Кафедра стоматології

Міжнародна співпраця

Вже тривалий період часу колектив кафедри стоматології проводить активну міжнародну діяльність. Не зважаючи на наявні обмеження, наші співробітники відвідують міжнародні конференції, симпозіуми , конгреси. За відсутності такої можливості, ми приєднуємося до міжнародної спільноти на заходах онлайн.

14-16 вересня 2023 року у Литві (Вільнюс) відбувся важливий захід у діяльності Європейської спільноти лікарів стоматологів ортопедів 46 Congress EPA «European Prosthodontіc Debates 2023», на якому присутні були провідні фахівці ортопеди стоматологи з Європи, Америки, Канади, Австралії, Японії, Південної Кореї, Китаю. На цьому заході проведено аналіз діяльності секретаріату ЕРА за підзвітний період, обговорено та затверджено наступні стратегічні напрями діяльності асоціації, проведено атестацію лікарів ортопедів. На дискусійних майданчиках провідні фахівці висловили власну позицію щодо новітніх напрямів та технологій у практиці лікарів ортопедів стоматологів. Для учасників конгресу запропоновано декілька цікавих воркшопів за тематиками протезування на імплантатах, за цифровими технологіями в діагностиці та лікуванні. На стоматологічній виставці представлено було як міжнародні, так і литовські розробки.

Кафедра представила 2 стендові доповіді наукових розробок, авторами яких є професорка Жегулович З.Є., асистент Етніс Л.О.

Фото 1, 2. Представлення результатів досліджень (професор Жегулович З.Є.) на 46 Конгресі у постерних доповідях: «Analysis of Occlusal Contacts Recorded with Intraoral Scanner in Patients with Juvenile Idiopathic Arthritis» (співавтори: Єтніс Л.О, Симоненко Р.В., Прощенко Н.С.); «CBCT Evaluation of Bone Density in Maxillary Canines and Premolars Area in Patients with Periodontitis» (співавтори: Симоненко Р.В., Етніс Л.О., Парій В.В., Астапенко О.О.)

Фото 3. Спілкування з провідним спеціалістом Європи з м’язово-суглобових розладів скронево-нижньощелепної ділянки професором Даніело Манфредіні з приводу нового протоколу діагностики та корекції бруксизму.

Фото 4. Новітні рекомендації з матеріалознавства.

Фото 5. Завершення конгресу. Ми щиро вдячні професору Вігандасу Руткунасу (на фото зліва) і його команді за чудову організацію події у Литві, за гостинність і творчу атмосферу та можливість відчути дихання прекрасного міста Вільнюс. Незабутні зустрічі з колегами є чудовим натхненням для активізації професійної діяльності. Важливими для нас є слова підтримки та рекомендації генерального секретаря Європейської асоціації ортопедів стоматологів (ЕРА), професорки Мулту Озкан і професора Марко Феррарі (на фото в центрі).

Фото 6, 7. Попередні спогади. 44 щорічний Конгрес ЕРА у Греції (2021 р.). Стендові доповіді за результатами наукових досліджень.