Міжнародне співробітництво
Навчання, викладання та наукові дослідження у межах ОП пов’язані із інтернаціоналізацією діяльності ЗВО, основою для реалізації якої є «Положення про міжнародну академічну мобільність та відрядження за кордон у НМУ» https://drive.google.com/file/d/1mGRl35-uaMBLxwCXU3102EXx5kIapt4A/view та Стратегія євроінтеграції (https://nmuofficial.com/zagalni-vidomosti/mizhnarodne-spivrobitnytstvo/strategia-evroinegracii/ .
Університет має діючі меморандуми про співпрацю з великою кількістю іноземних партнерів https://nmuofficial.com/zagalni-vidomosti/mizhnarodne-spivrobitnytstvo/ugody-ta-memorandumy-prospivpratsyu/partnery-universytetu/ .
Освітні, наукові можливості НМУ та обмін досвідом є предметом стажувань співробітників ОП. Так, доцентки Лариса Махиня та Надія Ковальська взяли участь у V Центральноєвропейському міжнародному тижні «Central European International Week» на базі Опольського університету, 2024). Упродовж п’яти днів заходу представниці НМУ відвідали низку семінарів та воркшопів з особливостей міжвузівської комунікації, колаборації ЗВО, інтеграції освітніх програм, надання психологічних консультацій для студентів та працівників.
Активно НПП долучаються і до міжнародної програми академічної мобільності ERASMUS+. Професорка Уляна Карпюк, доцентки Віолетта Нароха, Іванна Саханда та Ірина Костюк долучились до конференції «День забезпечення якості» у Варшавському медичному університеті. Під час візиту колеги знайомилися з практикою в галузі фармакотерапії та фармацевтичної опіки країн-членів ЄС, виробничим відділом, досвідом приготування та відпуску препаратів екстемпорально, відвідали лабораторії кафедри для in vivo фармацевтичних досліджень, аптеку SuperPharm, оснащену роботизованою системою видачі ліків, практичний тренінг з фармацевтичної опіки за темою «Psychology for pharmaceutical counselling» і практичне заняття вибіркового курсу кафедри біохімії та фармакогеноміки. Ділилися досвідом викладання фахових дисциплін.
Доцентки Ірина Костюк та Ольга Тимощук долучилися до 3-х етапів міжнародної програми ERASMUS+ на базі Варшавського медичного університету. Упродовж 210 навчальних годин учасники проекту вивчали принципи створення освітньо-професійних програм у Польщі й ЄС, особливості підготовки спеціальностей до акредитації, залучення роботодавців до створення і модифікації навчальних програм.
Асистентка та аспірантка Вероніка Проворова була залучена до наукового проєкту на базі Варшавського медичного університету, впродовж якого ознайомилась із сучасним обладнанням для досліджень лікарських засобів фізико-хімічними методами аналізу.
Позитивний поштовх до оновлення змісту навчальної дисципліни «Фармакологія» відбувся після обговорення нових освітніх трендів під час проведення освітніх симпозіумів 18-го та 19-го всесвітніх конгресів з фундаментальної і клінічної фармакології (WPC2018, WPC 2023), що відвідала професорка, завідувачка кафедри фармакології Ганна Зайченко; візитів до кафедр фармакології Оксфордського університету, Університету Данді (Велика Британія). Результатом співпраці з британськими колегами став переклад з англійської та видання українською мовою підручника «Фармакологія за Рангом і Дейлом» в 2-х томах (2021, 2022) під науковою редакцією професорки, завідувачки кафедри фармакології Ганни Зайченко та професора, завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Миколи Хайтовича.
Доцентка кафедри аналітичної, фізичної та колоїдної хімії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Яна Краєвська з жовтня 2022 року успішно проходить наукове стажування на базі кафедри неорганічної хімії Інституту Фріца Габера Товариства Макса Планка у Берліні (Німеччина).
22-26 вересня 2019 року в Абу Дабі (ОАЕ) відбувся 79-й Всесвітній Конгрес Фармації та Фармацевтичних наук Міжнародної Фармацевтичної Федерації (79th FIP World Congress of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences). У роботі конгресу взяла участь доцент кафедри хімії ліків та лікарської токсикології Катерина Мацькевич, яка представила стендову доповідь на тему «Іnfluence of new original compounds with antihypertensive and cardioprotective properties on the fatty acid profile of lipids in rat myocardium and aorta», підготовану у співавторстві з науковим керівником д.мед.н., професором Ніженковською І.В. та доцентом кафедри к.фарм.н. Нарохою В.П., яка викликала неабиякий інтерес учасників конгресу.
3 травня 2021 року професор І. В. Ніженковська представила усну доповідь англійською мовою на тему: “Development of pharmacy students’ information competence in a biological chemistry course” (Розвиток інформаційної компетентності студентів фармації в курсі біологічної хімії) підготовлену в співавторстві з доцентом О. В. Кузнецовою та доцентом В. П. Нарохою на міжнародному вебінарі «Digital health in pharmacy education: Global showcase of initiatives from pharmacy schools», організованому Академічною фармацевтичною секцією (Academic Pharmacy Section) Міжнародної Фармацевтичної Федерації (FIP).