Наукові заходи

Професійно-наукова діяльність

 

 

 

 

01.02.2023 року доцент Ергард Н.М. прийняла участь у круглому столі на тему “Відновлення та модернізація України у повоєнний та післявоєнний час” в секції “Охорона здоров’я. Фармацевтика”, організаторами якої були Офіс підтримки вченого та УкрІНТЕІ. Доцент Ергард Н.М. презентувала стендову доповідь на тему “Судово-медична експертиза: перспективи розвитку”.

В своєму виступі вона висвітлила конкретні пропозиції щодо підвищення якості надання судово-медичних послуг, введення діджиталізації в роботу Бюро судово-медичної експертизи, модернізації відділу експертизи трупів для розвитку сучасного моргу європейського типу.

Детальніше: https://nmuofficial.com/news/eksperty-nmu-vzyaly-uchast-v-obgovorenni-perspektyv-rozvytku-sudovo-medychnoyi-ekspertyzy-v-ukrayini/


08.12.2022 року доцента кафедри Ергард Н.М. було запрошено до участі у науково-просвітницькому заході “Права людини в умовах збройних конфліктів”.

 

 

 

 

 

 

Программа международной предметной online-олимпиады студентов, ординаторов, резидентов магистратуры медицинских вузов “МОЛОДОЕ ПОКОЛЕНИЕ СУДЕБНОЙ МЕДИЦИНЫ” (Самаркандский медицинский институт, Узбекистан)

 

 

 

 

 

 

27 листопада 2019 року колектив кафедри судової медицини та медичного права НМУ імені О.О. Богомольця (проф. Михайличенко Б.В., проф. Біляков А.М., доц. Бондар С.С., доц. Ергард Н.М., ас. Федорова О.А., ас. Плетенецька А.О.) приймав участь у засіданні міжвідомчого науково-практичного круглого столу «Актуальні питання судової експертизи», який було проведено на базі Навчально-наукового інституту № 2 Національної академії внутрішніх справ. Даний науковий захід було присвячено основним проблемам криміналістики, зокрема, в діяльності інспекторів-криміналістів Національної поліції України, експертів Експертної служби МВС України та судово-медичних експертів Міністерства охорони здоров’я України.

 

 

 

 

24 квітня 2019 року колектив кафедри судової медицини та медичного права НМУ імені О.О. Богомольця (проф. Михайличенко Б.В., проф. Біляков А.М., доц. Бондар С.С., доц. Ергард Н.М., ас. Федорова О.А.) приймав участь у засіданні міжвідомчого науково-практичного круглого столу «Участь спеціаліста у кримінальному провадженні», який було проведено на базі Навчально-наукового інституту № 2 Національної академії внутрішніх справ. Даний науковий захід було присвячено основним проблемам криміналістики, зокрема, в діяльності інспекторів-криміналістів Національної поліції України, експертів Експертної служби МВС України та судово-медичних експертів Міністерства охорони здоров’я України.

22.12.2018 року на базі Національної академії внутрішніх справ відбулася Звітна річна конференція Всеукраїнської громадської організації “Академія наук вищої освіти України”, на якій асистента кафедри судової медицини та медичного права НМУ (к.мед.н.) Ергард Н.М. було нагороджено Дипломом лауреата ІІ премії конкурсу “Краще видання року” за працю “Досліждення проявів стрес-реакції організму під час вмирання від механічної асфіксії через повішення” у номінації “Монографія”

 

29 листопада 2018 року в Київському національному університеті імені Т. Шевченка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми медичного права: професійний погляд», на якій Національний медичний університет імені О.О. Богомольця представляла кафедра судової медицини та медичного правА у складі: завідувач кафедри, в.о. проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор (д.мед.н.) Михайличенко Б.В. та асистенти (к.мед.н.) Ергард Н.М. і (к.мед.н.) Федорова О.А.

 

22 листопада 2018 року асистенти кафедри (к.мед.н.) Ергард Н.М. та (к.мед.н.) Федорова О.П. взяли участь у міжвідомчій науково-практичній конференції присвяченій «Сучасним проблемам теорії і практики криміналістики та судової експертології», яка відбулась на базі навчально-наукового інституту № 2 Національної академії внутрішніх справ.

 

25.10.2018 року в рамках міжвузівських зв’язків було проведено лекційне заняття для лікарів-інтернів кафедри судової медицини та медичного права НМУ на тему: «Судова фотографія» доцентом кафедри кримінального права Юридичного факультету ДУІТ (к.ю.н., доцент) Кобилянським О.Л. та асистентом кафедри судової медицини та медичного права НМУ (к.мед.н.) Ергард Н.М.

В процесі проведення лекційного заняття лікарям-інтернам було подано інформацію щодо використання методів судової фотографії при проведенні огляду місця події та акцентовано увагу на фотографічній фіксації криміналістично-значущих ознак при огляді трупа на місці його виявлення.

 

 

4-5 липня 2018 року професор кафедри Олена Бабкіна взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання стандартизації судово-експертного забезпечення правосуддя в Україні. Перспективи розвитку»                    до 105-річчя судової служби України.

 

08.05.2018 року асистент кафедри (к.мед.н.) Ергард Н.М. прочитала спільну лекцію з доцентом кафедри правосуддя Юридичного факультету ДУІТ (к.ю.н.) Кобилянським О.Л. на тему: «Тактика призначення та проведення судових експертиз» для курсантів Юридичного факультету ДУІТ:

28 лютого 2018 року за проханням Національної академії прокуратури України професор Михайличенко Б.В. прийняв участь у роботі круглого столу з питань призначення прокурорами експертиз у кримінальних провадженнях:

 

На засіданні круглого столу з питань призначення прокурорами експертиз у кримінальних провадженнях професором Михайличенком Б.В. була прочитана лекція прокурорам військових прокуратур гарнізонів з «Судово-медичної експертизи вогнепальної травми»:

“Проведення наукового семінару д.мед.н., доцентом Біляковим А.М. на тему: “Актуальні аспекти сучасної судово-медичної експертизи у Вищій школі адвокатури Національної асоціації адвокатів України”

 

 

 

Кафедра судової медицини та медичного права бере участь у проведенні лекційних занять для судово-медичних експертів Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи з метою впровадження наукових досягнень кафедри в практичну роботу судово-медичної експертизи. Також співробітники кафедри активно співпрацюють з Національною академією внутрішніх справ, беручи участь у розгляді актуальних питань судової експертизи на міжнародних науково-практичних конференціях, які щорічно проводить Академія.Асистент Ергард Н.М. читає лекцію лікарям судово-медичним експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи:

 

Асистент Федорова О.А. читає лекцію студентам та викладачам кафедри щодо новітніх методів визначення давності гнильних змін трупа:

Співробітники кафедри (проф. Бабкіна О.П., ас. Ергард Н.М., ас. Федорова О.А., ас. Варуха К.В.) беруть участь у міжнародній науково-практичній конференції в Національній академії внутрішніх справ (2016 р.):

Асистент Ергард Н.М. виступає з доповіддю на міжнародній науково-практичній конференції в Національній академії внутрішніх справ: 

Співробітники кафедри (проф. Бабкіна О.П., ас. Ергард Н.М., ас. Федорова О.А., ас. Варуха К.В.) беруть участь у міжнародній науково-практичній конференції в Національній академії внутрішніх справ (2017 р.):

Захист дисертаційної роботи доцента Білякова А.М. на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук (м. Київ, 2014 р.):

Завідувач кафедри, професор Михайличенко Б.В. бере участь у захисті докторської дисертації доцента Білякова А.М.:

Виступ доцента Бондаря С.С. на захисті докторської дисертації доцента Білякова А.М.:

Захист дисертаційної роботи асистента Ергард Н.М. на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук (м. Харків, 2017 р.):

Захист дисертаційної роботи асистента Федорової О.А. на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук (м. Київ, 2017 р.):

Співробітники кафедри (ас. Федорова О.А., ас. Ергард Н.М., ас. Кубаля С.М.) беруть участь у міжнародній науково-практичній конференції в Національній академії внутрішніх справ (2017 р.) 

Апробація дисертаційної роботи асистента кафедри Варухи К.В. (07.03.2018 р.)