Кафедра щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти

Історія кафедри

Кафедра щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти створена наказом ректора НМУ імені О.О. Богомольця, професора Кучина Ю.Л. №429 від 12.07.2021 року на виконання рішення Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця від 18.06.2021 року (протокол №13)

 

Створенню кафедри в складі Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця передувало офіційне визнання щелепно-лицевої хірургії, як окремої медичної (стоматологічної) спеціальності згідно наказу МОЗ України № 884 від 06.05.2021 (гіперпосилання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0733-21#Text). Ця подія стала результатом багаторічної роботи лікарів і науковців, що працювали в цій галузі, а також відповідала прагненням професійної спільноти та існуючій практиці країн ЄС та Північної Америки.

 

Щелепно-лицева хірургія, яка склалася як окрема хірургічна спеціальність у другій половині ХХ століття і є визнаною в усіх розвинених країнах світу, включає лікування запальних, онкологічних захворювань, вроджених вад розвитку, дефектів та деформацій обличчя. Ця патологія має вагоме медичне і соціальне значення, є джерелом вкрай важкої психологічної травми, естетичного і функціонального дефіциту пацієнтів.

 

В Україні зберігається стала тенденція до зростання основних видів захворювань щелепно-лицевої ділянки. З початку проведення антитерористичної операції на Сході України більше 32 % поранень припадають на ділянку голови та шиї, і значна частина з них супроводжується утворенням дефектів і деформацій обличчя, що потребують складного багатоетапного лікування. Потреба у фахівцях щелепно-лицевих хірургах та хірургах-стоматологах в зв’язку з цим суттєво збільшилась.

 

За останні роки крім того, можливості хірургічного лікування захворювань порожнини рота і щелепно-лицевої ділянки зазнали значних змін в зв’язку з впровадженням сучасних технологій, зокрема методів тканинної інженерії, регенеративних технік, цифрових технологій, методів ендоскопії, імплантації штучних конструкцій тощо. Оволодіння цими технологіями в рамках безперервного професійного розвитку лікаря є важливою передумовою забезпечення якості лікування на рівні Європейських і світових стандартів. Відомо, що велика кількість захворювань голови та шиї потребує спільного мультидисциплінарного підходу із залученням фахівців суміжного профілю (як в галузі стоматології, так і інших галузях медицини), що мають бути обізнаними з відповідними аспектами щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології.

 

Саме тому, основним завданням кафедри є післядипломна підготовка фахівців в галузі щелепно-лицевої хірургії, хірургічної стоматології та суміжних спеціальностей в рамках вторинної спеціалізації та безперервного професійного розвитку згідно сучасних міжнародних протоколів та клінічних настанов, їх ознайомлення з новими методами діагностики і лікування, оволодіння практичними навиками в сфері сучасних технологій діагностики та лікування захворювань щелепно-лицевої ділянки.

 

Колектив кафедри впроваджує сучасні освітні технології, а його співробітники є фаховими хірургами, що працюють у провідних клініках м. Києва державної та приватної форм власності, беруть участь у міжнародних конгресах і конференціях та пройшли стажування у відомих Європейських клініках, ознайомившись із організацією лікувальної роботи та освітнього процесу.