НОВИНИ ВІДДІЛУ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ
Студенти НМУ вибороли ґрант на стажування у Греції за програмою Erasmus+
Двоє студентів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з-поміж інших ЗВО України виграли ґрант на стажування у межах міжнародного проєкту з кредитної мобільності Erasmus+. Вже восени цього року вони розпочнуть стажування в Університеті Арістотеля в Салоніках (Греція).
Зважаючи на конкурс заявок у межах проєкту Erasmus+, який у квітні оголосив Університет Арістотеля, відділ міжнародних зв’язків НМУ організував 1-й етап конкурсу – відбір претендентів на отримання ґранту за програмою з міжнародної кредитної мобільності. Відтак між нашими університетами підписано угоду про співпрацю на 2023-2026 роки. До складу конкурсної комісії НМУ імені О.О. Богомольця, яку очолила проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професорка Рімма Скрипник, увійшли проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков, начальниця відділу міжнародних зв’язків, доцентка Іванна Саханда, провідна фахівчиня відділу міжнародного розвитку Ірина Голуб, голова ради СНТ імені О.А. Киселя, співробітники відділу міжнародних зв’язків.
Так, на розгляд конкурсної комісії було представлено 10 особових справ від кандидатів серед студентів 2-5 курсів нашого Університету. Кожного з претендентів члени комісії оцінювали згідно з критеріями Положення та Договору з Університетом Арістотеля. Відбір відбувався прозоро, відкрито, з дотриманням принципів доброчесності, правил і вимог програми Erasmus+. Було обрано 5 кандидатів для проходження у 2-й тур конкурсу, які й подали свої документи до Університету Арістотеля, де їх розглядала та оцінювала конкурсна комісія грецьких партнерів.
Серед кандидатів на отримання ґранту були також студенти інших закладів вищої освіти України, та за результатами відбору лише 3 учасники вибороли перемогу у конкурсі і 2 з них отримали студенти НМУ імені О.О. Богомольця – четвертокурсники медичних факультетів № 1 і №2 Т. Гладченко і В. Беспалова відповідно.
Що важливо, одним із стратегічних напрямів роботи НМУ імені О.О. Богомольця є інтеграція до європейського освітнього і наукового простору, встановлення й розвиток міжнародного партнерства. Завдяки програмі з кредитної мобільності студенти проходять стажування і навчання в багатьох університетах Європи, отримують цінний досвід. Бажаємо нашим студентам отримати корисні знання і навички у межах стажування в Університеті Арістотеля в Салоніках, які вони зможуть у майбутньому вдало застосовувати у власній медичній практиці.
За інформацією відділу міжнародних зв’язків
ВИКЛАДАЧІ НМУ УСПІШНО СКЛАЛИ ІСПИТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Щороку збільшується кількість науково-педагогічних працівників НМУ, які долучаються до викладання медичних дисциплін англійською мовою. Після вступного тестування викладачі НМУ зараховуються на курс поглибленого вивчення англійської мови і протягом року двічі на тиждень відвідують практичні заняття.
Курс навчання завершується складанням іспиту та отриманням сертифікату. Екзаменаційна комісія у складі проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції професора Р.Л.Скрипник, доцента Л.Я.Аврахової, начальника відділу міжнародних зв’язків доцента І.В.Саханди, доцентів кафедри іноземних мов О.В.Голік та Х.В.Сторожук, старших викладачів кафедри Л.К.Москаленко та І.П.Камінської підтвердила, що лише ґрунтовні знання англійської мови надають право отримати сертифікат.
Іспит проходив у три етапи: письмової частини, аудіювання, під час усного мовлення викладачі демонстрували вільне володіння англійською.
Викладачі НМУ висловили задоволення високим рівнем викладання англійської мови на кафедрі іноземних мов. Із нового навчального року понад сорок викладачів доєднаються до англомовного навчання іноземних студентів.
Редакція газети «Медичні кадри»
ОГОЛОШЕНО РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОЇ ПРЕДМЕТНОЇ ОНЛАЙН-ОЛІМПІАДИ «МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ СУДОВОЇ МЕДИЦИНИ», САМАРКАНД
25-26 травня 2021 відбулася міжнародна предметна онлайн-олімпіада з судової медицини «Молоде покоління судової медицини», місто Самарканд (Узбекистан), організатором якої виступив Самаркандський державний медичний інститут.
За результатами конкурсу 3 місце посіла КАШАПОВА НАІЛЯ РУСЛАНІВНА, інтерн кафедри судової медицини та медичного права Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
В олімпіаді взяли участь 112 студентів, магістрів і клінічних ординаторів, які представляли 26 ЗВО з понад 6 країн СНД.
Олімпіада проходила в 2 етапи:
- Відбірковий етап змагання – тестування;
- Основний етап змагання – виконання практичних навичок, вирішення ситуаційних задач.
Метою та завданнями олімпіади було встановлення дружніх відносин між закладами вищої освіти, обмін знаннями та досвідом, популяризація знань у сфері судової медицини, підвищення наукового потенціалу в цій сфері.
Вітаємо КАШАПОВУ НАІЛЮ РУСЛАНІВНУ, яка з честю представила НМУ імені О.О. Богомольця на міжнародній олімпіаді, та бажаємо успіхів у подальшій реалізації своїх наукових досягнень.
ЩОДО ФОРМУВАННЯ ЗВІТНОЇ ТА СТАТИСТИЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НМУ
РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ СЕРЕД ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ ВІД УНІВЕРСИТЕТУ АРІСТОТЕЛЯ В САЛОНІКАХ ЗА ПРОГРАМОЮ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ – ERASMUS+
У листопаді 2020 року відділ міжнародних зв’язків НМУ імені О.О. Богомольця провів відбір кандидатів серед здобувачів освіти на отримання гранту від Університету Арістотеля в Салоніках, Греція в рамках укладеної угоди між Університетами за програмою Міжнародної кредитної мобільності Erasmus+KA1 (2019-2021).
Програма ЄС передбачає стипендію на навчання протягом 5 місяців на базі Університету в Салоніках і надає можливість лише 1 кандидату від кожної країни-партнера стати учасником обміну академічної мобільності.
За оголошеними у лютому 2021 року результатами відбору, серед заявників від 10 ЗВО України, які є партнерами Університету Арістотеля в Салоніках, переміг кандидат від НМУ імені О.О. Богомольця, студент 5 курсу, медичного факультету №1 Сабрі Назар.
Вітаємо переможця!
РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ
Відділ міжнародних зв’язків на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професором Скрипник Р.Л. щосеместрово розміщує оголошення про початок конкурсу від Програми Європейського Союзу-Erasmus+ та проводить відбір кандидатів серед професорсько-викладацького, адміністративного складу та здобувачів освіти НМУ.
Всі оголошення публікуються на сайті НМУ в розділі «Новини», на сторінці відділу міжнародних зв’язків та у фейсбуці за наступними посиланнями:
Відділ міжнародних зв’язків:
https://nmuofficial.com/zagalni-vidomosti/mizhnarodne-spivrobitnytstvo/
Сторінка у фейсбуці:
https://www.facebook.com/IntDepNMU
Дякуємо Адміністрації Університету за підтримку та сприяння розвитку міжнародної академічної мобільності в НМУ!
ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ПОСОЛЬСТВА АРАБСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЄГИПЕТ В УКРАЇНІ
24 лютого 2021 року в конференц-залі ректорату відбулася робоча зустріч керівництва НМУ – ректора, професора Ю.Л. Кучина, першого проректора з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професора О.М. Науменка, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професора О.А. Канюри, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова, начальника відділу міжнародних зв’язків І.В. Саханди та керівника прес-центру Т.П. Михайленко із делегацією Посольства Арабської Республіки Єгипет в Україні у складі: Надзвичайного і Повноважного Посла Єгипту в Україні Аймана Ахмеда Мокхтара Елгаммала, третього секретаря Інас Тага та перекладача Віктора Борта.
Тепло привітавши гостей, Юрій Леонідович коротко розповів про історію НМУ, наголосивши на його популярності серед єгипетських студентів, де зараз навчається 168 громадян АРЄ. “Із єгипетським студентством та єгипетською діаспорою – «Єгипетським домом”, встановлено хороші робочі контакти, які дають змогу вирішувати всі невідкладні питання”, – зазначив Юрій Леонідович. Він також подякував представникам Посольства за оперативну і дієву допомогу в розв’язанні низки робочих питань, що виникають у процесі навчання єгипетських студентів в НМУ.
У свою чергу Посол Єгипту в Україні Айман Ахмед Мокхтар Елгаммал подякував за гостинність, висловив зацікавленість його країни у збільшенні контингенту студентів в НМУ і, обговоривши низку питань, що становлять взаємний інтерес, запропонував сприяння у встановленні співробітництва НМУ з Каїрським університетом. Після короткого обговорення сторони прийняли рішення про підготовку до підписання Меморандуму про співпрацю між НМУ імені О.О. Богомольця і Каїрським університетом, що надасть новий імпульс міжнародному обміну студентами та викладачами та підвищенню їхнього професійного рівня.
Зустріч завершилася традиційним обміном пам’ятними сувенірами та спільним фото.
КЕРІВНИЦТВО УНІВЕРСИТЕТУ ЗУСТРІЛОСЯ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ НІМЕЦЬКОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ DAAD (НІМЕЦЬКА СЛУЖБА АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ) У КИЄВІ
12 лютого 2021 року в конференц-залі адміністративного корпусу відбулася робоча зустріч керівництва НМУ – ректора, професора Ю.Л. Кучина, першого проректора з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професора О.М. Науменка, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції професора Р.Л. Скрипник, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова, начальника відділу міжнародних зв’язків І.В. Саханди та керівника прес-центру Т.П. Михайленко із делегацією Інформаційного центру DAAD в Києві – керівником, доктором Гізелою Ціммерман та доктором Оксаною Швачкою, яка відповідає за роботу з колишніми стипендіатами DAAD та контактами із Закладами вищої освіти (ЗВО).
Юрій Леонідович, ознайомивши гостей з історією Університету, який цього року відзначатиме 180-ліття від часу заснування, наголосив на важливості міжнародного співробітництва НМУ і, у цьому контексті, назвав зустріч із представниками німецького Інформаційного центру DAAD важливою, бо її результати у перспективі можуть набути продуктивного двостороннього практичного виміру. Ректор НМУ надав слово доктору Гізелі Ціммерман, яка розповіла про основну мету діяльності Інформаційного центру DAAD, відділення якого в Києві вона очолює, та висловила зацікавленість і готовність до подальшої співпраці.
У ході зустрічі сторони обговорили питання майбутнього співробітництва, зокрема йшлося про підписання двостороннього Меморандуму, який сприятиме міжнародним обмінам студентами та науковцями, а також формуванню Європейського освітнього та наукового простору.
Зустріч, яка проходила у теплій і конструктивній атмосфері, завершилася обміном пам’ятними сувенірами.
ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ З РАДНИКОМ ПОСОЛЬСТВА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА В УКРАЇНІ
17 грудня 2020 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ відбулася зустріч ректора, професора Ю.Л.Кучина, першого проректора з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професора О.М.Науменка, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л.Скрипник, проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професора О.А.Канюри, в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків І.В. Саханди, заступника голови Польського медичного товариства імені професора А.С.Свінціцького, асистента кафедри педіатрії №1 Г.Е.Козинкевич та координатора Центру польсько-української науки і культури Т.П.Михайленко з радником Посольства Республіки Польща в Україні Яцеком Ґоцловським.
У ході зустрічі йшлося про продовження плідної співпраці України і Польщі у галузі вищої медичної освіти, покращення професійної комунікації між українськими та польськими науково-педагогічними фахівцями та студентами.
Ректор, професор Ю.Л.Кучин поінформував гостя, що польськими партнерами НМУ на сьогодні є: Варшавський Медичний Університет (м.Варшава), Вища школа бізнесу – Національний Університет Луїса (м.Новий Сонч), Медичний коледж Ягелонського Університету (м.Краків), Медичний Університет в Білостоці (м.Білосток), Академічна спортивна асоціація вищих навчальних закладів (м.Ченстохова), Університет імені Яна Длугоша (м.Ченстохова). «Минулого 2019 року викладачі, співробітники, студенти та аспіранти НМУ, а це близько 50 осіб, відвідали Польщу з метою професійного обміну. Рік, що минає, є нетиповим для всього світу через пандемію коронавірусу, і якби не ці форс-мажорні обставини, певен, – кількісні показники академічної мобільності між нашим Університетом та медичними університетами Польщі цього року порівняно із минулим були б набагато більшими», – додав Юрій Леонідович.
Далі йшлося про увічнення пам’яті професора, доктора медичних наук, професора, академіка АН вищої школи України, завідувача кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету НМУ імені О.О.Богомольця, головного редактора часопису «Практикуючий лікар», члена редколегії цілої низки українських та польських медичних видань Анатолія Станіславовича Свінціцького (біографія). Юрій Леонідович відзначив важливу роль вченого-викладача, зазначивши, що Республіканську клінічну лікарню МОЗ України, що по вул. Володимира Винниченка, 9, шляхом приєднання невдовзі буде реорганізовано в Університетську клінічну лікарню. Він назвав символічним той факт, що саме у цій лікарні розміщено клінічну кафедру, де тривалий час працював А.С. Свінціцький, а створення Університетської клініки було його заповітною мрією.
“Тому, – продовжив Ю.Л.Кучин, – саме на цій будівлі буде встановлено меморіальну дошку на честь професора А.С.Свінціцького. Відповідне звернення адміністрація НМУ направить до КМДА”. Встановлення пам’ятної дошки заплановано на перше півріччя 2021 року.
У свою чергу Яцек Ґоцловські зазначив, що Посольство Республіки Польща в Україні щиро підтримуватиме цю ініціативу, а його представники обов’язково братимуть участь у відкритті пам’ятної дошки професору А.С.Свінціцькому.
За традицією зустріч, яка проходила у теплій і конструктивній обстановці, завершилася обміном пам’ятними сувенірами.
ВІДБУЛАСЯ ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ АЛЬЯНСУ УНІВЕРСИТЕТІВ “ОДНОГО ПОЯСУ-ОДНОГО ШЛЯХУ”
27 листопада цього року відбулася онлайн конференція Альянсу університетів “Одного поясу-одного шляху” (University Alliance of the Belt and Road), яку організували Департамент освіти провінції Ганьсу Китайської Народної Республіки та Ланьчжоуський університет спільно з 16-ма університетами цієї провінції.
Мета конференції: посилення міжнародної співпраці та академічного обміну в постпандемічний період, розробка нової моделі сучасного університету світового рівня.
В роботі конференції взяли участь представники 32-х вищих навчальних закладів КНР та 26 університетів Європи, країн Азії (Японія, Південна Корея, Малайзія), Австралії та США. Україну представляли Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Національний університет “Львівська політехніка”, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Інститут електрозварювання імені Євгена Патона НАН України.
В своїх виступах очільники університетів презентували свої навчальні заклади, ділилися досвідом організації навчальної та наукової роботи в умовах пандемії, обговорювали можливості та проблеми науково-технічної співпраці, зокрема мобільності студентів, аспірантів і викладачів. Особливу увагу приділили питанням підтримки талановитої молоді в умовах глобалізації освітнього процесу.
ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В РОБОТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО СЕМІНАРУ «МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ» (15.12.2020, ON-LINE)
Запрошуємо до участі в роботі Всеукраїнського науково-методичного семінару «Методика викладання європейської інтеграції» у межах проєкту Еразмус+ напряму ім. Жана Моне «Європейська політична інтеграція: історична ретроспектива та сучасність» (621046-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
Що? Всеукраїнський науково-методичний семінар «Методика викладання європейської інтеграції»
Коли? 15 грудня 2020 р., 14.00
Формат проведення заходу: конференція на платформі Zoom
Реєстрація: до 13.12.2020 р., за посиланням
Онлайн-конференція MOOC 2020, КНР (реєстрація до 30 листопада 2020 р.)
27.11.2020
Альянс BRIMEA (The Belt and Road International Medical Education Alliance) запрошує викладачів та студентів НМУ віртуально відвідати «Всесвітню конференцію MOOC 2020».
Організатори: Університет Цінхуа та ILTE ЮНЕСКО
Склад Альянсу: https://www.cmu.edu.cn/brimea/BRIMEA_Introductio/Members__Introduction.htm
Заходи: конференція та підфоруми на тему “Революція навчання та трансформація вищої освіти”.
Конференція відбудеться 11 грудня 2020 року з 20:00 до 22:30 за пекінським часом.
Чотири (4) підфоруми відбудуться 9 і 10 грудня з 17:00 до 22:00 за пекінським часом.
Відвідайте офіційний веб-сайт (https://mooc.global) для отримання детальної інформації.
Реєстрація на заходи до 30 листопада 2020 р.
Обговорення та конструктивний внесок будуть включені в Пекінську декларацію про розвиток MOOC. Ви можете ділитися своїми ідеями або матеріалами щодо до 30 листопада шляхом подання матеріалів на офіційному веб-сайті.
Звертайтеся за емейлом conference@mooc.global щодо будь-яких питань.
МІЖНАРОДНА ОНЛАЙН-ОЛІМПІАДА “САМАРКАНД – 2020” ДЛЯ БАКАЛАВРІВ, МАГІСТРІВ ТА КЛІНІЧНИХ ОРДИНАТОРІВ (ОНЛАЙН, 11-12 ГРУДНЯ 2020, РЕСПУБЛІКА УЗБЕКИСТАН)
26.11.2020
Запрошуємо взяти участь у Міжнародній онлайн-олімпіаді для студентів (бакалаврів, магістрів та клінічних ординаторів) медичних ВНЗ «Самарканд – 2020», яка буде проходити 11-12 грудня 2020 р. (Республіка Узбекистан).
Міжнародна онлайн-олімпіада для студентів медичних ВНЗ “Самарканд – 2020” є освітнім заходом, мета якого популяризувати знання в галузі різних областей медицини, а також фундаментальних наук, підвищити інтерес до освітньої діяльності та науки, створити для студентів можливості продемонструвати свій науковий та креативний потенціал.
Швидкий прогрес у диджиталізації стане випробуванням для системи освіти, перед лицем пандемії.
Учасники Олімпіади
Студенти (бакалаври, магістри та клінічні ординатори) медичних ВНЗ, запрошені взяти участь в Олімпіаді, відповідно до спеціальності та курсу навчання.
Один студент може брати участь лише в одній навчальній дисципліні.
Мови Олімпіади: узбецька, російська та англійська
Олімпіада буде проходити у два етапи!
Перший етап (90 хвилин) складається з вирішення тестових завдань, які включають в себе 100 запитань, а саме: 30 традиційних тестових питань, 30 клінічно-логічних питань, 30 запитань із картинками та 10 запитань іноземною мовою: англійська, німецька та французька (відповідно до заяви учасника).
Учасники, які отримали 70 балів і вище, і які витратили найменшу кількість часу на вирішення тестових задач, приймуть участь у другому етапі Олімпіади.
Другий етап (5-7 хвилин) для учасників Олімпіади з фундаментальних дисциплін, буде проводитися методом мозкового штурму, а для учасників Олімпіади з клінічних дисциплін – шляхом вирішення клінічної проблеми. Студент повинен чітко і конкретно вирішити проблему або відповісти на запитання на платформі ZOOM.
Розклад та напрямки дисциплін олімпіади наведені в Додатку та його перекладу.
Студенти, які бажають взяти участь в олімпіаді, повинні зареєструватися та залишити заявку на olymp.sammi.uz до 1 грудня 2020 року.
Роботи та відповіді учасників оцінюватиметься міжнародним журі за рейтинговою системою.
Шановні учасники зверніть увагу, що Олімпіада буде проводитися за ташкентським часом!
В УНІВЕРСИТЕТІ ПЕРЕБУВАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ ПОСОЛЬСТВА ІСЛАМСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ІРАН
01.10.2020
З дружнім робочим візитом НМУ перебувала делегація посольства Ісламської Республіки Іран, у складі якої були посол Манучехр Мораді та третій секретар та консул Махназ Каземі. Університет представляли ректор НМУ, професор Юрій Кучин, перший проректор з науково-педагогічної та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Рімма Скрипник, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Олександр Канюра, проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков.
Основна тема перемовин – розширення співпраці у напрямку обміну викладачами та студентами та у науковій сфері. Особливу увагу було приділено умовам проживання та навчання в НМУ іранських студентів. Сьогодні в стінах навчального закладу навчається понад триста громадян Ірану. І ця кількість може зростати, зацікавленість у цьому виявили обидві сторони перемовин. У конструктивній і діловій обстановці окреслено подальші кроки співпраці. Зокрема дійшли згоди, що з боку Посольства Ірану та НМУ визначені представники, завданням яких буде вирішення нагальних поточних питань.
ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ З ПОСЛОМ МИРУ ТА МІЖНАРОДНИМ РАДНИКОМ АСОЦІЙОВАНИХ ШКІЛЬНИХ МЕРЕЖ ЮНЕСКО
04.09.2020
4 вересня 2020 року відбулася зустріч керівників НМУ імені О.О.Богомольця – ректора Університету, професора Ю.Л.Кучина, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л.Скрипник і проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В.Земскова з послом миру та міжнародним радником асоційованих шкільних мереж ЮНЕСКО, доктором Хорхе Геррерою Рамосом. Доктор Рамос перебуває у Києві з робочим візитом з питань організації Конгресу нейрохірургії та неврології, який об’єднує видатних лікарів сучасності у галузі неврології.
Міжконтинентальний конгрес нейрохірургії та неврології проходитиме у місті Женеві(Швейцарія) з 26 жовтня по 6 листопада 2020 року. На зустрічі з керівниками НМУ доктор Рамос зазначив, що запрошує до участі у Міжконтинентальному конгресі професорів, викладачів, інтернів і студентів Університету. Він вручив також ректорові НМУ, професорові Ю.Л.Кучину офіційне посвідчення (сертифікат) ЮНЕСКО як визнання заслуг у зміцненні освіти та сприянні спілкуванню між викладачами і студентами, професійного рівня, престижу в освітній, науковій галузі та високих людських якостей.
Зустріч пройшла у теплій і невимушеній обстановці. Гість з інтересом оглянув музей Університету.
В НМУ ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА ЗУСТРІЧ
06.08.2020
6 серпня в НМУ побувала делегація у складі представника центрів контролю та профілактики захворювання США Наїле Малакмадзе і епідеміолога інтервенційної епідеміологічної служби Центру громадського здоров’я МОЗ України Б.І. Веровчука.
У зустрічі взяли участь ректор НМУ, професор Ю.Л. Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор О.М. Науменко, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Зємсков, декан медичного факультету №3, професор О.В. Виговська.
Очільники Національного медичного університету імені О.О. Богомольця підтримали пропозицію щодо подальшої співпраці, зокрема в участі та підготовці спільних проєктів та публікацій, проведення тренінгів, вебінарів тощо, спрямованих на підготовку фахівців громадського здоров’я.
ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ АМЕРИКАНСЬКОЮ ДЕЛЕГАЦІЄЮ СУСПІЛЬНОЇ КОРПОРАЦІЇ CINTANA EDUCATION
11.02.2020
11 лютого 2020 року в конференц-залі адміністративного корпусу Університету відбулася зустріч керівництва НМУ імені О.О. Богомольця з представниками американської корпорації Cintana Education (штат Арізона). Перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин представив гостям своїх колег – проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професора О.М. Науменка, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова, проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, та начальника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську, розповів про історію і сьогодення Університету і передав слово американській делегації.
Доктор педагогічних наук, керівник відділу Східної Європи та Центральної Азії Cintana Education Чагрі Бакчіоглу представив директора відділу партнерства та аналізу ринку Cintana Education Дженні Орлову та Міжнародного політичного радника Європа-Азія Мамуку Церетелі. Він зазначив, що компанія Cintana Education була створена разом із Університетом штату Арізона (ASU) для надання можливості переважно некомерційним університетам за межами США використовувати досвід і інновації ASU и Cintana з метою забезпечення здобуття кращої вищої освіти у країнах, що входять до Cintana Alliance. “Cintana Education має на меті, – продовжив далі Чагрі Бакчіоглу, – співробітничати з державними структурами і приватним сектором для підтримки розвитку університетів. Університети, що стануть частиною Cintana Alliance, глобальної мережі університетів, зможуть ділитися найкращими проектами у сфері навчання, обмінюватися студентами та викладачами, бути частиною міжнародного діалогу стосовно майбутнього вищої освіти”.
У ході подальшої бесіди сторони висловили взаємну зацікавленість у продовженні діалогу та співпраці.
ВИПУСКНИЦЯ НМУ З РЕСПУБЛІКИ ПАНАМА ВІДВІДАЛА СВОЮ АЛЬМА-МАТЕР
11.02.2020
11 лютого 2020 року НМУ відвідала громадянка Панами Маріца де Ісус Ортеґа, яка закінчила його у 1976 році. Після одержання диплому лікаря пані Маріца повернулася на батьківщину, де обіймала керівні посади в галузі охорони здоров’я, зокрема керувала Програмами боротьби зі СНІДом та матері та дитини, очолювала відділ епідеміології тощо. Зараз Маріца де Ісус Ортеґа є деканом медичного факультету приватного університету Панами.
Гостю тепло зустріли співробітники Міжнародного відділу. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції Р.Л.Скрипник та начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент О.Л. Таринська провели екскурсію Ректоратом, показали конференц-зал з портретами світил медичної науки, професійне життя яких було пов’язане з НМУ. Пані Маріца завітала до Університету разом із молодшим сином і двома онуками та бізнесменом, громадянином України панамського походження Бісмарком Ескобаром, який постійно живе і працює в Києві. «Мені дуже хотілося, – зазначила вона, – показати своїм близьким вищий заклад освіти, де ми з моїм вже покійним чоловіком опановували професію лікаря. Найкращі спогади у мене про студентські роки, про Київ, моїх друзів. Моя перша донька, яку я назвала Оксана, народилася в Києві в Олександрівській лікарні, друга – в Панамі, вона має ім’я Наталія. Їхні імена завжди нагадують мені про Київ і прекрасні студентські роки». Того ж дня гостя разом із сім’єю побувала в Олександрівській лікарні, де багато років тому народила свою першу донечку, завітала до морфологічного корпусу та Науково-дослідного інституту експериментальної та клінічної медицини (НДІЕКМ), який очолює професор Л.В. Натрус. Все, що розповідала Лариса Валентинівна, пані Маріца перекладала своїм онукам іспанською мовою. Схоже було на те, що вона хоче зацікавити їх і професією лікаря, і Університетом. На запитання: «Чи хотіли б ви, щоб ваші онуки вчилися в НМУ?». Вона відповіла, що дуже цього прагне. Прощаючись, Маріца де Ісус Ортеґа побажала НМУ імені О.О. Богомольця процвітання, найкращих студентів і викладачів, а ще щиро подякувала всім, хто надав їй можливість побувати у стінах альма-матер.
ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА УНІВЕРСИТЕТУ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ З ФІНЛЯНДІЇ
12.02.2020
12 лютого 2020 року у конференц-залі адміністративного корпусу Університету відбулася зустріч керівництва НМУ з представниками фінської делегації. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник, представила членів української переговорної групи – проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, декана медико-психологічного факультету М.М. Філоненко, завідувача кафедри медицини надзвичайних ситуацій, професора А.М.Гринзовського, завідувача кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, професора О.Є. Дорофееву, професора кафедри внутрішньої медицини В.Н. Крамарєву, начальника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську та асистента кафедри педіатрії №1 Ю.П. Резнікова. Рімма Леонідівна зазначила, що НМУ співробітничає з 75 закордонними науково-освітніми та лікувальними закладами і висловила зацікавленість у налагодженні співробітництва з Університетом прикладних наук Сатакунта, який презентували гості.
Фінську делегацію очолював начальник відділу міжнародних зв’язків університету Кайну Арі-Пека, якій докладно розповів про особливості системи вищої освіти у Фінляндії взагалі та Університеті прикладних наук Сатакунта зокрема. Фінські гості підготували мультимедійну презентацію, яку коментували декан медичного факультету Савола Тііна Маркетта та старший викладач Ело Ану Маркетта.
У ході зустрічі сторони визначили основні напрямки співпраці і висловили готовність підготувати та підписати двосторонній документ про співробітництво між НМУ і Університетом прикладних наук Сатакунта.
КЕРІВНИЦТВО УНІВЕРСИТЕТУ ЗУСТРІЛОСЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ФАХІВЦЯМИ З ПСИХОЛОГІЇ
29.01.2020
29 січня 2020 року в конференц-залі адміністративного корпусу відбулася зустріч польської делегації з керівництвом Університету для обговорення шляхів майбутньої співпраці. Перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин представив членів української переговорної групи: проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, проректора з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Земскова, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, завідувача кафедри загальної та медичної психології, професора М.М. Матяша та начальника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську. У ході переговорів Юрій Леонідович особливу увагу зосередив на міжнародній співпраці НМУ з медичними вищими навчальними закладами Європи та світу. «З медичною спільнотою Польщі НМУ має давні тісні зв’язки. Вже підписані Угоди про співпрацю з Варшавським медичним університетом, Вроцлавським медичним університетом, медичним коледжем Ягелонського університету, Вищою школою бізнесу – національного університету Луіса, Технологічно-гуманітарним університетом імені Казимира Пуласького, Медичним університетом в Білостоці. З 2017 року в Університеті відновив роботу Центр польсько-української наукової та культурної співпраці. Ми хочемо розширювати географію нашого співробітництва з Польщею, тому будемо раді співпраці з Медичним університетом у Любліні», – зазначив професор Ю.Л. Кучин і запросив до слова гостей з Польщі.
З польського боку делегацію представляли професор, голова Польського психоонкологічного товариства Мажена Самардакевич, професор, президент Польської психоонкологічної асоціації Крістіна де Вальден-Галушко, психотерапевт Польської психіатричної і психологічної асоціацій Анна Додзюк і психолог, президент польського благодійного фонду «Gdy Liczysię Czas» Наталя Войцель. Як ми вже повідомляли, польські психологи беруть участь у навчальному курсі «Психоонкологія-2020», який організувала і проводить кафедра загальної та медичної психології Університету і громадське об’єднання «Асоціація з медичної та психологічної реабілітації». Польські гості подякували за гостинний прийом і висловили зацікавленість подальшим співробітництвом з нашим Університетом.
У ході зустрічі сторони обговорили головні напрямки майбутньої співпраці, які будуть зафіксовані у спільному меморандумі, зокрема: спільну участь у грантових програмах, академічний обмін між студентами та співробітниками університетів, співробітництво між кафедрами загальної та медичної психології НМУ та прикладної психології Люблінського медичного університету, участь у спільних наукових проектах та дослідженнях, публікації в профільних журналах Польщі та України, спільна участь у грантових програмах.
ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «ЯК ПІДГОТУВАТИ ПРОЕКТНУ ЗАЯВКУ ЗА НАПРЯМОМ ЖАН МОНЕ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+» ВІДБУВСЯ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ УНІВЕРСИТЕТУ
17.01.2020
Працівники міжнародного відділу нашого Університету під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Рімми Леонідівни Скрипник постійно прагнуть розширювати форми і методи своєї діяльності. Зокрема, вони активно залучають студентів, викладачів та науковців до участі у міжнародних наукових грантах, удосконалення освітніх програм на європейських засадах. Таку можливість надає сьогодні в Україні Програма ЄС Еразмус +, названа на честь одного із фундаторів Європейського Союзу Жана Моне.
Метою напряму Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+ є сприяння активізації євроінтеграційного дискурсу, досконалості євроінтеграційних студій та дослідженню євроінтеграційних процесів, впровадженню ідей та стандартів Об’єднаної Європи і в нашому Університеті.
Під час практичного семінару-тренінгу менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Іванович Крайнік розповів нашим співробітникам про гранти для закладів вищої освіти, надав практичні поради з підготовки проектів та оформлення заявок на конкурс Програми ЄС Еразмус +.
ЗУСТРІЧ ПОЛЬСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ З АДМІНІСТРАЦІЄЮ НМУ
29 листопада в адміністративному корпусі НМУ імені О.О. Богомольця відбулася зустріч із керівництвом польської спортивної делегації, яка на запрошення нашого Університету бере участь у турнірі «NMU OPEN 2019» – відкритого кубку НМУ з футзалу.
Розпочинаючи зустріч, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник представила гостям своїх колег: проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, завідувача кафедри фізичного виховання і здоров’я Т.П. Гусєва, старшого викладача кафедри фізичного виховання і здоров’я, В.П. Зіву, старшого викладача кафедри фізичного виховання і здоров’я В.П. Радзієвського, керівника Прес-центру Т.П. Михайленко. Рімма Леонідівна привітала гостей у стінах Університету, розповіла про його історію і сьогодення та запросила до слова Президента Асоціації академічного спорту в Ченстохові Адама Степняка, який представив членів делегації – завідувача кафедри фізичної культури Університету Ченстохова, професора Томаша Габриса та фінансового директора Академічної спортивної асоціації в Ченстохові Томаша Степіена. Президент Асоціації академічного спорту в Ченстохові Адам Степняк подякував за теплий прийом польської футбольної команди в Києві, організацію цікавої та насиченої культурної програми і висловив побажання зробити такі футбольні турніри традиційними. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник підтримала цю пропозицію, запропонувавши водночас встановити більш тісне співробітництво між НМУ імені О.О. Богомольця і Університетом міста Ченстохова, поширивши його не лише на сферу спорту, а й науку, навчання, стажування. Сторони висловили обопільну зацікавленість налагодженням обміну студентами і професорсько-викладацьким складом, проходженням стажувань, участю у наукових конференціях. У ході розмови було прийнято рішення визначити основні прерогативи українсько-польського співробітництва, закріпивши їх підписанням Меморандуму про співпрацю. Насамкінець гостям були вручені пам’ятні подарунки.
ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ АРГЕНТИНИ
15.11.2019
15 листопада у конференц-залі Ректорату відбулася зустріч адміністрації НМУ імені О.О. Богомольця з делегацією Аргентинської Республіки. Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин сердечно привітав гостей у стінах Університету та поінформував, що з українського боку участь у переговорах беруть:проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник та начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент О.Л.Таринська. Юрій Леонідович коротко розповів гостям про минуле й сьогодення нашого славетного Університету, окреслив коло питань, запропонованих для обговорення та передав слово гостям.
Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки пані Елена Летісія Мікусінскі подякувала за гостинність і представила учасників переговорної групи з аргентинського боку: секретаря Посольства Мартіна Кастро та доктора, професора, біохіміка і вірусолога Пабло Гольдшмідта. Професор Пабло Гольдшмідт розповів, що він розробив кілька інструментів для діагностики інфекційних захворювань, бере активну участь у розробці нових методів лікування проти звичайних та нетрадиційних інфекційних агентів (лікарських препаратів, рідин та тканин), а також у проектах ВООЗ щодо запобігання сліпоти, викладає у численних університетах Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. Він також активно займається питаннями вірусології, а з 2008 року бере активну участь у якості добровольця для громадської організації «Офтальмологи без кордонів», проводить епідеміологічні обстеження, кампанії з лікування, клінічні випробування. Професор Гольдшмідт також наголосив, що у нього, так само як і пані Посла Елени Летісії Мікусінскі, яка має українське коріння,особливе ставлення до України, бо його бабуся, дідусь і мати народилися у Тернопільській області, тому він прагне зробити все можливе, щоб українсько-аргентинська співпраця у галузі медицини і біологічної фармакології була плідною і корисною для обох країн.
Підбиваючи підсумки зустрічі, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин зазначив, що в результаті переговорів були визначені пріоритетні питання українсько-аргентинської співпраці, які у подальшому будуть зафіксовані у спільному документі. Йдеться про можливість та умови залучення професора, доктора Пабло Гольдшмідта до редакційної колегії журналу «Медична наука в Україні», участь у спільних наукових проектах та дослідженнях, спільна участь у грантових програмах.
Насамкінець сторони обмінялися пам’ятними подарунками.
Прес-центр
В НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВІДНОВИВ РОБОТУ ЦЕНТР ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВОЇ І КУЛЬТУРНОЇ СПІВПРАЦІ
1 листопада відновив роботу Центр польсько-української наукової і культурної співпраці. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків і європейської інтеграції, професор Рімма Леонідівна Скрипник зустрілася зі студентами-громадянами Польщі, які навчаються в нашому Університеті, познайомила їх з координатором Центру Тетяною Павлівною Михайленко, розповіла про найближчі плани. Рімма Леонідівна наголосила, що крім студентів-громадян Польщі участь у роботі Центру можуть брати всі охочі, кого цікавить Польща, її культура, наука, мова і запросила всіх зацікавлених до співробітництва.
ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ З ДИРЕКТОРОМ ВІДДІЛЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КЛІНІКИ ШЛЕЗВІГ-ГОЛЬШТЕЙН МІСТА ЛЮБЕКА (НІМЕЧЧИНА) ТОБІАСОМ КЕКОМ
24.10.2019
23 жовтня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ відбулася зустріч із директором відділення загальної хірургії Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн міста Любека (Німеччина) Тобіасом Кеком. У 1997 році він закінчив медичний факультет університету в місті Ерланген. Навчався також в Стенфордському та Каліфорнійському (UCSD) університетах США. З 2012 року Тобіас Кек очолює кафедру хірургії Університетської клініки Шлезвіг-Гольштайн (UKSH) міста Любека. Він є всесвітньо відомим фахівцем у галузі мініінвазивної хірургії та хірургії підшлункової залози, член експертних рад провідних дослідницьких груп та асоціацій, Індекс Гірша – 31. На зустрічі був також присутній Ульріх Веллнер – асистент, професор Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн, міста Любека.
Зустріч розпочав проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко, який представив учасників переговорної групи з українського боку: проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова, завідувача кафедри загальної хірургії №1, професора О.І. Дронова та керівника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську. Олександр Миколайович привітав шановних гостей, наголосивши, що професор Тобіас Кек не вперше перебуває в нашому Університеті з лекціями і майстер-класами, тому добре знає про славетну історію і сьогодення НМУ. «Ваші лекції і майстер-класи мають дуже хороші відгуки з боку студентів і співробітників, але ми хотіли б подальшої більш глибокої співпраці, яка буде вигідною для обох наших університетів. Певен, що вже час переходити від декларування цілей до їх реалізації», – зазначив він і запропонував питання для подальшого обговорення. Це, зокрема обмін студентами і аспірантами, молодими вченими, академічними співробітниками, можливість та умови підписання меморандуму з Університетом Любека та меморандуму з Університетською клінікою Шлезвіг-Гольштейн, Університету Любека (Німеччина).
У свою чергу професор Тобіас Кек запропонував створити німецько- українську медичну асоціацію і на її базі розвивати подальше співробітництво. Він розповів, що Університетська клініка Шлезвіг-Гольштейн має найкраще оснащення в Європі і, оскільки НМУ імені О.О. Богомольця хоче відкрити Університетську клініку, українській стороні буде вкрай цікаво й корисно побувати в Університетській лікарні Шлезвіг-Гольштейн.
Підбиваючи підсумки робочої зустрічі проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко ще раз подякував німецьким колегам за висловлені у ході переговорів пропозиції та готовність найближчим часом підписати меморандум, який розширить співпрацю обох університетів. Насамкінець сторони обмінялися пам’ятними подарунками.
ЗУСТРІЧ З АТАШЕ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ ПОСОЛЬСТВА ЛІВІЇ В УКРАЇНІ ДОКТОРОМ ХАМЕДОМ Х. А. АЛАХІРШЕМ
25.09.2019
24 вересня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков провели робочу зустріч з аташе з питань культури Посольства Лівії в Україні доктором Хамедом Х. А. Алахіршем.
Під час розмови йшлося про технічні питання, пов’язані з навчанням, складанням екзаменів та проживанням лівійських студентів. Професор О.А.Канюра зазначив, що цього року значно покращився якісний склад іноземних студентів-першокурсників.
У свою чергу лівійський дипломат, згадавши про всесвітньовідомий престиж нашого Університету, наголосив: “Ми б хотіли всіх наших громадян, які прагнуть опанувати професію лікаря, відправляти на навчання саме в НМУ імені О.О. Богомольця. Поки що їх лише 40, але наше бажання – значно збільшити цю кількість, бо йдеться, передусім, про високий рівень і якість освіти, яку наші співвітчизники одержують у вашому Університеті”.
На запитання професора Р.Л. Скрипник про подальші шляхи співробітництва між НМУ та Посольством Лівії в Україні, доктор Хамед Х. А. Алахірш запропонував налагодити постійні робочі стосунки між Університетом і Посольством Лівії в Україні з метою оперативного вирішення нагальних питань, що виникають у ході навчання в НМУ лівійських студентів.
Звіт про відвідання делегацією НМУ імені О.О.Богомольця Другої промислової виставки, присвяченої китайській медицині провінції Ганьсу
29.08.2019
Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та академічну співпрацю між НМУ та Департаментом охорони здоров’я провінції Ганьсу (КНР) та Угодою про співпрацю між НМУ та Університетом китайської медицини провінції Ганьсу професор Р.Л. Скрипник та заступник начальника НМВ Н.К. Гребень відвідали Другу промислову виставку, присвячену китайській медицині провінції Ганьсу.
Виставка проводилася з 22 по 24 серпня 2019 року в окрузі Ланьчжоу та була організована за сприяння Національного комітету охорони здоров’я Китайської Народної Республіки, Китайської Ради з міжнародної торгівлі, Національного управління з розвитку китайської медицини КНР та Народного уряду провінції Ганьсу.
Програма виставки включала в себе такі заходи: Церемонію відкриття, Форум присвячений високоякісному розвитку китайської медицини, експозицію китайської медичної продукції та прес-конференцію з питань визначення стратегії та удосконалення стандартів традиційної китайської медичної промисловості.
Нашим колегам був організований теплий прийом та дружня атмосфера. Вони прийняли участь у різних заходах виставки, де обговорювалися актуальні питання комплементарної медицини різних країн. Професор Р.Л. Скрипник виступила із доповіддю на тему «Китайська медицина в Україні: історія, розвиток і сьогодення». Головними тезисами доповіді були поширення китайської медицини в Україні, використання методів та її вплив на розвиток української медичної галузі.
Окрім української делегації та представників Китайської Народної Республіки, на виставці були присутні фахівці із багатьох інших країн, таких як: Малайзія, Індонезія, Таїланд, Бразилія, В’єтнам, Франція. Вони також поділилися своїми знаннями і здобутками у сфері комплементарної медицини в своїх країнах та її застосуванням у світовій практиці.
У ході візиту до Китайської Народної Республіки професор Р.Л. Скрипник та Н.К. Гребень також мали можливість відвідати ярмарок китайських лікувальних трав округу Ланьчжоу, Університет китайської медицини провінції Ганьсу та студентське містечко медичного університету.
Співробітники нашого університету обмінялися цінним досвідом зі своїми колегами з КНР та мають намір розвивати подальше двостороннє партнерство у галузі комплементарної медичної промисловості та продовжувати плідну співпрацю між Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та Університетом китайської медицини провінції Ганьсу.
Довідка: “Стратегія ВООЗ в сфері народної медицини на 2014-2023 роки” рекомендує поширювати в національних системах охорони здоров’я комплементарну медицину (зокрема китайську) та проводити дослідженнях механізмів терапевтичного впливу (https://www.who.int/medicines/publications/traditional/trm_strategy14_23/en/).
ЗУСТРІЧ КЕРІВНИКІВ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ФАХІВЦІВ З МЕДИЦИНИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ЗІ США
15.08.2019
14 серпня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця відбулася зустріч керівників і викладачів НМУ з американськими фахівцями в галузі невідкладної медичної допомоги і медицини надзвичайних ситуацій. Встановити контакт і налагодити взаємно корисну співпрацю зі славетним Університетом забажали співробітник Федерального агентства з надзвичайних ситуацій в Окленді (штат Каліфорнія, США) Патрік Челлю, науковці факультету гуманітарних ініціатив Гарвардського університету, доктор Тімоті Еріксон і його колега Сонні Пател. З українського боку на зустрічі були присутні перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професор Ю.Л.Кучин, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМУ, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури НМУ, професор Р.Л.Скрипник, завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини НМУ, професор А.М.Гринзовський.
Своїм жартом про аномальну київську спеку і задуху, а відтак, ймовірність проведення зустрічі де-небудь в районі Гідропарку, Патрік Челлю надав розмові невимушений характер. Американці подорожують Україною в пошуках безцінних зерен досвіду роботи медиків в екстремальних ситуаціях, якими є військові дії, ліквідація наслідків стихійних лих тощо. Разом з тим їм є чим поділитися з українськими колегами. Зокрема фахівців із дружньої країни турбують темпи впровадження стандартів НАТО в підготовці офіцерів медичних служб ЗСУ, а також проблеми, пов’язані з невідкладною медичною допомогою, допомогою догоспітальною і госпітальною.
Доктор Тімоті Еріксон пояснив, що предметами вивчення для делегації США є дві основні теми. Це, по-перше, модернізація засобів боротьби з радіологічною, хімічною і біологічною зброєю. По-друге, специфіка медичних технологій в зоні бойових дій. Американці в один голос визнають, що приємно вражені здобутками українців у цій сфері. Невідомо, жартують вони, чи ми маємо навчати, чи нам слід навчатися. Одне не викликає сумніву: їхня місія в Україні не стане одноразовим заходом.
Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професор Ю.Л.Кучин представив поважним гостям своїх колег, коротко презентував науковий потенціал Університету, виражений у кількості та якості професорсько-викладацьких кадрів, наявності близько ста кафедр в різних лікувальних закладах столиці і за її межами. Юрія Леонідовича доповнив у своєму виступі проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.М.Науменко. А риску під словами українців підвела адресована гостям афористична фраза: «Поєднання можливостей і бажання призводить до плідних результатів».
Програму зустрічі, за пропозицією професора НМУ А.М.Гринзовського, було дещо розширено. Американські фахівці побували на очолюваній Анатолієм Михайловичем кафедрі медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, де ознайомились з навчальними класами і тренажерами. Ці оглядини, між іншим, показали, що роботи ще непочатий край, що конче потрібна модернізація матеріальної бази, впровадження тих стандартів, про які йшлося на початку. І тут, наголосив професор А.М.Гринзовський, українська сторона покладає великі надії на співпрацю з американськими колегами.
28 ТРАВНЯ 2019 РОКУ В КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ АДМІНІСТРАТИВНОГО КОРПУСУ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ УНІВЕРСИТЕТУ ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ПРОВІНЦІЇ ГАНЬСУ (КНР)
28.05.2019
Другий день в Університеті перебуває делегація Університету традиційної китайської медицини провінції Ганьсу (КНР), яку очолює віце-президент Університету ТКМ, професор Чжен Гуйсень. Ми докладно інформували про заходи, що відбулися 27 травня. Сьогодні китайську делегацію приймало керівництво НМУ імені О.О. Богомольця. Зустріч проходила у конференц-залі адміністративного корпусу Університету. Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин теплими словами привітав китайських гостей і представив учасників зустрічі з української сторони, зокрема: проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професора Р.Л. Скрипник, проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, директора Українського тренінгового центру сімейної медицини НМУ, доцента О.І.Висоцьку.
Юрій Леонідович, розповівши про славетну історію і сьогодення нашого Університету, запросив до слова голову делегації віце-президента Університету ТКМ, професора Чжен Гуйсень. Він подякував за гостинну зустріч і назвав членів китайської делегації: заступника директора Університету ТКМ, професора Хань Тао, заступника директора Університету ТКМ, доцента Ван Сяорона, віце-главу китайської діаспори в Україні ЛІ Юнхуна. Професора Чжен Гуйсень поінформував присутніх, що Університету ТКМ провінції Ганьсу існує лише 40 років, але за цей час він став провідним навчальним медичним закладом північно-західного Китаю. За його словами, в університеті вивчають методи китайської традиційної медицини, фармакологію, інтеграцію китайської та західної медицини, клінічну медицину, сестринську справу тощо. Професор Чжен Гуйсень висловив особливе зацікавлення у подальшій науково-дослідницькій співпраці між обома університетами, зокрема у гінекології, і висунув пропозицію щодо створення українсько-китайського Наукового товариства, де б на щорічних зустрічах обговорювалися актуальні наукові питання і напрямки.
Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури Р.Л. Скрипник розповіла гостям, що Університет має тісні міжнародні зв’язки з 75 зарубіжними науково-освітянськими закладами. За її словами, в НМУ діє програма Міжнародної кредитної мобільності Еrazmus+ спільно із п’ятьма вищими навчальними закладами, проводяться грантові дослідження за різними напрямками, щорічно зростає кількість студентів з різних країн. Вона докладно поінформувала як започатковувалося і розвивалося у подальшому співробітництво між НМУ імені О.О. Богомольця та Університетом традиційної китайської медицини провінції Ганьсу, запропонувавши коротку презентацію.
Далі сторони перейшли до обговорення питань двосторонньої співпраці, зокрема щодо організації роботи відділу ТКМ «Інститут Цинхаун», як структурного підрозділу Навчально-наукового центру Українського тренінгового центру сімейної медицини (ННЦ УТЦСМ) НМУ імені О.О. Богомольця; організації спільної наукової діяльності; організації та умов обміну викладачами, аспірантами, студентами; створення постійно діючих курсів китайської мови в НМУ імені О.О. Богомольця і української в університеті ТКМ провінції Ганьсу (у тому числі дистанційних) з метою подальшого навчання, стажування на здійснення наукових розробок співробітниками обох університетів.
Професор Чжен Гуйсень підкреслив важливість запровадження вивчення української мови у Китаї і китайської в Україні, він назвав мовний бар’єр головною перешкодою, яка стримує повномасштабне співробітництво між обома університетами.
Професор Ю.Л.Кучин запропонував доручити співробітникам обох університетів створити покроковий план співробітництва, погодити його і, якщо він буде влаштовувати обидві сторони, приступити до його реалізації.