Новини Інституту
Акредитовано магістерську програму
«Лабораторна діагностика»
У Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця завершено акредитацію освітньо-професійної програми «Лабораторна діагностика» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Реалізація програми «Лабораторна діагностика» здійснюється на базі Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини.
Освітня програма дає можливість досягти результатів навчання, визначених Cтандартом вищої освіти за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти. Винятковою особливістю освітньо-професійної програми є її спрямованість на поглиблене вивчення менеджменту, державних та міжнародних стандартів якості лабораторних досліджень, проведення науково-дослідних робіт, що започатковує формування лідерської позиції та фахових компетентностей майбутніх лікарів-лабораторів. Інноваційний підхід у поєднанні організаційного, освітнього та наукового компонентів позитивно відрізняє освітню програму та може бути рекомендований для наслідування в інших медичних навчальних закладах.
Мета програми відповідає основним цілям закладу вищої освіти щодо підготовки висококваліфікованих, конкурентноспроможних спеціалістів за кваліфікацією лікар-лаборант, з інноваційним підходом щодо їхньої спрямованості на сучасні принципи системи управління якістю медичних та випробувальних лабораторій, забезпечення управління лабораторією, а також виконання науково-дослідної роботи та здійснення освітнього процесу в підготовці фахівців лабораторної справи.
Наразі Україна гостро потребує високопрофесійних лікарів-лаборантів, що підкреслюють представники академічної спільноти та керівники державних, комунальних та приватних лабораторій .
Освітня програма та програмні результати навчання визначені з урахуванням тенденцій розвитку науки, спеціальності, ринку праці, галузевого та регіонального контексту, а також досвіду аналогічних вітчизняних та іноземних освітніх програм. У програмі використовуються зразкові практики, які можна рекомендувати до впровадження в закладах, які надають освітні послуги за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування».
Акредитація освітньо-професійної програми «Лабораторна діагностика» відбулася за підтримки з боку керівництва Університету, відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації і сприянні Інституту гігієни та екології. Акредитація Національним агентством з забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) є надзвичайно важливим і відповідальним етапом у підготовці здобувачів освіти.
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ ТА СТУДЕНТИ !
Прийміть найщиріші вітання з НОВИМ 2025 РОКОМ!
У час важких випробувань зичимо вам міцного здоров’я, життєвої енергії,
віри і милосердя, стійкості та наснаги, тепла і світла, справедливого миру.
Нехай цьогорічні свята принесуть у ваші домівки спокій, радість і любов.
Зичимо довгоочікуваного миру на нашій землі та Перемоги, про які мріє кожен українець.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
В Університеті вдруге відбувся випуск менеджерів у сфері охорони здоров’я
У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся другий випуск менеджерів у сфері охорони здоров’я. 27 грудня 33 магістрам вручили дипломи, 13 з них – з відзнакою. Отримані знання дозволять дипломованим магістрам стати ефективними управлінцями та підсилити кадровий потенціал країни чи побудувати власний успішний бізнес.
Випускників привітали перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олег Власенко, директор Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини НМУ Борис Паламар, завідувач кафедри менеджменту охорони здоров’я Валентин Парій, гарантка освітньої-професійної програми 073 «Менеджмент у сфері охорони здоров’я» Ганна Матукова, голова профкому співробітників НМУ, яка також була серед перших випускників цієї програми, Лілія Яременко.
«Отримані знання в галузі охорони здоров’я, менеджменту та лідерства знадобляться вам під час самостійної діяльності для прийняття ефективних управлінських рішень та нададуть можливість для подальшого кар’єрного зростання», – звернувся у вітальному слові до випускників перший проректор Олександр Науменко.
Так, освітня програма забезпечує поєднання традиційних та інноваційних форм навчання, надає можливість ефективної комунікації, співпраці студентів, викладачів, стейкхолдерів. Конкурентоспроможні фахівці нового покоління стануть якісним підсиленням галузі, вирішуватимуть стратегічні та тактичні завдання сфери охорони здоров’я, оптимізуватимуть роботу медичних установ різних рівнів, а також сприятимуть безпеці та якості надання медичних послуг, зможуть реалізувати власні ініціативи у медичному менеджменті.
Цьогорічна випускниця Крістіна Сапоненко відзначила, що обираючи для вступу наш Університет вона ставила перед собою дві важливі цілі – здобути необхідні знання та навички, а також обмінятися досвідом та поділитися власними ідеями. Відтак джерелом реалізації власної візії у професійній діяльності стала ця освітня програма.
Це підтверджує і ще одна цьогорічна випускниця Анастасія Шкварок, яка наголосила, що попри заочну форму навчання, студентів активно залучали до університетського життя, до реалізації важливих проєктів, де кожен міг опанувати необхідні знання і застосувати їх на практиці. Зокрема, спільний проєкт випускників Анастасії Шкварок та Єгора Лісовенка з розробки мобільного застосунку «Mentalium», що сприятиме вирішенню гострих соціальних проблем сьогодення в Україні, переміг на міжнародному конкурсі стартапів. Ще один проєкт – акушерського стаціонару бункерного типу «Baby-Boom» – отримав перемогу на VІ Всеукраїнському студентському конкурсі бізнес-проєктів «БІЗНЕС-ТРАМПЛІН» і визнаний найкращим комерційним проєктом. І цей список успішної реалізації отриманих знань можна продовжувати. За відмінні успіхи в навчанні, активну участь у науковій роботі і громадському житті нашого Університету ім’я Анастасії Шкварок занесено до книги «Студенти-випускники – гордість Університету».
Церемонія вручення дипломів менеджерам у сфері охорони здоров’я супроводжувалася виступами талановитих студентів нашого Університету і творчих колективів клубу «Медик», учасниць танцювального колективу «Мед.ОК», вокалістів Олександри Клименко, Анни Єльцової, Давида Габорця і ведучих заходу – Анастасії Пойди та Олексія Кузнецова.
Шановні викладачі, співробітники, студенти!
Щиросердечно вітаємо Вас з Різдвом Христовим !
Бажаємо Вам Божого благословення, міцного здоровʼя, щастя, оптимізму, успіхів, здійснення мрій і сподівань. Нехай Різдвяна зірка запалить у серцях вогонь віри, любові, надії, наснаги та невичерпної енергії!
Нехай такі очікувані кожним свята стануть вісниками оновлення і додадуть сил й віри кожному. Віримо у перемогу! Нехай з Божою допомогою настане мир на Українській Землі.
Нехай серце завжди пишається нашою великою нацією, а душа щиро дякує Українським Героям за можливість прокидатися вранці з надією на світле майбутнє.
Директорат Навчально-наукового інституту громадського здоров՚я та профілактичної медицини
Пластуни передали Університету Вифлеємський вогонь миру
24 грудня представники Національної скаутської організації України «Пласт» передали співробітникам і студентам Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Вифлеємський вогонь миру. Акція з поширення символічного вогню відбувається у нашому Університеті вже другий рік поспіль. Добру традицію у переддень Різдва Христового підтримали представники адміністрації та активісти студентського самоврядування Університету.
До заходу долучилися ректор Юрій Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Олександр Канюра, проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Земсков, декан медичного факультету №1 Володимир Мельник, декан медичного факультету №2 Руслан Цимбалюк, деканка медичного факультету №3 Оксана Виговська, деканка стоматологічного факультету Наталія Біденко, деканка факультету підготовки іноземних громадян Оксана Парфьонова, заступник директора Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини Василь Алексійчук, голова профкому співробітників НМУ Лілія Яременко, співробітники і студенти. Цьогоріч організаторами заходу виступила Студентська рада.
Вогонь з Вифлеєму запалюють у різних країнах світу як символ миру, надії та добра. Традиційно, саме скаутські організації, до яких належать і українські пластуни, щороку поширюють Вифлеємський вогонь у громадах, лікарнях, закладах освіти, сиротинцях, державних установах України та на передовій. Вогонь стає світлом, що об’єднує людей різних віровчень та культур у спільній символіці різдвяних свят.
Пластуни закликали учасників акції ділитися благодатним вогнем від запалених свічок з колегами, знайомими та рідними у Святвечір, що набуває особливого значення в Україні в умовах довготривалої війни. Адже він також є символом єдності танезламності для нашого народу в боротьбі за вільне майбутнє.
Магістри спеціальності «Менеджмент» захистили випускні кваліфікаційні роботи
Днями у Навчально-науковому інституті громадського здоров’я та профілактичної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності 073 «Менеджмент». Випускні кваліфікаційні роботи студентів охопили широкий спектр майбутньої професійної діяльності.
Захист кваліфікаційних робіт магістрів спеціальності «Менеджмент» відбувся на одній із клінічних баз НМУ імені О.О. Богомольця, в багатопрофільній клініці «Оберіг».
Під час відкриття заходу завідувач кафедри менеджменту охорони здоров’я, голова атестаційної комісії, професор Валентин Парій зазначив, що безперервний професійний розвиток — це запорука якісного виконання своїх професійних обов’язків. Він наголосив, що сучасний управлінець галузі охорони здоровʼя має формувати нові компетентності протягом усього життя, підтримувати власну конкурентоспроможність, командний дух і лідерські якості.
У випускних кваліфікаційних роботах студенти висвітлили проблемні питання управління персоналом, зосередилися на фінансовій стійкості підприємств, антикризовому управлінню закладами охорони здоров’я. Значну увагу магістри приділили системі конкурентоспроможності та формуванню наукового потенціалу таких закладів.
Голова та члени атестаційної комісії – професорка Ганна Матукова, доцентки Наталія Прус і Тетяна Кожемякіна відзначили якісну підготовку магістрів випуску 2024 року. Вони наголосили, що магістри спеціальності «Менеджмент» продемонстрували високий рівень знань, вміння використовувати їх на практиці, тож майбутні управлінці стануть якісним підсиленням галузі.
За інформацією кафедри менеджменту охорони здоров’я
Відбулося чергове засідання Вченої ради Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини
19 грудня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини, на якому були розглянуті важливі питання, спрямовані на розвиток освітнього процесу, наукової діяльності та вдосконалення роботи інституту.
На початку засідання Голова вченої ради Сергій Омельчук привітав присутніх та зазначив, що до порядку денного винесено багато питань, які потрібно розглянути в ході засідання. Далі члени Вченої ради одностайним голосуванням схвалили пропозицію Голови Вченої ради розпочати засідання. Першим було розглянуто питання про виведення зі складу Вченої ради Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини доцентки кафедри комунальної і військової гігієни та екології людини Кучеренко Олену Сергіївну у зв’язку із звільненням з посади та введенням до складу Вченої ради Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини: Швагер Оксани Володимирівни, доцентки кафедри комунальної і військової гігієни та екології людини, внести зміни до п. 1 наказу НМУ від 11.10.2023 р. № 875 «Про склад Вченої ради Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини».
Наступним було прослухано звіт завідувача кафедри, професора Анатолія Гринзовського «Про стан навчально-методичної, наукової та виховної роботи на кафедрі медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини». Після прослуханого звіту виступили із доповіддю члени комісії: доцентка Петрусевич Тетяна Володимирівна (голова), професор Бобир Віталій Васильович, професор Паустовський Юрій Олександрович.
«Про стан підготовки до атестації (публічного захисту кваліфікаційної роботи магістра) випускниками спеціальності 073 Менеджмент» доповів заступник директора інституту, доцент Василь Алексійчук. Також заступник надав інформацію про випускників спеціальності 073 Менеджмент для занесення до книги пошани «Студенти-випускники – гордість Університету». Рекомендовано представити до книги пошани Шкварок Анастасію. На вченій раді була представлена презентація директора ННІГЗПМ, професора Бориса Паламаря «Про дотримання академічної доброчесності та заходи щодо протидії проявам хабарництва та посадовим зловживанням».
Одним із головних були кадрові питання. На переобрання за конкурсом були представлено 13 осіб. Наприкінці засідання Вченої ради професор Андрій Курченко як голова лічильної комісії, обраної для підрахунку голосів проведеного таємного голосування щодо обрання науково-педагогічних працівників за конкурсом, зачитав протоколи щодо результатів голосування. Вчена рада підтримала обрання науково-педагогічних працівників на подані посади. Голова вченої ради подякував всім присутнім за плідну роботу.
Фахівці ДСНС провели навчання для співробітників НМУ
На території Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулися практичні навчання для співробітників Університету з протипожежної та мінної безпеки. Захід відбувся за участі фахівців ДСНС, які провели інструктаж із особистої безпеки під час пожежі та у разі виявленяі вибухонебезпечних предметів, навчали співробітників НМУ користуватися первинними засобами пожежогасіння.
Фахівці відділу із запобігання надзвичайним ситуаціям Шевченківського РУ ГУ ДСНС України в місті Києві провели лекцію, під час якої докладно розповіли про первинні засоби пожежогасіння, порядок користування ними, акцентуючи на алгоритмах рятування людей під час пожежі. Особлива увага була приділена питанню особистої безпеки під час воєнного стану, правилам поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
По закінченню умовного пожежогасіння та евакуації працівники ДСНС провели практичне навчання з користування первинними засобами пожежогасіння. Співробітники НМУ приміряли елементи захисного спорядження та гасили полум’я за допомогою вогнегасників.
У навчаннях з протипожежної та мінної безпеки взяли участь усі співробітники директорату Навчально-наукового інституту громадського здоров`я та профілактичної медицини на чолі із директором професором Борисом Івановичем Паламарем. У заході, що проводився для співробітників НМУ, взяли участь студенти Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини Анастасія Пойда і Артем Кушнір.
Фахівці НМУ підвищили професійні навички у питаннях гендерно зумовленого насильства
Днями співробітники кафедри громадського здоров’я Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяли участь у триденному тренінгу «Посилення реагування системи охорони здоров’я на гендерно зумовлене насильство в Україні». У межах заходу, організованого ВООЗ і Українською фундацією громадського здоров’я, фахівці нашого Університету детально розглянули правові, медичні та соціальні аспекти проблеми, навчалися надавати першу допомогу постраждалим, оцінювати готовність закладів охорони здоров’я до реагування на випадки насильства та розробляти ефективні програми профілактики.
Участь у тренінгу взяли співробітники кафедри громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця – завідувачка кафедри, професорка Тетяна Грузєва, професорка Людмила Галієнко, доцентки Наталія Гречишкіна та Ганна Іншакова, старша викладачка Інесса Бібик. Вони відзначають, що заняття проводилися в формі лекцій, дискусій, практичних вправ та роботи в групах, що сприяло залученню учасників та кращому засвоєнню матеріалу. Особлива увага приділялася набуттю практичних навичок, необхідних для роботи з постраждалими від насильства.
Організаторами заходу заплановано подальшу співпрацю щодо інтеграції теми гендерно зумовленого насильства в освітній процес, зокрема на кафедрі громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця. За результатами тренінгу фахівці Університету отримали сертифікати та готові поширювати отримані знання та набутий досвід серед колег та студентів.
За інформацією кафедри громадського здоров’я
Актуальні проблеми менеджменту: пошуки, інновації, перспективи розвитку
13.12.2024. відбулася студентська науково-практичної конференція «Актуальні проблеми менеджменту: пошуки, інновації, перспективи розвитку» за участю магістрів 1-2 років навчання кафедри менеджменту охорони здоров’я
Відкрив конференцію завідувач кафедри менеджменту охорони здоров’я, д.мед.н., професор, заслужений лікар України Валентин ПАРІЙ, також присутніх привітала професорка Ганна МАТУКОВА. Науково-практична конференція пройшла в інтерактивному форматі: учасники брали участь у дискусії, відповідали на питання, висловлювали своє розуміння найгостріших питань та відповіді на них.
Із доповідями виступили:
Блятон Олена Петрівна «Оцінка ймовірності банкрутства приватного медичного підприємства та формування стратегії виходу із фінансової кризи ».
Савінова Діана Володимирівна «Управління фінансовими потоками та ліквідністю закладу швидкої медичної допомоги».
Шкварок Анастасія Костянтинівна «Антикризове управління закладом, стійкість та адаптивність медичної організації».
Лісовенко Єгор Сергійович «Розробка та реалізація антикризових стратегій».
Цуй Юнь Кай «Міжнародна співпраця та інтеграція у глобальний науковий простір в галузі охорони здоров’я ».
Конюшенко Дарина Юріївна «Формування системи управління кадровими ризиками на базі КНП «Київська обласна дитяча лікарня».
Пелих Світлана Вікторівна «Удосконалення механізму управління ЗОЗ, формування та розвиток корпоративної культури».
Кривешко Лілія Сергіївна «Формування та управління репутацією в закладах репродуктивних технологій».
Сапоненко Крістіна Максимівна «Оцінка ефективності роботи персоналу закладу охорони здоровʼя: розвиток компетентностей працівників в умовах сучасних змін».
Романенко Роман Романович «Стратегії антикризового управління УК НМУ ім. О.О. Богомольця в умовах воєнного часу».
Наприкінці конференції, учасники висловили загальне позитивне враження від конференції, а також пропозицію про подальшу необхідність обміну досвідом серед науковців і освітян України.
MEDICAL STUDENT FORUM 2024
9-10 грудня на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, було проведено захід «MEDICAL STUDENT FORUM 2024». В якому активну участь прийняли представники НПП кафедр університету.
Студенти-активісти багатьох вишів країни, мали можливість отримати необхідні знання та інструменти для формування власного стратегічного шляху від активіста студентської ради до управлінця закладом охорони здоров’я. Зуміти вчасно і правильно направити власні зусилля спираючись на сформовані лідерські якості, орієнтуючись на більш небезпечний шлях, від якого залежить кінцевий результат діяльності. Кафедра менеджменту охорони здоров’я ( проф. Матукова Г.І. та магістри першого року навчання спеціальності 073 Менеджмент – Скутнєва Анна, Моржевський Олексій, голова студради інституту Пойда Анастасія) провели із представниками вишів тренінгову програму та лекцію про інноваційні форм і методи організації закладів ОЗ, посилення ролі лідера-управлінця медичної сфери, як досягти високоякісної підготовки в цьому напряму, бути висококваліфікованим, конкурентоспроможним фахівцем-лідером медичного закладу.
Для реалізації наміченої стратегії було запропоновано системний комплексний підхід щодо підвищення якості всіх складових. Майбутнім лідерам було пропоновано практичні вправи, робота у міні-групах, командах, індивідуальні завдання. Представники студентства із задоволенням прийняли участь у комплексних вправах тренінга, проявивши активність і грунтовність власних та командних виступів. Відзначено подякою за підтримку та активну участь у MEDICAL STUDENT FORUM професорку кафедри менеджменту охорони здоров’я Матукову Ганну Іллівну. Голова студентської Ради НМУ ім. О.О. Богомольця Андрій Олешко, подякував представникам студентства вишів за активність і прояв ініціативи.
6 грудня 2024 року здобувачі освіти ННІГЗПМ відвідали військових у клінічний лікарні нашого Університету.
Не випадково візит відбувся саме у день Святого Миколая та День Збройних сил України. Ми повинні пам’ятати, завдяки кому наділені можливістю відзначати зимові свята в родинному колі, та виказувати максимальну підтримку військовим, які такої змоги не мають.
Студенти вирішили привітати військових не лише словом, а й ділом, тому було оголошено про збір предметів першої необхідності смаколиків та фруктів, щоб не лише забезпечити поранених необхідним, але й поділитися частинкою святкового настрою.
Студенти відвідали декілька відділень клініки та поспілкувалися з військовими, які перебувають там на лікуванні. У рамках такого незабутнього досвіду вдалося почути багато цікавих і, на жаль, наболілих історій про їхнє перебування на лінії фронту.
Здобувачі розуміють необхідність підтримувати ЗСУ не тільки на свята, а й у будь-який час. Адже це люди, які, переборюючи власні страх і втому, відстоюють незалежність нашої держави.
Дякуємо кожному з наших військових за їхню тяжку роботу, яку вони щоденно виконують.
Слава України! Героям слава!
Фахівці НМУ презентували у Польщі сучасні напрями удосконалення підготовки кадрів для системи громадського здоров’я.
Співробітники кафедри громадського здоров’я Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини представили Національний медичний університет імені О.О. Богомольця на VII Міжнародному конгресі Польського товариства громадського здоров’я, який нещодавно відбувся у Варшаві. Фахівці презентували постерну доповідь щодо реалізації освітньо-професійної програми підготовки магістрів громадського здоров’я в нашому Університеті, обговорили шляхи подальшої співпраці з польськими колегами з питання удосконалення відповідних освітніх програм і підготовки нових спільних наукових проєктів.
Цьогорічний Конгрес відбувся у стінах Державного медичного інституту Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі. Захід включав ряд панельних дискусій, програмних і постерних доповідей із актуальних питань громадського здоров’я.
Спектр тематики наукових доповідей охоплював питання сучасних викликів і загроз для здоров’я населення, проблеми неінфекційної та інфекційної захворюваності, їх медико-соціальної та соціально-економічної значущості. Значну увагу присутні приділили питанням психічного здоров’я, впливу стилю життя на здоров’я, медичних залежностей, сучасних технологій використання даних у громадському здоров’ї, підготовки кадрів громадського здоров’я.
У межах Конгресу директор Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини, професор Борис Паламар і завідувачка кафедри громадського здоров’я, професорка Тетяна Грузєва презентували постерну доповідь щодо реалізації освітньо-професійної програми підготовки магістрів громадського здоров’я в НМУ імені О.О. Богомольця. У доповіді на тему «Cучасні напрями удосконалення підготовки кадрів для системи громадського здоров’я» вони розкрили особливості впровадження освітньо-професійної програми «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти, підходи до її створення та удосконалення з урахуванням думки стейкхолдерів, в тому числі студентів та роботодавців. Професори НМУ окреслили напрями подальшої оптимізації освітньої програми із застосуванням студентоцентрованого підходу, поєднання навчання з науковими дослідженнями.
Окрім того, жвавий інтерес в учасників форуму викликали дебати за участю представників відповідних міністерств Польщі та державної санітарної інспекції, що стосувалися засадничих основ профілактики, інвестицій в її розвиток. Значне враження на слухачів справила ґрунтовна доповідь колишнього президента ASPHER, професора Джона Міддлтона, яка висвітлила сучасні глобальні загрози для здоров’я і благополуччя людства, окреслила потреби у посиленні профілактичного напряму в заходах зі збереження і зміцнення здоров’я, які невпинно зростають.
Нагадаємо, що фахівців НМУ імені О.О. Богомольця та їх польських колег поєднує багаторічна тісна співпраця. Польські фахівці також є постійними учасниками науково-практичної конференції до Всесвітнього дня здоров’я, яка традиційно організовується в нашому Університеті. У межах VII Міжнародного Конгресу Польського товариства громадського здоров’я (Товариство) співробітники кафедри громадського здоров’я НМУ провели ряд зустрічей, зокрема з головою Товариства Анджеєм Фалом, його заступницею Доротою Кедік, деканом факультету наук про здоров’я Вроцлавського медичного університету (ВМУ) Лукасом Рипічем та заступницею декана Агнежкою Сєніською. Під час зустрічі обговорили шляхи подальшої співпраці представників Польського товариства громадського здоров’я, факультету наук про здоров’я ВМУ і співробітників Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини, зокрема кафедри громадського здоров’я НМУ. Визначили основні напрями співпраці у питаннях удосконалення освітніх програм підготовки фахівців у сфері громадського здоров’я, впровадження стратегій інтернаціоналізації для освітніх програм, підготовки нових спільних наукових проєктів.
За інформацією кафедри громадського здоров’я
Конкурс бізнес-проектів Хакатон
7-8 листопада 2024р. у малому конференц залі бібліотеки НМУ імені О.О. Богомольця та дистанційному форматі відбувся відкритий конкурс бізнес-проектів Хакатон, в якому прийняли участь майже 100 студентів закладів вищої освіти. У сумісному Заході НМУ імені О.О. Богомольця та Національного університету «Києво-Могилянська академія» було запрошено журі міжнародного рівня : Микита Сафроненко, віце-президент із партнерства та фандрейзингу, Ukrainian-American Coordinating Center, Голова журі, Ірина Кубарева, керівник Лабораторії створення медійної продукції КАУ, ментор стартапів Марина Зенова, начальник відділу розвитку інноваційної екосистеми департаменту розвитку інновацій ІР офісу, Олег Саламаха, Founder Sertstat, Олексій Ніщик, Education Operations Director, Genesi. Модераторами та організаторами заходу були: Ганна Матукова д.п.н, проф., Катерина Пічик, к.е.н, доц., зав. кафедри маркетингу та управління бізнесом НАУКМА, Ольга Воропай, к.е.н., Київський академічний університет. Команди НМУ були представлені форматі онлайн та офлайн: магістри спец. 073 Менеджмент; магістри спец. 224 Лабораторна діагностика. Здобувачі НМУ презентували ідею створення інформаційного додатку “RESCUE“ домедичної допомоги та комплексної мультидисциплінарної послуги Health – map лабораторного інноваційного центру. Журі Заходу було відмічено високий рівень підготовки здобувачів, необхідність таких стартапів для сучасного суспільства та підкреслили можливість впровадження ідей студентів. Команда спеціальності «Лабораторна діагностика» була представлена кращими студентами: Кулай Ольга, Ковалівська Анастасія, Бондарук Вікторія, Лисогор Анна, Потапова Владислава, під час виступу та відповідей на питання журі, здобувачі проявили дійсно лідерські та управлінські якості: стратегічне мислення, емоційний інтелект та ерудицію. За підсумками журі команда студентів ННГЗПМ у конкурсі посіла почесне IІІ місце.
Вітаємо із перемогою!
Допомога військовим через донорство крові
Студенти ІІІ курсу Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини за спеціальністю Технології медичної діагностики та лікування, а саме: Багінська Анастасія, Золотунець Діана, Іщук Андрій, Кравчук Дарина Морозова Альбіна, Потапова Ганна, Римар Микита, Чакригіна Катерина долучилися до акції донорства крові для допомоги пораненим військовим, який організував Центр крові Головного військового клінічного госпіталю спільно зі студентською спільнотою нашого Університету.
Учасники заздалегідь готувалися до процедури донорства – витримали дієту та дослухалися до лікарських рекомендацій. У день донації пройшли медичний огляд.
Майбутні лікарі-діагности сподіваються, що ця життєдайна рідина врятує не одне життя.
Майбутні лікарі-діагности пройшли ректорський контроль знань
Ректорський контроль є важливою складовою системи внутрішнього забезпечення якості освітнього процесу та якості підготовки здобувачів вищої освіти. Метою ректорського контролю є отримання обʼєктивної інформації щодо стану залишкових знань та компетентностей здобувачів вищої освіти з дисциплін, передбачених освітніми програмами підготовки бакалаврів, магістрів. Положення про організацію ректорського та директорського контролю якості навчання студентів є основним нормативним документом, що регламентує організацію та проведення контролю знань здобувачів вищої освіти у Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця.
25 вересня у комп’юторному класі бібліотеки НМУ імені О. О. Богомольця проведено вхідний зріз знань здобувачів вищої освіти І курсу спеціальності Технології медичної діагностики та лікування денної форми навчання у 2024/2025 навчальному році з дисциплін: фізика, хімія, біологія, англійська мова та інформатика.
Збори першокурсників спеціальності ” Технології медичної діагностики та лікування.”
29 вересня відбулися перші збори представників директорату ННІГЗПМ із першокурсниками.
Директор Навчально-наукового інституту громадськго здоров!я та пофілактики медицини, професор Борис Іванрвич Паламар, звернувшись до першокурсників ННІГЗПМ, зауважив, що вони стали студентами одного з найпрестижніших ЗВО країни, наголосив на доброзичливій робочій атмосфері, яка панує в колективі, й побажав сповна використовувати всі можливості, які надає університет.
«Ви стали студентами одного з найкращих університетів в Україні, адже у всіх рейтингах наш університет завжди серед лідерів. У нашому інституті навчається 3 тисячі студентів, і це означає, що всі ці люди обрали й повірили саме в нас. Із цього моменту й ми з вами також стаємо однією родиною, бо зауважу, що ні університету, ні кафедрам ніколи не досягти високих результатів без вас і вашої допомоги, будь-які наші досягнення неможливі без наших студентів.
Закцентую на ще одній важливій істині – не можна навчити, можна лише навчитися. А, зокрема, я та всі ми відповідальні за те, щоб вам було де і чого навчатися. У нас панує доброзичлива робоча атмосфера, яка дасть вам змогу це зробити. Сьогодні ми живемо в часі війни, але наш університет справді доклав усіх зусиль, щоб зустріти першокурсників у своїх стінах. Тому з надією починаємо цей навчальний рік, і бажаю всім нам успішної співпраці», – зазначив Борис Іванович.
У звернені до першокурсників професорка кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікувння Натрус Лариса Валентинівна зазаначила, що Національний медичний університет імені О.О. Богомольця одна з найстаріших та провідних шкіл України. Ви стали членами родини ННІГЗПМ за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Лабораторна діагностика.»
Лабораторна діагностика є одним із пріоритетних напрямів медичної діяльності, яка швидко розвивається як в Україні, так і за кордоном. У сучасних умовах розвитку медицини без результатів лабораторних досліджень неможлива не тільки постановка клінічного діагнозу, але й контроль за ефективністю та безпекою терапії. Постійне розширення наукової та технологічної бази лабораторної медицини сприяє принципово новим підходам у діагностиці та моніторингу багатьох захворювань, тому потреба у висококваліфікованих фахівцях з лабораторної діагностики з кожним роком зростає.Тут ви опнуєте сучасні методи лабораторної медицини, .
Основним завданням лабораторної діагностики є отримання об’єктивних даних про стан здоров’я окремо взятого пацієнта, виділеної групи або населення регіону в цілому.
Перед першокурсниками виступив заступник директора ННІГЗПМ Василь Дмитрович Алексійчук, який ознайомив присутніх з нормативно-правовими документами, правилами для здобувачів освіти та наголосив на важливості участі студентської громади у здійсненні навчально-виховного процесу. Було розглянуто особливості навчального процесу та труднощі, з якими можуть стикнутись студенти-першокурсники під нас адаптаційного періоду навчання, особливості організації навчального процесу. Василь Дмитрович побажав усім здоров’я та успіхів у новому навчальному році.
Кураторка ННІГЗПМ Олена Володимирівна Садовнича розповіла про особливості навчання, проведення семінарських та лекційних занять, а також ознайомила першокурсників з особливостями освітнього процесу, специфікою фахової підготовки. Олена Володимирівна представила першокурсникам лідерів студентського активу інституту.
Щиро віримо, що навчання відкриє першокурсникам нові можливості професійного та особистісного зростання!
5 та 6 червня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відповідно до Cтандарту вищої освіти за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» для другого (магістерського) рівня вищої освіти проведена атестація здобувачів вищої освіти за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я».
28 травня студенти І курсу та ІІ курсу (МС) ННІГЗПМ (спеціальність224 Технології медичної діагностики та лікування) розпочали літню екзаменаційну сесію іспитом з «Анатомії людини».Під час проведення іспиту студенти продемонстрували хороші знання, гарну підготовку, зібраність і дисциплінованість. Студенти висловлюють щиру вдячність директорату ННІГЗПМ, кафедрі описової та клінічної анатомії за підтримку, можливість якісного навчання у воєнний час та забезпечення умов для проведення іспитів.
Вітаємо здобувачів освіти нашого Інституту з успішним початком складання сесії та бажаємо студентам успішно подолати усі випробування.
Великодній кошик для воїнів ЗСУ
У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Світлий Великдень дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріплює віру та живить душу. Воскресіння Христа – це торжество справедливості і перемоги добра над злом.
Бажаємо всім душевної чистоти і гармонії, миру та спокою в Україні. Нехай Чудо Воскресіння Христового надихає вас на добрі та праведні справи. Нехай до вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут. Нехай Великодні дзвони додадуть кожному з вас сили і впевненості, енергії і наснаги, а теплі писанкові барви звучать у вашому серці найсвітлішою надією!
Аби свято Світлого Христового Воскресіння відчули і наші захисники, студентська спільнота Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини, який очолює професор Борис Паламар, провели благодійну акцію «Великодній кошик для воїнів ЗСУ». Разом із заступником директора ННІГЗПМ та кураторами директорату студенти відвідали поранених бійців, які перебувають на лікуванні в університетській клініці та вручили їм великодні смаколики.
Дякуємо всім небайдужим за участь в акції, за чуйність, доброту та підтримку наших захисників.
Разом до Перемоги!
Великодній благодійний ярмарок
В Університеті відбувся Великодній благодійний ярмарок для підтримки військових. Захід був проведений 1 травня 2024 року з ініціативи Студентської ради Навчально-наукового інституту громадського здоров`я та профілактичної медицини та за підтримки директора ННІГЗПМ професора Бориса Паламаря та заступника директора Василя Алексійчука. Завдяки ярмарку студентській спільноті вдалося зібрати кошти для потреб захисників.
Підготовлену атмосферну, корисну акцію чисельно відвідали здобувачі вищої освіти, науково-педагогічні працівники та співробітники Університету. Прагнення підтримати наших захисників об’єднало академічну спільноту у реалізації цього Благодійного ярмарку. Віримо, що наш посильний внесок допоможе наблизити таку очікувану та бажану Перемогу.
Навчально-науковий інститут громадського здоров’я та профілактичної медицини
Чорнобиль у голосах і поглядах
Здобувачі Навчально-наукового інституту громадського здоров`я та профілактичної медицини відвідали Національний музей Чорнобиля й ознайомились з експозиціями, які відтворюють події найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Екскурсія була приурочена до 38-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що відзначалася 26 квітня.
Експозиції Музею Чорнобиля нікого із студентів не залишили байдужим. Відео та аудіоматеріали, реліквії із Зони відчуження, фотографії, електронна книга пам’яті про героїв-ліквідаторів – ці та інші експонати є наче згустком подвигу й болі, сліз і звитяги. Кожен із них свідчить про фатальні наслідки людської безвідповідальності й байдужості.
Особливу увагу студентів привернув інтерактивний експонат зі справжньою автентичною телефонною будкою. Це аудіоархів із розповідями ліквідаторів аварії, які працювали безпосередньо в епіцентрі трагедії і бачили все на власні очі.
Анасстасія Пойда, голова студентської спільноти ННІГЗПМ, зазначила, що «дзвінок у минуле – це не лише можливість почути живий голос очевидця, а й відчути тривогу та рішучість, відчай і надію, сміливість і жертовність Героїв, які рятували тієї ночі увесь світ».
Пригнобленим був прохід по коридору, де зі стелі звисають таблички з назвами населених пунктів, що постраждали внаслідок аварії. Мертві нині міста й села на довгі роки опинились у Зоні відчуження, покинуті жителями після аварії. Кожен із відвідувачів майже зримо відчув розпач людей, яких евакуйовували поспіхом, із мінімумом особистих речей. Вони залишали обжиті домівки та свійських тварин, не знаючи, коли повернуться, щоб доглянути домашніх улюбленців.
Студентів зацікавила інтерактивна виставка тогочасних фотографій. Албіна Морозова студентка ІІ курсу ННІГЗПМ, звернула увагу на те, що такий інтерактив занурює людину в минуле, як подорож у часі. «Коли бачиш фото із порожньою вулицею спустошеного міста, а потім відео відтворює бурхливе життя на цій самій вулиці, – мимоволі починаєш зосереджуватися на деталях, наприклад, помічаєш одяг жителів, вираз на їхніх обличчях, погляди, якими дорослі обмінюються з дітьми… Важко повірити, що ось-ось їхнє життя зміниться назавжди», – поділилась враженнями студентка.
Здобувачі освіти висловили щиру вдячність тим, хто зберігає для нащадків пам’ять про важливі події нашої історії та поклали квіти до меморіала жертвам Чорнобильської трагедії.
Навчально-науковий інститут громадського здоров’я та профілактичної медицини
Співробітники кафедри громадського здоров’я взяли участь у Науково-практичній конференції «Цифрова адженда системи медичної освіти»
Співробітники кафедри громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця взяли участь у науково-практичній конференції «Цифрова адженда системи медичної освіти», яка відбулася 19.04.2024 р. за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Вони стали учасниками пленарного засідання, на якому було представлено низку глибоких професійних доповідей з різнобічних питань цифровізації охорони здоров’я з акцентом на медичну освіту.
Було розглянуто питання стосовно рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я; ролі і місця освітнього компоненту в розбудові електронної охорони здоров’я України.
Провідні фахівці НМУ імені О.О. Богомольця зробили 5 доповідей з актуальних питань ролі і місця освітнього компоненту в розбудові електронної охорони здоров’я України; необхідності підвищення готовності до цифрових трансформацій майбутніх магістрів медицини; імплементації концепції Сфер Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я; місця штучного інтелекту у внутрішній системі забезпечення якості освітнього процесу медичних закладів освіти; ролі цифрової компетентності в процесі підготовки майбутніх менеджерів охорони здоров’я.
Навчально-науковий інститут громадького здоров’я та профілактичної медицини
Профорієнтаційний захід «День відкритих дверей» за спеціальністю 224 Технології медичної діагностики
19 квітня 2024 р. відбувся профорієнтаційний захід в онлайн форматі «День відкритих дверей» за спеціальністю 224 Технології медичної діагностики та лікування. На зустрічі виступила Гарант магістерського рівня завідувачка кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування Інституту післядипломної освіти, професор, голова експертної комісії МОЗ України з розробки програми інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» Лариса Натрус. Грант зазначила, що потужна науково-технічна база НМУ: клінічні кафедри, клініко-діагностичні лабораторії Університетської клініки, Науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної медицини, а також партнерство з провідними мережевими лабораторіями дозволить нашому Університету готувати кадри для лабораторної галузі України найвищого рівня. Заступник директора ННІГЗПМ Василь Алексійчук під час зустрічі спілкувався із майбутніми абітурієнтами та мав змогу надати інформацію відносно спеціальності.
Навчально-науковий інститут громадського здоров`я та пофілактики медицини
Результати акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти
18 квітня 2023 р. відбулося чергове засідання Циклової методичної комісії зі спеціальності 229 «Громадське здоров’я» з широким порядком денним. Він включав обговорення низки питань, у т. ч. :
1. Підсумки акредитації ОПП «Громадське здоров’я» другого магістерського) рівня вищої освіти в НМУ імені О.О. Богомольця. Обговорення рекомендацій НАЗЯВО.
Доповідач – гарант ОПП, професор Грузєва Т.С.
2. Підготовка до складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок» студентами, які навчаються за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Доповідач – доцент Алексійчук В.Д.
3. Обговорення проектів ОПП:
– «Громадське здоров’я. Польова епідеміологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти
Доповідач – доцент Петрусевич Т.В.
– «Громадське здоров’я» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
Доповідач – професор Пельо І.М.
4. Обговорення пропозицій щодо внесення змін та доповнень до ОПП «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти
Доповідач – професор Грузєва Т.С.
5. Керівництво навчально-дослідною роботою студентів, організація самостійної та індивідуальної роботи студентів
Доповідачі – відповідальні на кафедрах
6. Обговорення стану виконання кваліфікаційної роботи магістра студентами на профільних кафедрах
Доповідачі – керівники кваліфікаційних робіт магістрів
Узагальнення – доцент Гречишкіна Н.В.
7. Обговорення та методичне забезпечення викладання варіативної складової освітньої програми на профільних кафедрах
Доповідачі – відповідальні на кафедрах.
Гарант ОП, професор Грузєва Т.С. доповіла підсумки акредитації ОПП «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти в НМУ імені О.О. Богомольця, за результатами якої освітньо-професійна програма «Громадське здоров’я» отримала акредитацію з визначенням «зразкова». Цей результат став можливим завдяки спільній злагодженій праці усіх причетних структур під керівництвом адміністрації Університету. Було обговорено Рекомендації НАЗЯВО з подальшого удосконалення освітньої програми та визначено шляхи їх реалізації.
За результатами доповіді заступника директора ННІГЗПМ, доцента Алексійчука В.Д. щодо підготовки до складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок» студентами, які навчаються за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти, прийнято рішення щодо посилення цієї роботи на кафедрах.
На засіданні ЦМК схвалено проєкти ОПП «Громадське здоров’я. Польова епідеміологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти та «Громадське здоров’я» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які доповіли їх майбутні гаранти доцент Петрусевич Т.В. та професор Пельо І.М.
Розглянуто пропозиції щодо внесення змін та доповнень до ОП «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти, які отримали схвальну оцінку.
Доцент Гречишкіна Н.В. представила результати аналізу стану виконання кваліфікаційних робіт магістра студентами на профільних кафедрах. Констатовано, що виконання відбувається згідно з затвердженими планами. Наголошено на необхідності подальшого контролю цього важливого етапу навчання.
Прийнято рішення з інших питань порядку денного засідання ЦМК.
Громадське здоров’я: спеціальність та галузь
Сьогодні відбулася гостьова лекція студента Навчально-наукового інституту громадського здоров`я та профілактичної медицини Павла Васильківського для здобувачів вищої світи Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. У лекції яскраво висвітлена основні проблеми та завдання галузі та бачення щодо місця громадського здоров`я в ситемі охорони здоров’я. Як зазначив спікер: “ Спеціальність громадське здоров’я» так і сама «галузь громадське здоров’я» по суті є новими для нашої держави, хоча вони увібрали найкраще що було в Україні в галузі профілактичної медицини, а це гігієна, санітарія та епідеміологія”.
Основнною метою доповіді було ознайомити студентів інших спеціальностей нашого університету про головну мету і основні завдання обраного курсу, перспективи та розвиток. Спікер поділився враженнями та набутими знаннями, які він отримав, навчаючись в нашому інституті за спеціальністю “Громадське здоров`я».
Доповідач наголосив, що Національний медичний університет імені О.О. Богомольця одним з перших відреагував на потреби сьогодення і вже з 2022-2023н.р. року розпочав підготовку магістрів за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» галузі 22 «Охорона здоров’я». А цьому передувала тривала праця всіх без винятку фахівців кафедр Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини НМУ імені О.О. Богомольця над розробкою освітньої програми та навчальних дисциплін. Згодом було запроваджено аспірантуру.
Окрім звичних напрямів знань, таких як гігієна, санітарія та епідеміологія, фахівців громадського здоров’я навчають новим дисциплінам: основи громадського здоров’я; моніторинг та оцінка здоров’я і благополуччя; надзвичайні ситуації в охороні здоров’я; промоція здоров’я та соціально-економічні детермінанти здоров’я; профілактика в громадському здоров’ї; адвокація, комунікація та соціальна мобілізація в громадському здоров’ї; економіка громадського здоров’я; політика та етика в громадському здоров’ї та міжсекторальні стратегії; право в громадському здоров’ї; системи охорони здоров’я; управління людським потенціалом, менеджмент та лідерство в громадському здоров’ї; фінансовий менеджмент в громадському здоров’ї, маркетинг послуг. А також дисципліни наукового спрямування: біостатистика та основи епідеміології; методологія та організація наукових досліджень; стратегії та моделі викладання громадського здоров’я. Все це дає змогу підготувати не лише фахівця-практика чи управлінця, а й майбутнього науковця в цій галузі.
Навчально-науковий інститут громадського здоров`я та профілактичної медицини
День відкритих дверей на кафедрі менеджменту охорони здоров’я
10 квітня у приміщені конференційної зали бібліотеки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся «Welcome Day Management!» – день відкритих дверей на кафедрі менеджменту охорони здоров’я Інституту післядипломної освіти. Учасники заходу детально дізналися про навчання на магістерській освітньо-професійній програмі «Менеджмент у сфері охорони здоров’я», розробленій фахівцями кафедри. Зустріч відбулася за активної участі магістрів спеціальності та студентського самоврядування Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини
На майстер-класі в Університеті вивчали аліментарний супровід дегельмінтизації
Днями на кафедрі гігієни харчування та нутриціології Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся майстер-клас «У фокусі гельмінтози». Участь у заході взяли студенти медичного факультету №1, які опрацювали питання аліментарного супроводу дегельмінтизації, виконували психометричний скринінг, виступили з презентаціями з питань корекції раціону при гельмінтозах.
Захід відбувся у межах програми студентського наукового гуртка «Нутриціологічна академія», де всі охочі могли поглибити знання з нутриціології. Тему майстер-класу обрали невипадково, адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я причиною щорічної смерті понад 16 млн людей у світі є інфекційні та інвазійні хвороби (зумовлені паразитуванням у їхньому організмі найпростіших, червів), а третина населення Європи заражена одним із гельмінтів.
Під час майстер-класу, який провела доцентка кафедри гігієни харчування та нутриціології Тетяна Аністратенко, студенти Університету опрацювали три теми. Вони детально розглянули питання аліментарного супроводу дегельмінтизації, зокрема з використанням авторської запатентованої фіто-аліментарної композиції на основі гарбуза з додаванням фенхелю, м’яти, цикорію, родзинок та інших продуктів антипаразитарного спрямування. Оскільки тема гельмінтозів особливо важлива та актуальна щодо дітей та вагітних, запропонована на майстер-класі фіто-аліментарна композиція є простою в приготуванні і має доведену ефективність для цих категорій населення.
Окрім того, майбутні лікарі також виступили з презентаціями з питань корекції раціону при токсокарозі (одне з паразитарних захворювань). Також вони виконали психометричний скринінг результатів проєктивної методики «Малюнок неіснуючої тваринки», з метою визначення психоемоційного стану людини для виявлення емоційних розладів при гельмінтозах.
Нагадаємо, що в НМУ імені О.О. Богомольця функціонують численні студентські наукові гуртки. Долучайтеся та поглиблюйте власні знання у різних галузях медицини, робіть перші кроки у світ науки.
Конференція до Всесвітнього дня здоров’я «Моє здоровʼя, моє право»
Студенти Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини приєдналися як слухачі до щорічної традиційної конференції до Всесвітнього дня здоров’я «Моє здоровʼя, моє право», що відбулась 5 квітня.
«Я отримала багато нових знань, прослухавши цікаві, інформативні доповіді. Особливо запамʼяталася мені одна із них, на тему « Характеристика ментального здоровʼя працівників закладів охорони здоровʼя в умовах війни» — ділиться враженнями студентка Інституту Дарʼя Таценко.
«Для мене надзвичайно цікавою є тема ментального здоров’я. Сьогодні із великим зацікавленням прослухав доповіді на тему «Характеристика ментального здоровʼя працівників закладів охорони здоровʼя в умовах війни» та «Вплив структурних елементів режиму дня на ментальне здоров’я дітей шкільного віку в Україні». Надзвичайно задоволений, що у нас — студентів, є можливість брати участь у таких конференціях», — сказав студент Інституту Артем Кушнір.
Студенти спеціальності 229 «Громадське здоров’я» виступили з доповідями на наукових секціях, зокрема Александрова Ю.Г., Бородуля В.О., Васильківський П.М., Дідковський А.В. , Качан О. М., Кулієва К.О., Мазуренко Н.Ю., Матвієнко Н.Л., Мельничук Ф.С., Орличенко К.В., Петровська О. С., Чахоян В.А.
Корупція: її форми та механізми протидії
Із метою поширення просвіти студентства в питаннях боротьби з корупцією 6 березня Навчально-науковий інститут громадського здоров’я та профілактичної медицини провів семінар-тренінг «Корупція: її форми та механізми протидії». Захід відвідали студенти усіх спеціальностей Інституту, зокрема 229 Громадське здоров’я, 224 Технології медичної діагностики та лікування та 073 Менеджмент у сфері охорони здоров’я.
Заступник директор ННІГЗПМ, доцент Василь Алексійчук зазначив, що, зважаючи на суспільний запит до справедливості, обізнаність молоді в питанні боротьби з корупцією, особливо в медичній сфері, залишається актуальною.
Спікеркою едукаційного заходу виступила куратор ECTS Інституту, Олена Садовнича. Тренінг був спрямований на аналіз різних форм корупції, вивчення ролі антикорупційних органів та обговорення стратегій запобігання цьому негативному явищу. Учасники дізнались про причини та наслідки корупції, ознайомилися з діяльністю антикорупційних органів державної влади. Також студентів було поінформовано щодо можливості повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особамиУніверситету.
Випуск. Менеджмент. 2024
19 січня 2024 року відбувся перший випуск магістрів спеціальності 073 Менеджмент у сфері охорони здоров’я – вихованців Навчально-науково інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини НМУ імені О.О. Богомольця.
На урочистому заході з нагоди вручення дипломів були представники адміністрації Університету та директорату ННІГЗПМ.
Ректор ЗВО Юрій Кучин виступив із вітальним словом та вручив 16-ти найкращим випускникам дипломи з відзнакою. Випускник Владислав Плиска отримав відзнаку про занесення до Книги пошани Університету.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олег Власенко вручив дипломи Магістра у сфері Управління та адміністрування ще тридцяти випускникам Інституту.
Директор ННІГЗПМ Борис Паламар привітав випускників із отриманими знаннями і навичками в галузі управління медичними установами, плануванням ресурсів, закупівлями, фінансовим обліком, контролем якості послуг, стратегічним управлінням.
Завідувач профільної кафедри менеджменту охорони здоров’я, Валентин Парій побажав випускникам наснаги, креативності до сучасних викликів у медичній галузі та інтеграції досвіду з попередньо здобутих медичних спеціальностей при стратегічному управлінні, оптимальному плануванні функціонування медичних установ, забезпеченні безпеки та якості надання медичних послуг.
Фахівці у цій галузі 07 Управління та адміністрування зможуть працювати в лікарнях, клініках, адміністративних підрозділах медичних установ, управліннях охорони здоров’я на різних рівнях (локальному, регіональному, національному), а також у міжнародних медичних організаціях.