Кафедра щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти
Міжнародне співробітництво
На запрошення співробітників кафедри з приватним візитом завітали провідні щелепно-лицеві хірурги з Університету Гельсінкі: завідувачка Кафедри щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології Джоана Снолл (Johanna Snäll) та Завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії університетської клініки Каррі Месімякі (Karri Mesimäki).
Основна мета візиту – допомога пацієнтам з мінно-вибуховими та вогнепальними пораненнями, отриманими під час бойових дій у нашій державі.
Фінські колеги відвідали клінічні бази кафедри – Київську обласну клінічну лікарню та Київську міську лікарню №1, “Добробут” де провели консультації та створили етапні плани лікування для 21 пацієнта.
Лікарі з Університету Гельсінкі поділились досвідом проведення реконструктивно-відновних втручань та запропонували програми підготовки для лікарів України. Під час наступного візиту в Україну розпочнеться навчання 4-х хірургів.
15-19 листопада співробітники Кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО НМУ ім. О. Богомольця відвідали Центр хірургії голови та шиї Університетської дитячої клініки в польському місті Ольштин.
Завідувач Кафедри, професор Андрій Копчак, доцент Юрій Чепурний та аспірант Ростислав Терлецький відвідали низку круглих столів із клінічним розбором складних кейсів, а також спільно с польськими колегами проводили оперативні втручання.
Українські та польські лікарі узгодили дорожню карту спільних досліджень, зокрема деструктивно-дегенеративних захворювань скронево-нижньощелепного суглоба, посттравматичних дефектів та новоутворень голови та шиї. Результати наукових проєктів буде оприлюднено у міжнародних журналах.
Також розроблено програму взаємних стажувань.
Університетська клініка м.Ольштин є одним із найбільших східноєвропейських центрів із лікування вроджених черепно-щелепно-лицевих аномалій і деформацій. Фахівці Центру хірургії голови та шиї відомі своїми досягненнями в галузі мікросудинної та реконструктивно-відновної хірургії обличчя. Керівник Центру – доктор Криштоф Довґерд.
XXVI Конгрес Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів (EACMFS) у Мадриді
Вперше з початку пандемії конгрес EACMFS відбувся офф-лайн. Вітчизняна делегація стала найбільшою за всю історію проведення форумів європейської асоціації.
Тільки фахівці Кафедри представили 5 доповідей.
Завідувач Кафедри проф. Андрій Копчак представив доповідь про український досвід використання цифрових технологій при пацієнтів з вогнепальними пораненнями. Також українські фахівці представили результати впровадження нових технологій в лікуванні дегенеративно-дистрофічний захворювань СНЩС та травматичних переломі суглобової голівки, навігаційних методів в лікуванні ендокринної орбітопатії.
Вдалося зустрітися з щелепно-лицевими хірургами, які надавали і продовжують надавати підтримку українським колегам в лікуванні поранених та матеріальному забезпеченні.
Співробітники Кафедри особисто висловили слова вдячності Сімонасу Грибаускасу (Литва), Рісто Контіо (Фінляндія), Андреасу Неффу ( Німеччина), Марчіну Козакєвичу (Польща), компаніям KLS Martin, ChM, Titamed та багатьом іншим.