НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Науково-практичні конференції, олімпіади та конкурси професійної майстерності зі стоматології

Участь студентів у роботі наукових гуртків на профільних кафедрах, всеукраїнських та міжнарадних наукових конференціях, олімпіадах та конкурсах професійної майстерності зі стоматології, спортивно-туристичних та інтелектуальних змаганнях “БРЕЙН-РИНГ ЗІ СТОМАТОЛОГІЇ” та “ЩО? ДЕ? КОЛИ? – В СТОМАТОЛОГІЇ” розвиває аналітичне мислення, сприяє поглибленому вивченню та ознайомленню з проблемними питаннями відповідної галузі або предмета і шляхи їх вирішення.

 

6-7 квітня 2017 року на базі Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» в м. Полтаві відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Стоматологія». Участь в Олімпіаді взяли 83 студенти з різних міст України. Правила проведення Олімпіади передбачали не лише індивідуальні змагання студентів, але й командний залік за участю команд з 6 учасників. До складу команди НМУ імені О.О.Богомольця увійшли студенти 4 і 5 курсів – Вєдєнєєв Вячеслав (4 курс), Крупич Марія (4 курс), Яремчук Поліна (4 курс), Колишкіна Анастасія (5 курс), Мемедляєв Рефат (5 курс), Поліщук Іванна (5 курс).

Олімпіада проходила у два етапи. В перший день учасники письмово відповідали на запитання з усіх розділів стоматології, зашифровані роботи перевіряло незалежне журі. Наступного дня були оголошені імена студентів, що вийшли у фінал. Крім оголошення фіналістів, журі нагородило окремими відзнаками 8 студентів, чиї роботи отримали найвищу оцінку з окремих стоматологічних дисциплін. Приємно, що серед них виявилось 3 студенти НМУ імені О.О. Богомольця: Вячеслав Вєдєнєєв (найвища оцінка одразу по трьом дисциплінам), Анастасія Колишкіна і Поліна Яремчук.

Студенти НМУ імені О.О. Богомольця впевнено здобули переконливу перемогу у командному заліку, набравши найбільшу кількість балів у письмовому турі. До фіналу вийшов студент 4 курсу стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця Вячеслав Вєдєнєєв. В напруженій боротьбі Вячеслав посів 2 місце. Переможцем Олімпіади стала студентка 5 курсу ВДНЗ «Українська медична стоматологічна академія» (Полтава) Романішина Анастасія.

В роботі журі ІІ туру Всеукраїнської олімпіади взяла участь зав. кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку НМУ імені О.О. Богомольця професор Л.М.Яковенко, членом апеляційної комісії була декан стоматологічного факультету професор Н.В.Біденко. Команду НМУ супроводжував заступник декана стоматологічного факультету доцент В.В.Філоненко.

 

13 квітня 2017 року співробітники та студенти стоматологічного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця провели зустріч з учнями Романо-германської гімназії №123 Подільського району міста Києва. Гімназію відвідали заступник декана стоматологічного факультету доцент В.В.Філоненко та студенти 5 курсу Іванна Поліщук, Рефат Мемедляєв, Анастасія Колишкіна. Учні отримали детальну інформацію про Університет, правила вступу та умови навчання. Було проведено лекцію-демонстрацію на тему: «Основні принципи порятунку та захисту людей», учні активно включились до роботи і отримали відповіді на всі свої запитання. Деканат стоматологічного факультету вдячний директору Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця професору Ю.Л. Кучину за надання стимуляційного фантома для проведення заняття.

 

Одним із завершальних акордів стала фінальна гра інтелектуальних студентських змагань «Брейн-ринг зі стоматології», яка відбулась 21 квітня в лекційній аудиторії Стоматологічного корпусу НМУ. Змагання були започатковані ще у 2000 році за ініціативи Студентського наукового товариства НМУ імені О.О.Богомольця, кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань (зав. кафедри професор Олександр Савичук) і Асоціації профілактичної та дитячої стоматології України (Президент – професор Лариса Хоменко, на той час – зав. вказаної кафедри). Згодом гра, що виникла як змагання команд студентів виключно на факультеті, набула популярності, отримала широку підтримку, стала всеукраїнською, а потім і міжнародною. Почали проводитись відбіркові змагання, до Києва на фінал приїжджали студенти з усіх куточків України і ближнього зарубіжжя. Гра вдосконалювалась, видозмінювалась, набувала нових форм, але незмінними лишались атмосфера творчості, нестримного пошуку, прагнення досконалості, пізнання, заглиблення в обрану професію.

24 лютого у Харкові відбулись відбіркові змагання, а у фіналі 2017 року взяли участь 6 команд: Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова (команда «Синерезис»), ДЗ «Дніпропетровська медична  академія МОЗ України» (команда «Pathfinder»), Івано-Франківського національного  медичного університету (команда «Золотий переріз»), Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (команда «Торк»), Харківського національного медичного університету (команда «Maryland Bridge»), а також збірна команда від Асоціації студентів стоматологів України (команда «Smart Bond»). Організатором і постійною ведучою Гри є декан стоматологічного факультету імені О.О. Богомольця професор Наталія Біденко. До складу журі увійшли викладачі НМУ та гості: професори Лариса Хоменко, Людмила Яковенко, доценти Олександр Грибан, Юлія Коленко, Сергій Поліщук (Вінниця), Тетяна Каміна (Харків), Ольга Салюк (Дніпро), асистент Олег Кошкін (Івано-Франківськ), представник компанії 3М Олег Хлєбас. На інтелектуальні змагання завітала ректор Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор Катерина Амосова.

Гра традиційно складалась з кількох конкурсів: конкурс бліц-питань, конкурс питань для творчого осмислення, відповіді на які оцінювало журі, конкурс капітанів, конкурс «домашнє завдання». Команди також мали представити кожна свій ВНЗ, задати суперникам питання стосовно своєї назви, а також придумати питання зі стоматології – якість питань оцінювало журі. Учасники виявили серйозну підготовку, продемонстрували яскраву, потужну гру, що дивовижно поєднала інтелект з артистизмом і не залишила байдужими ні журі, ні зал, ні навіть ведучу.

За результатами гри перемогла команда “Smart Bond”, що представляла Асоціацію студентів стоматологів України і складалась зі студентів та інтернів НМУ імені О.О. Богомольця. Друге місце посіла команда з Харкова «Maryland Bridge», третє – команда студентів НМУ імені О.О. Богомольця «Торк». Усі команди були відзначені як заохоченням від журі, так і призами спонсорів (ТОВ 3М Україна, компанії Стаміл, видавництв ГалДент, Книга Плюс, журналу Дентал Клуб).

 

В грудні 2016 року на базі Національного медичного університету імені О.О.Богомольця був проведений I етап конкурсу студентських наукових робіт, за результатами якого були обрані 2 найкращі праці. Автори наукової роботи «Prediction of nasolabial complex deformations forming in children with congenital cleft lip and palate» Єлизавета Борисова  та Вячеслав Вєдєнєєв (науковий керівник – зав.каф., д.м.н., професор Людмила Яковенко) були запрошені для участі в II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на базі Харківського національного медичного університету. Конкурс відбувся 29-30 березня 2017 року. У змаганнях брали участь 19 конкурсних робіт із 8 найбільших державних медичних університетів України.

В своїй науковій роботі київські студенти представили результати фотограмметричного дослідження 42 дітей, 74 фотографій за різноманітними показниками для оцінки стану тканин назо-лабіального комплексу у пацієнтів з вродженими наскрізними незрощеннями верхньої губи та піднебіння. Наукова робота була виконана на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. За одностайним рішенням журі конкурсу студенти стоматологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця Єлизавета Борисова та Вячеслав Вєдєнєєв отримали перемогу, що є надзвичайно важливою ще й з огляду на те, що у конкурсі брали участь не лише студенти-стоматологи, а представники різних факультетів з роботами, що стосувались клінічної та фундаментальної медицини і фармакології.

Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2017 року № 1038 та відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 20.10.2016 № 1266 та на підставі рішень галузевих конкурсних комісій з проведення другого туру в 2016/2017 н.р. загальна кількість отриманих Дипломів студентами НМУ становить 9, з них: I ступеня – 5, II ступеня – 2, III ступеня – 2.

 

10 квітня 2017 року в Стоматологічному медичному центрі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся конкурс професійної майстерності студентів стоматологічного факультету за підтримки компанії 3М Україна.

У змаганнях взяли участь п’ять бригад у складі лікаря і асистента – студентів старших курсів стоматологічного факультету. Майбутні лікарі повинні були виконати естетичну реставрацію фронтальних зубів із застосуванням сучасних фотополімерних композитних матеріалів. Представник компанії 3М Україна Андрій Жуйков надав можливість використовувати найсучасніші матеріали та інструменти для реставрації зубів. Пацієнти майбутніх стоматологів виявились досить складними – адже навіть у досвідчених лікарів реставрації фронтальних зубів вимагають чимало часу та зусиль. Проте всі учасники впорались із нелегкими завданнями. Журі у складі викладачів кафедр терапевтичної стоматології і дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, а також представників компанії 3М нелегко було вибрати переможця, проте перевагу було віддано студентці 5 курсу Анні Глушко (асистент – Вадим Шорін).