце, у 2017 – перше місце, у 2018 – третє місце, у 2019 – друге місце.

На олімпіадах 2017-2019 гуртківці посідали перші командні місця. Більшість колишніх членів гуртка стали лікарями-психіатрами КНП КЛ «Психіатрія» та інші психіатричні заклади.