Кафедра філософії, біоетики та історії медицини

Студентський науковий гурток

Відповідальні за науково-дослідну роботу студентів по кафедрі:

Розовик Олеся Дмитрівна, к. істор. н., доц. lesya1988@gmail.com

Савченко Надія Тарасівна, к. філос. н., ст. викл. nadiiysupr@gmail.com

Нечушкіна Ольга Валеріївна, ст. викл.  onechushkina@gmail.com

 

 

Історія гуртка

КАФЕДРА ФІЛОСОФІЇ, БІОЕТИКИ ТА ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК «In posterum»

Кафедра філософії та соціології НМУ імені О.О. Богомольця, очолювана доктором філософських наук, професором Іриною Василівною Васильєвою, створена у 2008 році. Роботу СНГ кафедри організовував кандидат історичних наук Гурген Михайлович Єзікян.

У 2010 році за ініціативи завідувача кафедри І.В. Васильєвої на базі кафедри при «Українському науково-медичному молодіжному журналі»  (НМУ імені О.О. Богомольця) створено окрему секцію «Соціально-гуманітарні дисципліни»  – відповідальна викл. О.В. Романюк.

 

Старости СНГ:

2022 – 2023 – Бугира Даніїл (мед №1)

2019 – 2021 Прокопчук Марія (мед №2)

2016 – 2018 Рудюк Ольга (мед №1).

2012 – 2013 – Згурський Петро (ФПЛЗСУ),

2009 – 2011 – Видець Дмитро (мед №3),

2008 р. – Рязанов Олексій (спортивні лікарі),

 

Основними напрямками наукових досліджень студентів було обрано:

–    дослідження в межах інтегративних зав’язків соціально-гуманітарних та медичних наук;

–     філософія релігії та медицини в постсекулярну добу;

–    здоров’я та здоровий спосіб життя;

–    проблемні аспекти системи охорони здоров’я;

–    людина в глобалізованому інформатизованому просторі;

–    вища медична освіта.

 

На базі наукового студентського гуртка «IN POSTERUM» у 2023 році створено додаткову секцію «Клуб ораторів по четвергам», якою піклуються ст. викладач кафедри філософії, біоетики та історії медицини Савченко Н.Т.

«Клуб ораторів по четвергам» залучає студентів усіх медичних напрямків. Головною метою є підвищення рівня критичного мислення та практичних навичок публічних виступів студентів. Саме тут студенти можуть відчути себе ораторами, критиками та модераторами. Окрім того студентам пропонуються лекції сучасних українських та іноземних науковців, філософів, у яких освітлені актуальні питання світоглядного, культурного, наукового характеру. Таким чином учасники клубу піднімають важливі соціальні, медичні та філософські питання через власні виступи, перегляд кінофільмів та прослуховування лекцій, читання робіт нобелевських лауреатів та інтерв’ю відомих особистостей.

 

Продовжуємо чудову традицію. V Міжнародна науково-практична конференція, присвячена пам’яті свт. Луки (В.Ф. Войно-Ясенецького) 2023 р.

 

08-09 червня 2023 р. відбулася V Міжнародна науково-практична конференція, присвячена пам’яті свт. Луки (В.Ф. Войно-Ясенецького), яка проводитися кафедрою філософії, біоетики та історії медицини.

Одна із секцій, традиційно, – студентська, де студенти-медики та студенти з інших ВУЗів пропонували на огляд свої тези та, відповідно, виступи, що присвячені питанням філософії, релігії та медицини. Формат проведення конференції змішаний, але це не завадило виступити всім охочим, поставити питання та включатися у обговорення всім учасникам. Цей рік вразив актуальністю та практичністю обраних тем. Вітаємо переможців!

 

Гурток «IN POSTERUM», засідання проводяться щомісяця. Тематика засідань з філософії, біоетики, християнської етики і моралі, історії, зокрема історії медицини.  На фото засідання на тему «Історія гігієни у Європі» 23.03.2023, яке провила доцент кафедри філософії, біоетики та історії медицини О.Д. Розовик.

 

Науковий гурток «IN POSTERUM» співпрацює з науковим гуртком Ліцею політики, економіки, права та іноземних мов «Ерудит» та студентським науковим гуртком «Genius Loci» кафедри гуманітарних дисциплін КМУ УАНМ.

 

Учасники студентської секції міжнародної науково-практичної конференції «Релігія і медицина» 2019 р., яку проводила кафедра філософії, біоетики та історії медицини.

 

Квітнева сесія 2018 р. Виступи студентів факультету підготовки іноземних громадян.

 

Виступи студентів на конференції «Гуманітарні виміри трансформації сучасної вищої медичної освіти», яку проводила кафедра філософії, біоетики та історії медицини: Чербан Петро (медичний №4), Кісиленко Олександра (медичний №1), Марунчак Михайло (медичний №1).

 

Учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю, травень 2017-2018 н.р. «Гуманітарні виміри трансформації сучасної вищої медичної освіти», яку проводила кафедра філософії, біоетики та історії медицини.

 

З 2015 року за роботу СНГ відповідає кандидат філософських наук, старший викладач Оксана Вікторівна Романюк. За період з 2010 по 2017 рік було проведено понад 150 студентських наукових досліджень (разом з дослідженнями МАН та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових досліджень), з яких опубліковано близько 120.

 

Засідання СНГ «IN POSTERUM» від 19.10.16 Майстер-клас «Ментальна мапа» на службі лікаря» проводить ст.викл., к.філос.н. О.В. Романюк

 

Засідання СНГ «IN POSTERUM», що відбулося 09.10.16 року, пройшла вдало і активно. Лекція «Невербальні прийоми впливу у процесі спілкування» проводила ст.викладач кафедри Савченко Н.Т.

 

Засідання СНГ «IN POSTERUM» від 19.10.16 Лекцію «Естетика і медицина» проводить доцент, кандидат філософських наук О.А. Вячеславова

 

Піша хода шляхами Бабиного Яру членів гуртків з екскурсією, яку проводила волонтер Евромайдану Тетяна Устинова. Виїзне засідання «Шляхами Бабиного Яру» 2016 р. (сумісно з науковими гуртками «Genius Loci» кафедри гуманітарних дисциплін КМУ УАНМ та «Ерудит» ЛПЕПІМ )

 

Виїзне засідання «Біоетичні проблеми екологічної ситуації в Україні» 2016 р. (сумісно з науковим гуртком «Genius Loci» кафедри гуманітарних дисциплін КМУ УАНМ)

 

Актив студентського наукового гуртка кафедри філософії та соціології «IN POSTERUM» проводить освітньо-виховну роботу в Ліцеї політики, економіки, права та іноземних мов (м.Київ, Шевченківський р-н), виступаючи з лекціями щодо профілактики захворювань, пропаганди вакцинації й ін. та беручи участь у волонтерських заходах «Від серця до серця», запобігання паління та наркоманії, «Молодь воїнам АТО» та ін.

 

Одне з засідань секції «Соціально-гуманітарних дисциплін» на міжнародній конференції присвяченій Всесвітньому дню здоров’я. Виступ старости СНГ Ніколаєнко Софії.

 

У рамках секційного засідання авторська вистава  доцента кафедри філософії та соціології К.О. Гололобової.