НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Кафедра фізичного виховання і здоров`я

Новини кафедри

 

ГИРЬОВИКИ НМУ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ТА СТОЛИЧНОМУ ПОМОСТАХ

З інтервалом у два тижні відбулися змагання з гирьового спорту всеукраїнського та  міського рівня серед студентів закладів вищої освіти (ЗВО). Протягом багатьох років такі змагання проводились на спортивній базі НМУ імені О.О.Богомольця.

Цього разу, у зв’язку з ремонтними роботами, спрямованими на оновлення спортивного комплексу, чемпіонат України  пройшов у Борисполі, Київської області, на спортивній базі Дитячо-юнацької спортивної школи, а змагання між столичними спортсменами – у загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів №1  Шевченківського району Києва.

Змагання  проводились за правилами Федерації гирьового спорту України, що відповідають правилам Міжнародної федерації гирьового спорту, з дотриманням протиепідемічних заходів  та експрес-тестуванням учасників на предмет ураження COVID-19.

Головний суддя змагань, завідувач кафедри фізичного виховання і здоров`я НМУ, кандидат педагогічних наук, професор Юрій Щербина та головний секретар Євгеній Биков (Бориспільська ДЮСШ) – обидва судді міжнародної категорії.

Змагання проводились за підтримки Київського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, який очолює А.І.Ільченко та Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України – голова С.І.Бобровник.

У всеукраїнських  змаганнях взяли участь близько 40 осіб (спортсмени, судді, тренери) з 8 регіонів України.  Спортсмени НМУ в індивідуальному заліку друге здобув аспірант Богдан Черненко і третє –  студент ФПЛ ЗСУ Віктор Дядченко. Серед семи команд  столичних вузів медики вибороли третє загальнокомандне місце.

Попереду них КНУ імені Т.Г.Шевченка – друге місце і потужна команда Національної академії внутрішніх справ України (НАВС) завоювала перше місце. В особистому заліку друге і третє місця здобули спортсмени-гирьовики НМУ – студент стоматологічного факультету Павло Книжников  та аспірант Богдан Черненко відповідно. Федерація гирьового спорту України висловдює подяку Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України за підтримку в організації змагань. Вітаємо наших спортсменів-гирьовиків із заслуженими нагородами та бажаємо нових спортивних перемог!

 

Фото 1.  Нагородна атрибутика

 

Фото 2. Суддівський корпус

 

Фото 3. Нагородження переможців і призерів. Другий від правої Черненко Богдан

 

Фото 4. Нагородження переможців і учасників. Другий від правої Книжников Павло

 

Фото 5. Книжников Павло під час змагань

 

 

 

 

 

Перемоги збірної команди НМУ у Фестивалі плавання «МІСТЕР БАТЕРФЛЯЙ»

 

 

Напередодні Нового року, 26 грудня збірна команда НМУ імені О.О.Богомольця взяла участь у Фестивалі плавання «Містер Батерфляй», який проводиться в рамках реалізації програми Київської міської спартакіади «Здоровий киянин» з метою зміцнення здоров’я, залучення до регулярних занять фізичною культурою і спортом, організації активного відпочинку та визначення кращих спортсменів. Змагання з плавання стали заключним етапом спартакіади. Достойні результати, які продемонстрували наші плавці, дозволили команді НМУ завоювати головний приз спартакіади «Кубок Виклику».

 

До збірної команди НМУ з плавання увійшли студенти, інтерни, викладачі нашого закладу. Перше місце на дистанціях 50 м вільним стилем і 50 м батерфляєм серед чоловіків виборов студент 2 курсу медичного факультету №2 Заверталюк Єгор. Третє місце на цих дистанціях зайняв асистент кафедри педіатрії післядипломного навчання Асонов Антон.

 

На дистанції 50 м батерфляй серед жінок перше місце завоювала інтерн Оголь Єлєна. Також Єлена двічі стала призеркою на дистанціях 50 м брасом і 50 м вільним стилем. Перемогу на цих дистанціях здобула інтерн Чувашева Кристина. Срібну медаль на дистанції 50 м брасом і бронзову на дистанції 50 м вільним стилем виборола фармацевт Рядська Оксана.

 

Нажаль, багато спортсменів не змогли взяти участь у змаганнях з відомих причин карантину. Але це не дозволило затьмарити радість перемог. Результати показані на змаганнях говорять про високий рівень підготовки наших плавців.

 

Щиро вітаємо наших спортсменів-плавців та їх тренера, доцента кафедри фізичного виховання і здоров’я Дяченко Анжелу Петрівну, з успішним виступом на змаганнях!

 

Вітаємо із Новорічними святами, які надходять. Бажаємо нових успіхів, нових звершень.

 

 

 

 

 

ГИРЬОВИКИ НМУ НА ПРИЙОМІ В ПОСОЛЬСТВІ ЛІВАНУ В УКРАЇНІ

1 листопада 2017 року в Києві, в Посольстві Лівану в Україні, відбулася зустріч  делегації  Міжнародної федерації гирьового спорту і Федерації гирьового спорту України, очолюваної президентом МФГС і ФГСУ, професором кафедри фізичного виховання НМУ імені О.О.Богомольця Юрієм Щербиною, а також срібного призера чемпіонату світу з гирьового спорту серед студентів, клінічного ординатора стоматологічного факультету, громадянки Лівану Рім Хумані, з Тимчасовим повіреним у справах Посольства Лівану в Україні AHMAD SOUEIDAN  та співробітниками Посольства. Під час зустрічі обговорювались перспективи розвитку гирьового спорту у світі і в Лівані, а Рім Хумані отримала пам’ятну нагороду від Посольства Лівану в Україні.

 

 

МИРНІ БАТАЛІЇ В ЗОНІ АТО

5 липня 2017 року у м. Бахмуті  Донецької області  відбулися змагання з гирьового спорту та армспорту серед військових частин Збройних Сил України та інших формувань, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України.

Головний суддя змагань – Заступник Начальника фізичної підготовки і спорту Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Полковник Борінський І.О.

 

Змагання проводилися при безпосередній участі представників Федерації гирьового спорту України,  президента Федерації,  професора кафедри фізичного виховання і здоров’я Національного медичного університету імені О.О.Богомольця   Щербини Ю.В. і судді міжнародної категорії з міста Старобельська, Луганської області, Суркіса В.Я. та представників Федерації армспорту України заслуженого майстра спорту Івакіна Т.О  і майстра спорту Коробки Є.В.

Змагання гирьовиків відкрила вихованка атлетичного клубу НМУ «Тонус»,на даний час  військовослужбовець в зоні АТО, Марія Ткачук. Вона продемонструвала чудову техніку виконання ривка з 16 кг гирею, і до того ж,  була єдиною представницею «слабкої статі» серед учасників змагань.

У змаганнях з гирьового спорту серед чоловіків в індивідуальному заліку чемпіонами стали: Віталій Самжаров – вагова категорія до 65 кг, Сергій Чут – ваг.кат до 70 кг, Олексій Мехнюк – ваг. кат. до 80 кг і майстер спорту Денис Бондар – ваг.кат понад 80 кг, який показав найкращий результат у ривку гирі 24 кг – 256 підйомів.

В армспорті у напруженій боротьбі перемогу у  ваговій категорії до 70 кг отримав  Євген Коробка, у  ваг.кат до 80 кг Євген Жадан і чемпіонський титул у ваговій категорії понад 80 кг отримав  заслужений майстер спорту України, 12-разовий  чемпіон світу Тарас Івакін.

У командному заліку Кубок переможців   отримала команда оперативно-тактичного угрупування «Донецьк».

За значний особистий внесок в організацію спортивно-масової роботи та проведення спортивних заходів в зоні антитерористичної операції на сході України професор кафедри фізичного виховання і здоров’я НМУ, президент ФГСУ Юрій Щербина і суддя міжнародної категорії Валерій Суркіс були нагороджені грамотами Командувача Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенанта Попко С.М.

 Урочисте відкриття змагань.

 Інструктаж перед початком змагань. Від лівої, президент ФГСУ, професор кафедри фізичного виховання і здоров’я НМУ Юрій Щербина, головний суддя змагань полковник Ігор Борінський,   представник Федерації апрмспорту України Євген Коробка

 Ривок виконує Марія Ткачук.

 Нагородна атрибутика.

Фрагмент змагань з гирьового спорту.

Фрагмент змагань з армспорту – ліворуч ЗМС Тарас Івакін.

Фрагмент нагородження команд з гирьового спорту. Нагородження проводить Ю.Щербина.

 Преможці і призери змагань, організатори і судді.

 Почесна  грамота.

 

 

Збірна НМУ імені О.О. Богомольця з футболу знову підтверджує свій високий статус

У 2013-2014 році. наша збірна знову розпочала непростий шлях в студентській футбольній лізі «Динамо».

Дуже тяжко повторювати попередні успіхи всім командам-учасницям, а тим паче нашій збірній медиків, яка вже втретє поспіль бере участь у цьому турнірі (ІІ та ІІІ місце у попередніх турнірах). Головним завданням для нашої команди було – знову потрапити до фіналу чотирьох, який вже традиційно проходить на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Вирішальна стадія змагань розпочалася весною 2014 року. Для цього наша збірна НМУ досягла 100% результату у груповому етапі, де виборола 1-ше місце. В чвертьфіналі медикам протистояла команда НТУУ «КПІ» . Для обох команд ця зустріч була дуже важливою тому, що тільки перемога однієї з команд давала змогу потрапити до фінальної частини і зіграти на одному з кращих стадіонів України. Врешті-решт фінальний свисток зафіксував перемогу нашої збірної з рахунком 2:0.

Півфінальна зустріч з командою НУХТ, яка цього разу була сильніше, надала можливість студентам НМУ підтвердити успіх попереднього року в боротьбі за бронзові нагороди.

24 травня відбулися ігри фіналу чотирьох найсильніших студентських команд м. Києва. Палке вболівання студентів-медиків на трибунах та особиста підтримка ректора НМУ професора Амосової К.М. і керівництва нашого університету надавали додаткових сил для боротьби нашої команди з збірною КНЕУ ім. В. Гетьмана. Лише за 5 хв. до фінального свистку наша команда вирвала перемогу у грі, де останню крапку поставив капітан збірної Олексюк Володимир (медичний факультет №2, 4 курс).

Окремо треба відзначити дуже надійну і впевнену гру нашого воротаря Войтовича Олега (медичний факультет №1, 2 курс), якого організатори чемпіонату в черговий раз визнали найкращим воротарем студентської ліги «Динамо».

Щиро вітаємо футболістів з успішним виступом!

 

 

 

 

 

Міжнародний турнір з шахів

15 – 25 липня у м. Барселона, Іспанія, відбувся міжнародний турнір з шахів, в якому прийняв участь студент ІІІ курсу, медичного факультету №2 Упадхіая Анвеш.

За результатами турніру , представник Національного медичного університету імені О.О.Богомольця посів почесне 2 місце.

 

 

Пробіг під каштанами

 

Команда студентів та викладачів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяла участь у щорічному спортивно-благодійному проекті «Пробіг під каштанами», який вперше пройшов не під квітучими київськими каштанами, а восени – 7 вересня.

Бажаючих вийти на 22-й благодійний старт проекту виявилось чимало. Кожен учасник Пробігу робить неоціненний вклад у рятування десятків дитячих життів, тому що на кошти, зібрані під час «Пробігу під каштанами» буде придбано необхідне медичне обладнання та матеріали для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. Взявши участь у Пробігу, студенти Університету отримали можливість відчути себе частиною здорової, активної, прогресивної, відповідальної України. Таким чином вони проявляють себе, вчаться допомагати, усвідомлюють важливість власного вкладу в загальні досягнення. Ми перемогли вже просто тоді, коли вийшли на старт.

Участь команди Університету в наймасовішій спортивно-благодійній акції пройшла за підтримки Студентського парламенту, кафедри фізичного виховання і здоров’я та відділу гуманітарної освіти та виховання.

 

 

 

 

 

РУХАНКА

14 вересня у форматі святкування Дня фізичної культури та спорту на Софійській площі м. Києва відбувся всеукраїнський захід , головним девізом якого було «Мир! Пліч-о-пліч! Ми єдині!». У заході взяли понад 2500 учасників з різних регіонів України, у тому числі близько півсотні студентів Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Перед учасниками із спортивними вправами виступили ветерани спорту України, демонструючи приклади спортивного довголіття. 91-літній гімнаст М. Кошкін установив три рекорди України для свого віку – він підтягнувся на перекладині 5 разів, віджався в упорі лежачи 14 разів і потім підтягнувся на перекладині 3 рази утримуючи гімнастичний «кут». Юрій Щербина професор кафедри фізичного виховання і здоров’я, рекордсмен Книги рекордів Гіннеса виконав свою коронну вправу – під оплески учасників кілька разів підряд підкинув пудову гирю над головою і зловив її на шию. На закінчення усі учасники взяли участь у фізкультурно-спортивному масовому заході «Руханка», у ході якого перешикувались у слово «МИР», що було зареєстровано, як масовий рекорд Книги рекордів України.

 

 

Турнір з шахів

4 жовтня 2014 року у Центральному будинку Офіцерів Збройних Сил України відбувся ТУРНІР З ШАХІВ «МЕМОРІАЛ ПЕТРА КОВАЛЯ» Київської міської спартакіади «Здоровий киянин».

У цьому турнірі взяли участь і студенти медики: Упадхіая Анвеш студент з Індії міжнародний майстер , що навчається на медичному факультеті №2, ІІІ курс, який зайняв 1 місце серед чоловіків, Меркулова Ірина,лікар- інтерн, що посіла 1 місце серед жінок та Джораєва Говхер, яка зайняла 3 місце.

 

 

 

 

 

 

 

Початок Клубно-зальної волейбольної ліги

7 жовтня у спортивному комплексі НМУ відбувся перший матч першого туру Клубно-зальної волейбольної ліги (КЗВЛ) серед чоловічих команд сезону 2014-2015 року з класичного волейболу.

Перший тур розпочався на користь збірної НМУ, яка обіграла спортивний клуб «Ермітаж» м. Боярка з рахунком 3:1.

Кращим гравцем матчу було визнано студента ІІІ курсу , медичного факультету №3 Савчука Павла.

На протязі сезону заплановано ще не одну гру серед чоловічих та жіночих команд, де збірна НМУ неодмінно прийматиме участь .

Тож слідкуйте за новинами та приходьте вболівати за збірні команди нашого університету!