Студентський науковий гурток

Архів

 

17 грудня 2019 року на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка, присвячене Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

З доповіддю на цю тему перед гуртківцями та викладачами кафедри виступив  асистент  кафедри  Жолобко  О. В.

Метою доповіді було привернення уваги студенства до цієї  глобальної проблеми, підкреслено актуальність теми боротьби зі СНІДом на регіональному та національному рівні, акцентовано увагу на тому, що Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Було обговорено шляхи інфікування вірусом імунодефіциту; симптоми, при яких потрібно провести обстеження на ВІЛ, та основні заходи профілактики зараження ВІЛ.

Доповідь визвала жваву дискусію і ряд запитань у гуртківців. На всі запитання було отримано вичерпні відповіді. Окрім доповіді,  присутнім було продемонстровано відеофільм відповідної тематики, який підготувала до перегляду староста гуртка Гринзовська Анастасія. Було зауважено, що за останні 10 років поступу  технологій з’явилась можливість встановлювати діагноз за 15 хвилин. Також було наголошено на необхідності тестування за потреби без страху за результат, оскільки існують ефективні методи лікування.

Традиційно гуртківці обговорили календар подій які ВООЗ та ООН відзначають у грудні. Було зроблено повідомлення до Міжнародного дня людей з інвалідністю (3 грудня), Всесвітній день безпеки пацієнтів (9 грудня), День прав людини (10 грудня), Всесвітній день хворого на бронхіальну астму (11 грудня), Всесвітній день загального медичного забезпечення (12 грудня), Міжнародний день допомоги бідним (19 грудня), Міжнародний день солідарності  людей  (20 грудня).

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я до Всесвітнього дня боротьби з діабетом

12 листопада 2019 р., напередодні Всесвітнього дня боротьби з діабетом, на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ ім. О.О. Богомольця відбулося засідання студентського наукового гуртка, з тематикою «Медико-соціальні аспекти цукрового діабету: діабет як епідемія XXI століття».

Засідання відкрила завідувач кафедри, професор Грузєва Т.С., яка наголосила на важливості питань боротьби з НІЗ, у т. ч. з діабетом, що є однією з провідних причин смерті у світі. У доповіді асистента кафедри Антонюк О.Я. було висвітлено актуальність цієї теми на глобальному, регіональному та національному рівні. Було також охарактеризовано чинники ризику розвитку цукрового діабету, сучасні загрози ускладнень. Олена Ярославівна представила статистику ВООЗ, згідно з якою чисельність людей з діабетом зросла  у світі зі 108 млн у 1980 р. до 422 млн у 2014 р. Глобальна поширеність діабету серед дорослих збільшилася з 4,7% в 1980 р. до 8,5% в 2014 р. Діабет є однією з основних причин сліпоти, ниркової недостатності, інфарктів, інсультів і ампутацій нижніх кінцівок. За оцінками, у 2016 р. 1,6 млн випадків смерті були безпосередньо викликані діабетом, 2,2 млн – високим вмістом глюкози в крові. Поширеність діабету в Європейському регіоні в деяких державах-членах уже досягла 10-12% населення. Діабет є значною проблемою в Україні, де на нього хворіють 1,3 млн осіб, а щорічно виявляється більше 100 тис. нових випадків захворювань.

Поряд з медико-соціальними було розглянуто клінічні аспекти проблеми, а саме підходи до діагностики і лікування. Асистент Антонюк О.Я. поділилася своїм практичним клінічним досвідом, результати якого нещодавно представляла на міжнародній конференції у м. Роттердам (Нідерланди). З особливою цікавістю студенти обговорювали питання раннього виявлення захворювання, необхідності його стійкої компенсації для запобігання ускладнень, а також економічні аспекти лікування цукрового діабету.

Традиційно гуртківці обговорили календар подій, які ВООЗ та ООН відзначають у листопаді. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня боротьби з пневмонією (12 листопада), Міжнародного дня ненезрячих (13 листопада), Всесвітнього дня боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень (17 листопада), Міжнародного дня відмови від куріння (21 листопада), Міжнародного дня боротьби з ожирінням (26 листопада).

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 Відзначення 100-річчя з дня народження професора О.А. Грандо на рідній кафедрі

 

15.10.2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я відбулося спільне засідання співробітників і членів студентського наукового гуртка, присвячене 100-річчю з дня народження професора О.А. Грандо Святкове засідання стало одним з численних заходів в Україні, приурочених до ювілейної дати. Вибір такого формату святкування продиктовано бажанням колег віддати данину шани непересічній особистості, великому педагогу і вченому, очільнику кафедри впродовж 18-річного періоду та важливістю виховного аспекту урочистостей для молодого покоління майбутніх медиків.

З доповіддю про життєвий і науковий шлях Олександра Абрамовича Грандо виступила нинішній завідувач кафедри, професор Грузєва Т.С. Вона висвітлила різні етапи життєвого шляху професора О.А. Грандо, від студентських років, воєнного лихоліття до вершин педагогічної майстерності та наукової творчості. Було відзначено, що прийшовши на кафедру доцентом ще в 1961 р. Олександр Абрамович віддав їй 30 років вірного служіння, з яких 18 – на посаді завідувача.

Неоціненною заслугою професора О.А Грандо є формування науково-педагогічної школи соціальних гігієністів, серед яскравих представників якої академік НАМН України Вороненко Ю.В., професор Мінцер А.П., професор Криштопа Б.П., доцент Прус Л.О., доцент Чуйко А.П., доцент Кухленко Г.В., доцент Зоріна С.М., доцент Полянський О.А., доцент Ромашко А.С. та інші.

Коло наукових інтересів професора О.А. Грандо стосувалося надзвичайно широкого спектру питань соціальної медицини та організації охорони здоров’я, історії медицини, проблем лікарської етики та медичної деонтології. Він сформував потужну наукову школу, підготував 4 доктори і 13 кандидатів наук, написав понад 160 наукових праць, у т. ч. 9 монографій, навчальних посібників, заснував український історико-медичний журнал «Агапіт» тощо.

Справжньою справою життя Олександра Абрамовича стало створення Національного музею медицини України, над чим він почав працювати ще з 1962 р., будучи доцентом кафедри. Сподвижницька діяльність з формування музею здійснювалася спочатку на громадських засадах. Багаторічна науково-дослідна робота зі збору і вивчення історичних джерел, фондів багатьох державних архівів, музеїв, наукових бібліотек дозволила сформувати понад 15 тис. експонатів, розробити науково-методичні основи побудови експозиції, спланувати тематичні інтер’єри тощо.

Слова професора «В музей я вклав усе, що міг: ідеї, сили, надії» відображають ставлення творця до унікального творіння та звитягу в його розбудові.

В презентації доповіді було представлено основні експозиції музею як демонстрацію неперевершеності цього закладу, який є членом Європейської асоціації музеїв історії медицини та увійшов до десяти найкращих музеїв медицини світу.

Співробітники кафедри професор Паламар Б.І., доцент Зоріна С.М., доцент Литвинова Л.О. поділилися своїми спогадами про професора О.А. Грандо, про спілкування з видатним вченим. Усі, кому пощастило слухати лекції Олександра Абрамовича, відзначали його неперевершений талант оратора, магнетизм його слова, захоплюючу манеру спілкування, згадували бурхливі оплески слухачів по завершенню виступів.

Доцент Замкевич В.Б. розповіла про участь співробітників  кафедри у святкуванні 100-річчя професора О.А. Грандо у Національному музеї медицини України 10.10.2019 р., у відкритті меморіальної дошки та вечері пам’яті видатного вченого.

Після відповідей на запитання учасники спільного засідання викладачів кафедри та студенського наукового гуртка зробили пам’ятне фото біля стенду, присвяченого професору О.А. Грандо.

 

 

Засідання №1

 

Тема ««Кадрові ресурси охорони здоров’я: виклики та сучасні стратегії розвитку»»

 

24 вересня 2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені Богомольця О.О. відбулося перше в 2019/2020 н.р. засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання стосувалася реформування системи охорони здоров’я в Україні.

У доповіді асистента кафедри Іонова М.М. були висвітлені основні напрями реформи в охороні здоров’я. В ході засідання студентського наукового гуртка було обговорено питання реформування управління, реформи фінансування системи охорони здоров’я, також було обговорено модель національного солідарного медичного страхування .

З особливою зацікавленістю розглядали та обговорювали питання впровадження реформ в первинній ланці охорони здоров’я, впровадження системи E-Healt, зміни у фінансуванні первинної ланки.

Учасники засідання цікавилися питаннями програми державних гарантій медичного обслуговування населення, гарантованого пакету медичних послуг та ліків, розвитку електронного документообігу в системі охорони здоров’я.

Гуртківці розглянули вересневий календар подій, які відзначаються ВООЗ, а саме : Всесвітній день боротьби з лімфомами, День фармацевтичного працівника України, Міжнародний день глухих, Всесвітній день контрацепції, Всесвітній день боротьби проти сказу, Всесвітній день серця, День отоларинголога.

На засіданні відбулося з’ясування кола наукових інтересів учасників гуртка, затвердження плану роботи гуртка на 2019-2020 н.р., вибори старости гуртка та заступника старости гуртка.

На засіданні також, було обговорено питання висвітлення роботи СНГ гуртка кафедри через мережу Інтернет та оформлення макету стенда і щомісячного його оновлення.

 

 

 

12.06.2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання «Основні функції та завдання організаційно-методичного відділу обласного клінічного перинатального центру».

У своїй доповіді асистент кафедри Жолобко О.В. поділився досвідом роботи на посаді керівника організаційно-методичного відділу Сумського обласного клінічного перинатального центру. Під час виступу та презентації, представленої Жолобко О.В., було розкрито основні завдання організаційно-методичного відділу, рівні та джерела збору інформації щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим в Cумській області.

З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорювали проблеми переходу на електронний документооблік вітчизняної системи охорони здоров’я та впровадження зарубіжного досвіду ведення електронної медичної документації. Доповідь викликала жваву дискусію між студентами і дозволила сформувати розуміння необхідності впровадження новітніх інформаційно-комп’ютерних технологій, участь у науково-теоретичних розробках та програмах досліджень з питань охорони здоровя матері та дитини.

Традиційно гуртківці обговорили календар подій, які відзначаються ВООЗ та ООН у червні. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня людей з деформацією стопи (3 червня), Всесвітнього дня боротьби з карієсом (4 червня), Всесвітнього дня обізнаності про пухлини головного мозку (8 червня), Всесвітнього дня донора крові ( 14 червня),  Всесвітнього дня захисту людей похилого віку (15 червня), Всесвітнього дня медичного працівника (16 червня), Всесвітнього дня вітіліго (25 червня) та Міжнародного дня захисту дітей (1 червня), Міжнародного дня поширення інформації про альбінізм (13 червня), Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (26 червня), Міжнародного дня боротьби зі сколіозом (30 червня).

Наприкінці засідання підведено підсумки роботи СНГ  кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я за 2018/ 2019 н.р.

 

15 травня 2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання стосувалася проблеми впровадження страхової медицини в Україні.

Перед гуртківцями виступила доцент Замкевич В.Б., яка у своїй доповіді висвітлила актуальні питання медичного страхування, особливості обов’язкового та добровільного медичного страхування, досвід різних країн світу з оптимізації фінансування охорони здоров’я та захисту населення від фінансових ризиків внаслідок проблем зі здоров’ям та потребі у послугах охорони здоров’я.

Акцентовано увагу на питаннях підвищення якості послуг у закладах охорони здоров’я, мінімізації витрат пацієнтів та збільшення доходів працівників охорони здоров’я за рахунок ефективного розподілу коштів.

Гуртківці обговорили травневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня акушерки (5 травня), Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією (17 травня), Дня пульмонолога (17 травня), Всесвітнього дня травматолога (20 травня), Всесвітнього дня боротьби проти астми і алергії (30 травня), Всесвітнього дня без тютюну (31 травня) та Міжнародного дня боротьби за права інвалідів (5 травня), Міжнародного дня без дієт (6 травня), Міжнародного дня Червоного Хреста і Червоного півмісяця (8 травня), Міжнародного дня запобігання синдрому хронічної втоми (12 травня), Міжнародного дня боротьби з гепатитом (19 травня), Міжнародного дня по викоріненню акушерських свищів (23 травня), Міжнародного дня розсіяного склерозу (30 травня).

На засіданні було підведено підсумки участі гуртківців у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади у 2018/2019 н.р. з навчальної дисципліни «соціальна медицина та організація охорони здоров’я» на базі Сумського державного університету, де студент V курсу медичного факультету №2 НМУ імені О.О. Богомольця Кадубець Дмитро посів ІІІ місце.

 

 

Заходи до Всесвітнього дня здоровя 2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоровя НМУ імені О.О.Богомольця.

Щорічно 7 квітня в усіх країнах світу відзначається Всесвітній день здоров’я, який присвячується найактуальнішим проблемам здоров’я населення у глобальному вимірі.

У 2019 році Всесвітній день здоров’я присвячено загальному охопленню послугами охорони здоров’я. Вибір такої тематики є закономірним з огляду на існуючі проблеми в доступності медичної допомоги населенню в багатьох країнах світу та фінансові ризики внаслідок необхідності її оплати. Традиційно до цієї дати проводиться низка наукових та інформаційно-освітніх заходів.

В Україні розпорядженням КМУ від 03.04.2019 р. №210-р. передбачено проведення 06-13.04.2019 р. заходів в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, серед яких тематичні заходи з актуальних питань реалізації права людини та її обов’язків, що стосуються здоров’я, у т. ч. лекції, науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі у форматі засідань за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, конкурси, ігри, змагання тощо.

На кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця 10.04.2019 р. до Всесвітнього дня здоров’я та на відзначення Всеукраїнського тижня громадського здоров’я було проведено науково-практичний семінар «Актуальні проблеми громадського здоров’я та їх висвітлення в тематиці Всесвітніх днів здоров’я».

Перед викладачами та студентами виступила з доповіддю завідувач кафедри, професор Грузєва Т.С., яка розповіла про започаткування ВООЗ в 1950 р. відзначення Всесвітнього дня здоров‘я, про тематику кожної з таких дат та її зв’язок з найактуальнішими проблемами здоров’я, про проведення в НМУ імені О.О. Богомольця з 2007 р. міжнародних науково-практичних конференцій до Всесвітнього дня здоров’я за участю представників ЄРБ ВООЗ та фахівців з багатьох країн світу.

Було наголошено на важливості розвитку в Україні системи громадського здоров’я та вирішенні нею проблем нездоров’я, підвищенні доступності послуг охорони здоров на підготовці фахівців громадського здоров’я, що відповідає сучасним світовим тенденціям та дозволяє протистояти викликам і загрозам.

Викладачі кафедри професор Галієнко Л.І., доценти Гречишкіна Н.В., Замкевич В.Б., Іншакова Г.В. у своїх виступах акцентували увагу на вирішенні таких важливих питань громадського здоров’я, як формування здорового способу життя, включаючи підтримку фізичної активності, забезпечення здорового харчування з обмеженням вживання продуктів з високим вмістом жирів і солі, боротьбу з вживанням тютюну та алкогольних напоїв тощо.

Члени студентського наукового гуртка спільно з його керівником, доцентом Донік О.М. організували конкурс підготовлених студентами макетів плакатів з актуальних питань громадського здоров’я.

Спільне обговорення проблем громадського здоров’я та сучасних стратегій їх вирішення є важливою складовою формування у майбутніх фахівців охорони здоров’я відповідального ставлення до власного здоров’я, набуття компетентностей з реалізації профілактичного напряму в охороні здоров’я, розуміння підходів до забезпечення доступності послуг охорони здоров’я, досягнення цілей сталого розвитку суспільства.

 

 

20 березня 2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Тема засідання – «Роль статистичних методів у вивченні  громадського здоров’я на сучасному етапі».

У своїй доповіді доцент кафедри Литвинова Л.О. висвітила особливості та наявні проблеми організації вивчення стану здоров’я населення в світі, Європі та Україні, звернувши увагу на існуючі методики оцінки результатів діяльності системи охорони здоров’я, аналіз їх відповідності сучасним вимогам та можливостям інформаційного забезпечення для визначення комплексу показників оцінки результативності системи охорони здоров’я України.

З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорили окремі дослідження в галузі громадського здоров’я, а саме дослідження впливу різних факторів, що визначають потреби населення в медичній допомозі, розробка шляхів і засобів поліпшення існуючої системи охорони здоров’я та складання прогнозів забезпечення населення медичною допомогою.

Традиційно гуртківці обговорили березневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня  імунітету (1 березня), Всесвітнього дня боротьби з глаукомою (6 березня), Всесвітнього дня здоров’я ротової порожнини (20 березня); Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня); Дня фтизіатра (24 березня); Дня нефролога (27 березня) та Міжнародного дня сну (15 березня) і Міжнародного дня людини з синдромом Дауна (21 березня).

На засіданні також було розглянуто питання підготовки двох студентів-гуртківців до ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2018/ 2019 н. р. за напрямом «Профілактична медицина», який проводиться англійською мовою на базі НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

13.02.2019 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка з тематикою «Стратегія охорони здоров’я дітей в Україні».

Асистент кафедри Власенко С.В. ознайомила учасників засідання з основними питаннями охорони здоров’я дитячого населення України. Доповідач акцентувала увагу на змінах в медичному обслуговуванні дитячого населення в контексті реформи медичної галузі та на потребі збереження професії педіатра в роботі первинної ланки, забезпеченні доступності для дітей стоматологічної допомоги, необхідності в удосконаленні фінансового забезпечення лікування онкохворих дітей.

З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорили заходи щодо реформуванням системи інституційного догляду та виховання дітей, важливості в діяльності лікаря-педіатра санітарно-просвітницької роботи та правового захисту дитячого населення.

Увагу присутніх було привернуто до таких невідкладних проблем, як захист стану здоров’я дітей, які мешкають у зоні АТО, які постраждали від наслідків подій на окупованих територіях, недостатні обсяги імунізації, зростання частоти вроджених вад розвитку та новоутворень у дитячого населення, необхідність створення відповідних реєстрів, а також налагодження послідовності надання медичної допомоги від періоду новонародженості до дорослого віку.

За традицією, гуртківці розглянули щомісячний календар подій ВООЗ. У лютому світовою спільнотою відзначалися важливі дати: Всесвітній день боротьби проти раку, Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій які калічать жіночі статеві органи, Міжнародний день стоматолога, День хворого, Міжнародний день дітей, хворих на рак, Всесвітній день рідкісних захворювань.

Наприкінці засідання відбулося обговорення участі студентів у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2018/ 2019 н. р. за напрямом «Профілактична медицина»

 

 

16 січня 2019 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я з тематикою «Правові аспекти в медицині».

У доповіді доцента Курило Т.М. було висвітлено питання застосування методів зовнішнього та внутрішнього контролю якості медичної допомоги у закладах охорони здоров’я України незалежно від форми власності та підпорядкування. Зокрема, приділено увагу механізмам, що забезпечують якість надання медичної допомоги: обов’язковому ліцензуванню медичних закладів, їх акредитації, сертифікації  та стандартизації.

Учасники обговорювали різні медико-правові аспекти за тематикою засідання, дискутували та обмінювалися власними думками. Розглядаючи зазначені питання, гуртківці висловили побажання на наступних засіданнях наукового гуртка більш детально розглянути правові аспекти юридичної відповідальності в охороні здоров’я, та норми, які її передбачають.

Гуртківцями також було розглянуто питання підготовки та порядку проведення І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «соціальна медицина та організація охорони здоров’я».

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

12.12.2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання «Медична статистика: перехід на електронний документооблік».

Під час виступу та презентації, представленої к.пед.н., асистентом кафедри Іншаковою Г.В., було розкрито основні завдання медичної статистики, рівні та джерела збору інформації, основні бази даних на різних рівнях. У своїй доповіді Іншакова Г.В. зробила акцент на актуальності створенняєдиної державної бази даних медичних оглядів певних категорій осіб в системі охорони здоров’я України, впровадивши зарубіжний досвід ведення електронної медичної документації.

З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорювали проблеми переходу на електронний документооблік вітчизняної системи охорони здоров’я.  Доповідь викликала жваву дискусію між студентами і дозволила сформувати розуміння необхідності розвитку системи електронного здоров’я, визначити  переваги та можливі ризики введення електронної медичної картки, заходи з їх попередження.

Традиційно гуртківці обговорили календар подій, які відзначаються ВООЗ та ООН у грудні. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (1 грудня) та Міжнародного дня людей з інвалідністю (3 грудня).

Наприкінці засідання підведено підсумки міжнародної конференції молодих науковців, що відбулася 23-25 листопада в НМУ імені О.О. Богомольця та розглянуто питання підготовки,  порядок та умови проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2018/ 2019 н.р.

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

        21 листопада 2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця відбулося засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання «Пити чи не пити? Правда про алкоголь».

         Головний лікар Київського міського центру здоров’я, к.мед.н., СтойкаО.О. розповів про ситуацію щодо вживанням алкоголю в Україні, ознайомив з тенденціями споживання алкогольних напоїв в різних прошарках суспільства, окреслив медико-соціальні та економічні проблеми, пов’язані з цим чинником ризику розвитку захворювань.

        Доповідь викликала жваву дискусію між студентами і дозволила сформувати критичне ставлення учасників до ситуації з поширеністю нездорових поведінкових чинників, визначити перелік заходів, які необхідно вжити на різних рівнях управління, фахівцями різних спеціальностей, членами громадських організацій тощо, для скорочення поширеності шкідливого вживання алкоголю та попередження пов’язаних з ним проблем.

        Традиційно гуртківці обговорили календар подій, які ВООЗ та ООН  відзначають у листопаді. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня боротьби з пневмонією(12 листопада),Міжнародного дня незрячих (13  листопада),Всесвітнього дня боротьби з діабетом(14 листопада),Всесвітнього дняборотьби проти хронічної обструктивної хвороби легень(другаабо третя середа  листопада),Міжнародного днявідмови від куріння(третій четвер листопада),Міжнародного дняборотьби за ліквідацію насильства над жінками(25 листопада).

Гуртківцями також було розглянуто  питання підготовки до міжнародної конференції молодих науковців, що відбудеться  23-25 листопада на базі НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

10 жовтня 2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання «Розвиток системи громадського здоров’я в Україні».

Завідувач кафедри, д.мед.н., професор Грузєва Т.С. висвітлила  у своїй доповіді актуальність та передумови розвитку системи громадського здоров’я в Україні, сучасні виклики та загрози для здоров’я населення, нормативно-правову базу цього процесу. Було представлено різні  визначення терміну «громадське здоров’я», межі спеціалізацій і відповідальності у громадському здоров’ї. Детально розкрито та обговорено  основні оперативні функції громадського здоров’я, а також пріоритетні заходи в межах реалізації кожної оперативної функції.

Особливу увагу було зосереджено на організаційних структурах та кадрах громадського здоров’я в країнах Європейського регіону.

При обговоренні теми засідання було зроблено акцент на завданнях з розбудови національної інфраструктури громадського здоров’я та підготовки відповідних кадрів, на реалізації пріоритетних напрямів розвитку громадського здоров’я в Україні. Розкрито  участь співробітників кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця  у підготовці проекту Концепції розвитку системи громадського здоров’я, освітнього стандарту підготовки фахівців за напрямом «громадське здоров’я», проведенні спільних заходів за участю співробітників  кафедри і представників Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Учасникам засідання було представлено наукові публікації співробітників кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця з різнобічних питань розбудови національної системи громадського здоров’я, які видано в Україні та за кордоном.

        Доповідь викликала зацікавленість учасників засідання студентського наукового гуртка, низку запитань, що стосувалися громадського здоров’я, на які було дано вичерпні  відповіді.

Традиційно гуртківці обговорили календар подій, які відзначаються ВООЗ та ООН  у жовтні місяці. Було зроблено повідомлення до Міжнародного дня людей похилого віку (1 жовтня) та Всесвітнього дня психічного здоров’я (10 жовтня).

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

19 вересня 2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця відбулося перше в 2018/2019 н.р. засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання стосувалася реформування системи охорони здоров’я в України.

У доповіді д.м.н., професора кафедри Галієнко Л.І. було висвітлено основні напрями реформ в охороні здоров’я, нормативно-правові документи, що їх визначають, заходи з їх реалізації. Особливу увагу було приділено розгляду та обговоренню реформи фінансування системи охорони здоров’я України, яка закріплює модель національного солідарного медичного страхування зі 100% покриттям громадян. В ході засідання студентського наукового гуртка було обговорено питання реформування управління охороною здоров’я, у т. ч. розвитку самоврядування. З особливою зацікавленістю розглядалися питання впровадження реформ в первинній ланці охорони здоров’я, у т.ч. змін у фінансуванні первинної ланки.

Учасники засідання цікавилися питаннями програми державних гарантій медичного обслуговування населення, гарантованого пакету медичних послуг та ліків, розвитку електронної охорони здоров’я.

Гуртківці розглянули вересневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Заслухали повідомлення до Всесвітнього дня боротьби з лімфомами, Міжнародного дня глухих, Всесвітнього дня контрацепції, Всесвітнього дня боротьби проти сказу, Всесвітнього дня серця, Дня отоларинголога.

На засіданні також відбулося знайомство та з’ясування кола наукових інтересів учасників гуртка, затвердження плану роботи гуртка на 2018/2019 н.р., вибори старости гуртка.

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

14.06.2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка з тематикою «Актуальні питання надання медичної допомоги дітям в Україні» в рамках заходів до Міжнародного дня захисту дітей.

Учасники засідання обговорили важливі питання охорони здоров’я дитячого населення та організації лікувально-профілактичної допомоги дітям в Україні і світі. Викладач Власенко С.В. у своєму виступі висвітлила основні напрями реформування медичної галузі та їх вплив на якість і доступність медичної допомоги дітям. В обговоренні виступів було зроблено акцент на заходах з інституційної розбудови медичної служби, посиленні профілактичного вектору в охороні здоров’я дітей, удосконалення санітарно-просвітницької роботи та правового захисту дітей.

З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорювали профілактичні та протиепідемічні заходи, спрямовані на забезпечення правильного фізичного та нервово-психічного розвитку дітей, на зниження захворюваності та смертності, підготовку та проведення щеплень.

Традиційно гуртківці обговорили календар подій у червні, які відзначаються ВООЗ.

Гуртківці та учасники засідання привітали старосту студентського наукового гуртка Дубовик Віолету з перемогою в міжнародному конкурсі студентських наукових робіт в рамках ХІ Вроцлавських днів громадського здоров’я, які організовано студентським науковим товариством молодих менеджерів Вроцлавського медичного університету.

На засіданні було підведено підсумки  роботи СНГ кафедри за 2017/2018 н.р.

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

16.05.2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка.

Тема засідання – проект «Екстерна медична допомога для людей». Виступаючи перед учасниками засідання, асистент кафедри Іонов М.М. запропонував проект розбудови ефективної системи екстреної медичної допомоги (ЕМД). У ході засідання учасниками було обговорено актуальні питання надання ЕМД в сучасних умовах, необхідність модернізації служби ЕМД, створення відповідних відділень екстреної медичної допомоги багатопрофільних лікарень. Запропоновано реалізувати запропонований проект розбудови ефективної системи екстреної медичної допомоги на базі відділення №17 Центру екстреної медичної допомоги міста Києва та приймального відділення Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Особливу увагу було акцентовано на  умовах успішності реалізації проекту як окремого прикладу реформування служби ЕМД в Україні.

Учасники засідання обговорили питання залучення медичних працівників (екстреної медичної допомоги та суміжних закладів охорони здоров’я), організаторів та управлінців охорони здоров’я (КМДА, ДОЗ, РДА), місцевого населення, міжнародних організацій та наукових установ до впровадження сучасних технологій та навчально-тренувальних заходів, а також питання налагодження і підтримки відповідної комунікації між усіма учасниками проекту.

Традиційно гуртківці обговорили травневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня акушерки, Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертонією, Дня боротьби з гепатитом, Всесвітнього дня травматолога, Всесвітнього дня боротьби проти астми і алергії, Всесвітнього дня без тютюну та Міжнародного дня боротьби за права інвалідів, Міжнародного дня без дієт, Міжнародного дня запобігання синдрому хронічної втоми, Міжнародного дня по викоріненню акушерських свищів.

На засіданні також було розглянуто питання підготовки до Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт в рамках ХІ Вроцлавських днів громадського здоров’я, що відбудуться 24-25 травня 2018 року в Республіці Польщі, участі в конкурсі старости студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, студентки Дубовик В.

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

18 квітня 2018 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я з тематикою «Сучасні аспекти досліджень щодо довголіття».

      Головний лікар Київського міського центру здоров’я, к.м.н. Стойка О.О. у своєму виступі перед учасниками засідання зробив акцент на  основних чинниках, які сприяють активному довголіттю. Особливу увагу було приділено розгляду теорії старіння, одному з найбільших чинників ризику розвитку онкологічних та серцево-судинних хвороб, діабету, хвороб Паркінсона та Альцгеймера. Учасники засідання обговорили соціальний аспект довголіття, результати досліджень щодо відмінностей у тривалості життя самотніх людей та тих, хто має сім’ю.

Традиційно гуртківці обговорили квітневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Було зроблено повідомлення до Всесвітнього дня  розповсюдження інформації про аутизм, Всесвітнього дня  здоров’я, Всесвітнього дня  боротьби з хворобою Паркінсона, Всесвітнього дня гемофілії, Всесвітнього дня боротьби проти малярії та Міжнародного Дня ДНК.

На засіданні також заслухано звіт про участь гуртківців  у  ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «профілактична медицина» (англійською мовою), який відбувся на базі НМУ імені О.О. Богомольця. Учасники засідання привітали з перемогою у Конкурсі старосту гуртка, студентку 5 курсу медичного факультету №2 Дубовик Віолету, яка отримала  диплом І ступеня.

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

14 березня 2018 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Тема засідання – «Глобальний тягар захворювань – перспективи досліджень в Україні».

У своїй доповіді асистент кафедри Іонов М.М. висвітив актуальні питання епідемії хронічних неінфекційних захворювань, пов’язаних з нездоровим способом життя, незбалансованим харчуванням та низькою фізичною активністю. Значну увагу було приділено розгляду причин та аналізу формування глобального тягаря захворювань, проведеного з використанням показників DALY та QАLУ в  країнах Європейського регіону ВООЗ.

З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорювали перспективи досліджень глобального тягаря захворювань в Україні, питання розробки та впровадження комплексних регіональних програм з охорони і зміцнення здоров’я населення щодо усунення або зменшення поширеності провідних чинників ризику розвитку НІЗ, що зумовлюють тягар передчасної смертності, захворюваності та інвалідності.

Традиційно гуртківці обговорили березневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Було зроблено повідомлення до Всесвітніх днів: сну; здоров’я ротової порожнини; людини з синдромом Дауна; боротьби з туберкульозом; фтизіатра та нефролога.

На засіданні також було розглянуто питання підготовки до ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2017/ 2018 н.р. за напрямом «Профілактична медицина», який цьогоріч проводиться англійською мовою.

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

21.02.2018 р. відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я з тематикою «Регулювання робочого часу та відпочинку медичних працівників».

У доповіді доцента Курило Т.М. було висвітлено пакет нормативно-правових документів, що регламентують складові та норми тривалості робочого часу і часу відпочинку, тривалість щорічних відпусток медичних працівників. Також було розглянуто особливості змін трудового договору на умовах неповного робочого дня чи неповного робочого тижня.

Учасники обговорювали різні медико-правові аспекти за  тематикою засідання, дискутували та обмінювалися власними думками.  Розглядаючи зазначені питання, гуртківці висловили побажання на наступних засіданнях наукового гуртка більш детально розглянути правові аспекти юридичної відповідальності в охороні здоров’я, та норми, які її передбачають.

За традицією, гуртківці обговорили щомісячний календар подій ВООЗ. У лютому світовою спільнотою відзначалися важливі дати: Всесвітній день боротьби проти раку, Міжнародний день стоматолога, День хворого, Міжнародний день дітей, хворих на рак, Всесвітній день рідкісних захворювань тощо. Важливою темою для обговорення стала підготовка до Всесвітнього дня здоров’я, який у 2018 р. присвячено 70-річчю ВООЗ.

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 10 січня 2018 р. відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я з тематикою «Сучасні тенденції в дієтології». Вибір тематики заходу обумовлено важливістю забезпечення здорового харчування населення для зміцнення здоров’я, формування високої працездатності й активності протягом усього життя.

Головний лікар Київського міського центру здоров’я, к.м.н. Стойка Отто Олександрович ознайомив учасників засідання з основними принципами здорового харчування, презентував «тарілку здорового харчування.

Особливу увагу було приділено розгляду 7 основних аспектів здорового раціону, які визначили експерти ВООЗ, спираючись дані наукових досліджень та кращу практику провідних країн світу.

Учасники засідання обговорили проблеми поширеності надлишкової маси тіла та ожиріння серед населення в глобальному, регіональному та національному аспекті, розглянули основні факти про ожиріння в контексті зниження якості життя і значної загрозу для здоров’я населення.

Гуртківцями також було розглянуто питання підготовки, порядку та умов проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2017/2018 н.р. за напрямком «Профілактична медицина» англійською мовою.

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

13.12.2017 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я з тематикою «Діяльність ВООЗ. Співпраця НМУ імені О.О.Богомольця з Європейським регіональним бюро ВООЗ та Бюро ВООЗ в Україні у вирішенні актуальних проблем громадського здоров’я».

Учасники засідання ознайомилися з історією створення ВООЗ та роллю України як засновниці цієї організації, основними напрямами діяльності.

Доцент Литвинова Л.О. розповіла про важливі здобутки ВООЗ в плані боротьби з захворюваннями, інвалідністю та смертністю, подолання епідемій, поліпшення медичного обслуговування населення тощо. Особливий акцент було зроблено на сучасних проблемах та викликах для громадського здоров’я, у вирішенні яких ВООЗ надає країнам всебічну підтримку.

Завідувач кафедри, професор Грузєва Т.С. висвітлила напрями співпраці НМУ імені О.О.Богомольця з ВООЗ, Європейським регіональним бюро ВООЗ та Бюро ВООЗ в Україні. Зокрема, було представлено результати низки спільних проектів з питань протидії курінню, боротьби зі шкідливим вживанням алкоголю, профілактики НІЗ тощо, досвід проведення тренінгів з цих питань у різних регіонах України.

Викладач Іншакова Г.В. розповіла про добру щорічну традицію відзначення в НМУ імені О.О.Богомольця Всесвітнього дня здоров’я спільно з ЄРБ ВООЗ та Бюро ВООЗ в Україні, МОЗ України, НАМН України, вітчизняної та міжнародної наукової спільноти.

Гуртківці ознайомилися з видавничою діяльністю ВООЗ, зокрема з щорічними доповідями ВООЗ про стан охорони здоров’я у світі, з матеріалами ЄРБ ВООЗ з актуальних питань здоров’я та його охорони. Значний інтерес викликали аналітичні матеріали Європейської обсерваторії з систем та політики охорони здоров’я.

Учасники засідання розглянули грудневий календар подій, які відзначаються ВООЗ та заслухали повідомлення до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, Дня невролога, Міжнародного дня людей з інвалідністю тощо. З особливою зацікавленістю учасники засідання обговорювали проведення Всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків, проблеми та фактори прискорення розвитку і поширенні стійкості збудників до протимікробних препаратів проти туберкульозу, малярії, ВІЛ та грипу.

На засіданні було розглянуто питання підготовки, порядок та умови проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2017/ 2018 н.р., а також питання налагодження зв’язків зі студентськими науковими гуртками ВМНЗ України.

Гуртківці висловили бажання брати участь у майбутній Міжнародній науково-практичній конференції до Всесвітнього дня здоров’я 2018 р.

 

 

 

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця 

15 листопада 2017 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка. Тематика засідання передбачала розгляд питань оцінки якості надання медичної допомоги населенню.

У доповіді завуча кафедри, доцента Гречишкіної Н.В. було висвітлено пакет нормативно-правових документів, що регламентують складові та організацію експертної оцінки якості надання медичної допомоги та медичного обслуговування. Особливу увагу було приділено розгляду та обговоренню питань експертної оцінки якості надання медичної допомоги в контексті впровадження медико-технологічних документів, у т.ч. уніфікованих клінічних протоколів, клінічних настанов тощо.

Учасники активно обговорювали питання індикаторів якості медичної допомоги, критеріїв диференційованої оцінки праці медичного персоналу та закладів охорони здоров’я, матеріального стимулювання лікарів за результатами обсягів та якості наданої допомоги.

За традицією, гуртківці розглянули щомісячний календар подій ВООЗ. У листопаді світовою спільнотою відзначалися важливі дати: Всесвітній день боротьби з пневмонією, Міжнародний день сліпих, Всесвітній день боротьби з діабетом, Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, Міжнародний день відмови від куріння, Всесвітній день дитини, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. До кожної з вказаних подій студенти підготували тематичні повідомлення

На засіданні також заслухано звіт про участь членів студентського наукового гуртка кафедри у міжнародній конференції молодих науковців, що відбулася 27-29 жовтня 2017 р. на базі НМУ імені О.О. Богомольця. За напрямом «Профілактична медицина» диплом ІІІ ступеня отримала староста гуртка, студентка 5 курсу Дубовик Віолета, яку палко привітали члени студентського наукового гуртка.

 

 

 

Засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я

 

18 жовтня 2017 р. на кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О.Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка.

Тематика засідання була присвячена проблемам впровадження страхової медицини в Україні.

У своїй доповіді доцент Замкевич В.Б. висвітлила актуальні проблеми обов’язкового медичного страхування, досвід різних країн світу з оптимізації фінансування охорони здоров’я.

З особливою зацікавленістю були розглянуті питання підвищення якості послуг у закладах охорони здоров’я, мінімізації витрат пацієнтів та збільшення доходів медпрацівників за рахунок ефективного розподілу коштів.

Гуртківці обговорили жовтневий календар подій, які відзначаються ВООЗ. Було зроблено повідомлення до Всесвітніх днів: лікаря, людей похилого віку, психічного здоров’я, боротьби з артритом, зору, миття рук, анестезії (День анестезіолога), боротьби із захворюванням на рак молочної залози, статистики,  людей з вадами мовлення, боротьби з інсультом.

На засіданні також було розглянуто  питання підготовки,  порядок та умови проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2017/ 2018 н.р., а також налагодження зв’язків із студентськими науковими гуртками ВМНЗ України.