КУРС ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ «ЗУПИНКА СЕРЦЯ: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА»
З огляду на сучасні умови, що склалися в суспільстві, особливого значення набуває формування компетентності з надання першої допомоги. Означений пріоритет визначений на державному рівні, що відображено у статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19 листопада 1992 р. №2108 (зі змінами та доповненнями) щодо обов’язку медичних та фармацевтичних працівників безоплатно надавати першу невідкладну медичну допомогу громадянам у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях», а також «постійно підвищувати рівень професійних знань та майстерності».
За ініціативи Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця в Університеті було започатковано курсу тематичного удосконалення «Зупинка серця: попередження та невідкладна допомога» для співробітників, які працюють на післядипломному етапі.
Означене питання є надзвичайно актуальним з огляду на те, що основною причиною смерті в Європі, та нашій країні зокрема, стає раптова зупинка кровообігу, що часто є проявом ішемічної хвороби серця та інших захворювань системи кровообігу, в 25-50% первинним механізмом зупинки кровообігу являються дефібриляційні ритми (фібріляція шлуночків).
Навчання у процесі якого курсанти ознайомилися з особливостями життєвозабезпечуючих маніпуляцій, а також відпрацювали навички проведення серцево-легеневої реанімації із застосуванням біфазного, а також автоматичного зовнішнього дефібриляторів, було проведено сертифікованими інструкторами Європейської ради реанімації – співробітниками Університету: М.А. Омельчуком та І.В. Сіренком.