Студенти-гуртківці НМУ організували міжуніверситетське засідання з неврології

13.02.2024

Чергове засідання студентського наукового гуртка (СНГ) кафедри неврології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулося спільно зі студентами-гуртківцями кафедри неврології Полтавського державного медичного університету. Майбутні лікарі дізналися більше про сучасні методи діагностики та лікування розсіяного склерозу (хвороба центральної нервової системи), що є актуальною проблемою у сучасній неврології.

Як зазначили під час заходу наукові керівники СНГ – асистентка Світлана Шоломон та доцентка Катерина Таряник, високий рівень захворюваності на розсіяний склероз становить медичну та соціально-економічну проблему, як у світі, так і в Україні зокрема. Це пов’язано з хронічним, схильним до прогресування перебігом цієї хвороби, що уражає переважно людей молодого та середнього, працездатного, соціально активного віку і призводить до неминучої інвалідизації.

Наразі Україна належить до країн із потенційно високим ризиком захворювання на розсіяний склероз. Вчасне встановлення діагнозу та розпочате лікування може запобігти загостренням, полегшити симптоми, сповільнити прогресування захворювання, знизить рівень інвалідизації та летальності серед пацієнтів з розсіяним склерозом.

Що важливо, на кафедрі неврології НМУ імені О.О. Богомольця багато років вивчають різні аспекти розсіяного склерозу. Ця проблема є однією з планових наукових тем кафедри. На клінічній базі кафедри у Київській міській клінічній лікарні №4 створено Київський міський центр розсіяного склерозу, науковим керівником якого є професорка Лариса Соколова. Це – єдине в Україні спеціалізоване відділення для лікування хворих на розсіяний склероз.

Так, професорка виступила перед слухачами із доповіддю «Сучасні аспекти діагностики та лікування розсіяного склерозу», а студентка 6 курсу, староста СНГ неврології НМУ Світлана Мішура представила доповідь «Клінічно ізольований синдром».

У заході також взяв участь завідувач кафедри неврології Полтавського державного медичного університету Михайло Дельва та студенти-гуртківці кафедри. Вони представили інформативні доповіді щодо причин, механізмів виникнення і розвитку, клінічної картини розсіяного склерозу.

Відтак міжуніверситетське засідання СНГ об’єднало понад 50 студентів-гуртківців, які поглибили свої знання, дізналися про досвід сучасної терапії розсіяного склерозу, отримали відповіді на запитання щодо покращення якості життя пацієнтів із таким захворюванням.

Пресцентр НМУ за інформацією СНГ кафедри неврології