Новини Інституту

Чорнобиль у голосах і поглядах

Здобувачі Навчально-наукового інституту громадського здоров`я та профілактичної медицини відвідали Національний музей Чорнобиля й ознайомились з експозиціями, які відтворюють події найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Екскурсія була приурочена до 38-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що відзначалася 26 квітня.

Експозиції Музею Чорнобиля нікого із студентів не залишили байдужим. Відео та аудіоматеріали, реліквії із Зони відчуження, фотографії, електронна книга пам’яті про героїв-ліквідаторів – ці та інші експонати є наче згустком подвигу й болі, сліз і звитяги. Кожен із них свідчить про фатальні наслідки людської безвідповідальності й байдужості.

Особливу увагу студентів привернув інтерактивний експонат зі справжньою автентичною телефонною будкою. Це аудіоархів із розповідями ліквідаторів аварії, які працювали безпосередньо в епіцентрі трагедії і бачили все на власні очі.

Анасстасія Пойда, голова студентської спільноти ННІГЗПМ, зазначила, що «дзвінок у минуле – це не лише можливість почути живий голос очевидця, а й відчути тривогу та рішучість, відчай і надію, сміливість і жертовність Героїв, які рятували тієї ночі увесь світ».

Пригнобленим був прохід по коридору, де зі стелі звисають таблички з назвами населених пунктів, що постраждали внаслідок аварії. Мертві нині міста й села на довгі роки опинились у Зоні відчуження, покинуті жителями після аварії. Кожен із відвідувачів майже зримо відчув розпач людей, яких евакуйовували поспіхом, із мінімумом особистих речей. Вони залишали обжиті домівки та свійських тварин, не знаючи, коли повернуться, щоб доглянути домашніх улюбленців.

Студентів зацікавила інтерактивна виставка тогочасних фотографій. Албіна Морозова студентка ІІ курсу ННІГЗПМ, звернула увагу на те, що такий інтерактив занурює людину в минуле, як подорож у часі. «Коли бачиш фото із порожньою вулицею спустошеного міста, а потім відео відтворює бурхливе життя на цій самій вулиці, – мимоволі починаєш зосереджуватися на деталях, наприклад, помічаєш одяг жителів, вираз на їхніх обличчях, погляди, якими дорослі обмінюються з дітьми… Важко повірити, що ось-ось їхнє життя зміниться назавжди», – поділилась враженнями студентка.

Здобувачі освіти висловили щиру вдячність тим, хто зберігає для нащадків пам’ять про важливі події нашої історії та поклали квіти до меморіала жертвам Чорнобильської трагедії.

 

Навчально-науковий інститут громадського здоров’я та профілактичної медицини

 

 

Співробітники кафедри громадського здоров’я взяли участь у Науково-практичній конференції «Цифрова адженда системи медичної освіти»

Співробітники кафедри громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця взяли участь у науково-практичній  конференції   «Цифрова адженда системи медичної освіти», яка відбулася 19.04.2024 р. за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Вони стали учасниками пленарного засідання, на якому   було представлено низку глибоких професійних доповідей з різнобічних питань цифровізації охорони здоров’я з акцентом на медичну освіту.

Було розглянуто питання стосовно рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я; ролі і місця освітнього компоненту в розбудові електронної охорони здоров’я України.

Провідні фахівці НМУ імені О.О. Богомольця зробили 5 доповідей з актуальних питань ролі і місця освітнього компоненту в розбудові електронної охорони здоров’я України; необхідності підвищення готовності до цифрових трансформацій майбутніх магістрів медицини; імплементації концепції Сфер Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я; місця штучного інтелекту у внутрішній системі забезпечення якості освітнього процесу медичних закладів освіти; ролі цифрової компетентності в процесі підготовки майбутніх менеджерів охорони здоров’я.

Навчально-науковий інститут громадького здоров’я та профілактичної медицини

 

 

 

 

 

Профорієнтаційний захід «День відкритих дверей» за спеціальністю 224 Технології медичної діагностики

 19 квітня 2024 р. відбувся профорієнтаційний захід в онлайн форматі «День відкритих дверей» за спеціальністю 224 Технології медичної діагностики та лікування. На зустрічі виступила Гарант магістерського рівня завідувачка кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування Інституту післядипломної освіти, професор, голова експертної комісії МОЗ України з розробки програми інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» Лариса Натрус. Грант зазначила, що потужна науково-технічна база НМУ: клінічні кафедри, клініко-діагностичні лабораторії Університетської клініки, Науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної медицини, а також партнерство з провідними мережевими лабораторіями дозволить нашому Університету готувати кадри для лабораторної галузі України найвищого рівня. Заступник директора ННІГЗПМ Василь Алексійчук під час зустрічі спілкувався із майбутніми абітурієнтами та мав змогу надати інформацію відносно спеціальності.

Навчально-науковий інститут громадського здоров`я та пофілактики медицини

 

 

 

 

Результати акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти

18 квітня 2023 р. відбулося чергове засідання Циклової методичної комісії зі спеціальності 229 «Громадське здоров’я» з широким порядком денним. Він включав  обговорення низки питань, у т. ч. :

1. Підсумки акредитації ОПП «Громадське здоров’я» другого магістерського) рівня вищої освіти в НМУ імені О.О. Богомольця. Обговорення рекомендацій НАЗЯВО.

Доповідач – гарант ОПП, професор Грузєва Т.С.

2. Підготовка до складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок» студентами, які навчаються за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Доповідач – доцент Алексійчук В.Д.

3. Обговорення проектів ОПП:

– «Громадське здоров’я. Польова епідеміологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти

Доповідач – доцент Петрусевич Т.В.

– «Громадське здоров’я» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Доповідач –  професор Пельо І.М.

4. Обговорення пропозицій щодо внесення змін та доповнень до ОПП «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти

Доповідач – професор Грузєва Т.С.

5. Керівництво навчально-дослідною роботою студентів, організація самостійної та індивідуальної роботи студентів

Доповідачі – відповідальні на кафедрах

6. Обговорення стану виконання кваліфікаційної роботи магістра студентами на профільних кафедрах

Доповідачі – керівники кваліфікаційних робіт магістрів

Узагальнення – доцент Гречишкіна Н.В.

7. Обговорення та методичне забезпечення викладання варіативної складової освітньої програми на профільних кафедрах

Доповідачі – відповідальні на кафедрах.

Гарант ОП, професор Грузєва Т.С. доповіла підсумки акредитації ОПП «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти в НМУ імені О.О. Богомольця, за результатами якої  освітньо-професійна програма «Громадське здоров’я»  отримала акредитацію з визначенням «зразкова». Цей результат став можливим завдяки спільній злагодженій праці усіх причетних структур під керівництвом адміністрації Університету. Було обговорено Рекомендації НАЗЯВО з  подальшого удосконалення освітньої програми та визначено шляхи їх реалізації.

За результатами доповіді заступника директора ННІГЗПМ, доцента Алексійчука В.Д. щодо підготовки до складання ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок» студентами, які навчаються за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти, прийнято рішення щодо посилення цієї роботи на кафедрах.

На засіданні ЦМК схвалено проєкти ОПП «Громадське здоров’я. Польова епідеміологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти та «Громадське здоров’я» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які доповіли їх майбутні гаранти доцент Петрусевич Т.В. та професор Пельо І.М.

Розглянуто пропозиції щодо  внесення змін та доповнень до ОП «Громадське здоров’я» другого (магістерського) рівня вищої освіти, які отримали схвальну оцінку.

Доцент Гречишкіна Н.В. представила результати аналізу стану виконання кваліфікаційних робіт магістра студентами на профільних кафедрах. Констатовано, що виконання відбувається згідно з затвердженими  планами. Наголошено на необхідності подальшого контролю цього важливого етапу навчання.

Прийнято рішення з інших питань порядку денного засідання ЦМК.

 

 

 

Громадське здоров’я: спеціальність та галузь

Сьогодні відбулася гостьова лекція студента Навчально-наукового інституту громадського здоров`я та профілактичної медицини Павла Васильківського для здобувачів вищої світи Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. У лекції яскраво висвітлена основні проблеми та завдання галузі та бачення  щодо місця громадського здоров`я в ситемі охорони здоров’я. Як зазначив спікер:  “ Спеціальність громадське здоров’я» так і сама «галузь громадське здоров’я» по суті є новими для нашої держави, хоча вони увібрали найкраще що було в Україні в галузі профілактичної медицини, а це гігієна, санітарія та епідеміологія”.

Основнною метою доповіді було ознайомити студентів інших спеціальностей нашого університету про головну  мету і основні  завдання обраного курсу, перспективи та розвиток. Спікер поділився враженнями та набутими знаннями, які він отримав, навчаючись в нашому інституті за спеціальністю “Громадське здоров`я».

Доповідач наголосив, що Національний медичний університет імені О.О. Богомольця одним з перших відреагував на потреби сьогодення і вже з 2022-2023н.р. року розпочав підготовку магістрів за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» галузі 22 «Охорона здоров’я». А цьому передувала тривала праця всіх без винятку фахівців кафедр Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини НМУ імені О.О. Богомольця над розробкою освітньої програми та навчальних дисциплін. Згодом було запроваджено аспірантуру.

Окрім звичних напрямів знань, таких як гігієна, санітарія та епідеміологія, фахівців громадського здоров’я навчають новим дисциплінам: основи громадського здоров’я; моніторинг та оцінка здоров’я і благополуччя; надзвичайні ситуації в охороні здоров’я; промоція здоров’я та соціально-економічні детермінанти здоров’я; профілактика в громадському здоров’ї; адвокація, комунікація та соціальна мобілізація в громадському здоров’ї; економіка громадського здоров’я; політика та етика в громадському здоров’ї та міжсекторальні стратегії; право в громадському здоров’ї; системи охорони здоров’я; управління людським потенціалом, менеджмент та лідерство в громадському здоров’ї; фінансовий менеджмент в громадському здоров’ї, маркетинг послуг. А також дисципліни наукового спрямування: біостатистика та основи епідеміології; методологія та організація наукових досліджень; стратегії та моделі викладання громадського здоров’я. Все це дає змогу підготувати не лише фахівця-практика чи управлінця, а й майбутнього науковця в цій галузі.

Навчально-науковий інститут громадського здоров`я та профілактичної медицини

 

 

 

 

 

День відкритих дверей на кафедрі менеджменту охорони здоров’я

10 квітня у приміщені конференційної зали бібліотеки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся «Welcome Day Management!» – день відкритих дверей на кафедрі менеджменту охорони здоров’я Інституту післядипломної освіти. Учасники заходу детально дізналися про навчання на магістерській освітньо-професійній програмі «Менеджмент у сфері охорони здоров’я», розробленій фахівцями кафедри. Зустріч відбулася за активної участі магістрів спеціальності та студентського самоврядування Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини

У НМУ готують менеджерів у сфері охорони здоров’я

 

 

 

На майстер-класі в Університеті вивчали аліментарний супровід дегельмінтизації

Днями на кафедрі гігієни харчування та нутриціології Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся майстер-клас «У фокусі гельмінтози». Участь у заході взяли студенти медичного факультету №1, які опрацювали питання аліментарного супроводу дегельмінтизації, виконували психометричний скринінг, виступили з презентаціями з питань корекції раціону при гельмінтозах.

Захід відбувся у межах програми студентського наукового гуртка «Нутриціологічна академія», де всі охочі могли поглибити знання з нутриціології. Тему майстер-класу обрали невипадково, адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я причиною щорічної смерті понад 16 млн людей у світі є інфекційні та інвазійні хвороби (зумовлені паразитуванням у їхньому організмі найпростіших, червів), а третина населення Європи заражена одним із гельмінтів.

Під час майстер-класу, який провела доцентка кафедри гігієни харчування та нутриціології Тетяна Аністратенко, студенти Університету опрацювали три теми. Вони детально розглянули питання аліментарного супроводу дегельмінтизації, зокрема з використанням авторської запатентованої фіто-аліментарної композиції на основі гарбуза з додаванням фенхелю, м’яти, цикорію, родзинок та інших продуктів антипаразитарного спрямування. Оскільки тема гельмінтозів особливо важлива та актуальна щодо дітей та вагітних, запропонована на майстер-класі фіто-аліментарна композиція є простою в приготуванні і має доведену ефективність для цих категорій населення.

Окрім того, майбутні лікарі також виступили з презентаціями з питань корекції раціону при токсокарозі (одне з паразитарних захворювань). Також вони виконали психометричний скринінг результатів проєктивної методики «Малюнок неіснуючої тваринки», з метою визначення психоемоційного стану людини для виявлення емоційних розладів при гельмінтозах.

Нагадаємо, що в НМУ імені О.О. Богомольця функціонують численні студентські наукові гуртки. Долучайтеся та поглиблюйте власні знання у різних галузях медицини, робіть перші кроки у світ науки.

 

 

 

 

Конференція до Всесвітнього дня здоров’я «Моє здоровʼя, моє право»

Студенти Навчально-наукового інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини приєдналися як слухачі до щорічної традиційної конференції до Всесвітнього дня здоров’я «Моє здоровʼя, моє право», що відбулась 5 квітня.

«Я отримала багато нових знань, прослухавши цікаві, інформативні доповіді. Особливо запамʼяталася мені одна із них, на тему « Характеристика ментального здоровʼя працівників закладів охорони здоровʼя в умовах війни» — ділиться враженнями студентка Інституту Дарʼя Таценко.

«Для мене надзвичайно цікавою є тема ментального здоров’я. Сьогодні із великим зацікавленням прослухав доповіді на тему «Характеристика ментального здоровʼя працівників закладів охорони здоровʼя в умовах війни» та «Вплив структурних елементів режиму дня на ментальне здоров’я дітей шкільного віку в Україні». Надзвичайно   задоволений, що у нас ­ — студентів, є можливість брати участь у таких конференціях», — сказав студент Інституту Артем Кушнір.

Студенти спеціальності 229 «Громадське здоров’я» виступили з доповідями на наукових секціях, зокрема Александрова Ю.Г., Бородуля В.О., Васильківський П.М., Дідковський А.В. , Качан О. М., Кулієва К.О., Мазуренко Н.Ю., Матвієнко Н.Л., Мельничук Ф.С., Орличенко К.В., Петровська О. С., Чахоян В.А.

 

 

 

 

 

Корупція: її форми та механізми протидії

Із метою поширення просвіти студентства в питаннях боротьби з корупцією 6 березня Навчально-науковий інститут громадського здоров’я  та профілактичної медицини провів семінар-тренінг «Корупція: її форми та механізми протидії». Захід відвідали студенти усіх спеціальностей Інституту, зокрема 229 Громадське здоров’я, 224 Технології медичної діагностики та лікування та 073 Менеджмент у сфері охорони здоров’я.

Заступник директор ННІГЗПМ, доцент Василь Алексійчук зазначив, що, зважаючи на суспільний запит до справедливості, обізнаність молоді в питанні боротьби з корупцією, особливо в медичній сфері, залишається актуальною.

Спікеркою едукаційного заходу виступила куратор ECTS Інституту, Олена Садовнича. Тренінг був спрямований на аналіз різних форм корупції, вивчення ролі антикорупційних органів та обговорення стратегій запобігання цьому негативному явищу. Учасники дізнались про причини та наслідки корупції, ознайомилися з діяльністю антикорупційних органів державної влади. Також студентів було поінформовано щодо можливості повідомлень про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особамиУніверситету.

 

 

 

 

Випуск. Менеджмент. 2024

19 січня 2024 року відбувся перший випуск магістрів спеціальності 073 Менеджмент у сфері охорони здоров’я – вихованців Навчально-науково інституту громадського здоров’я та профілактичної медицини НМУ імені О.О. Богомольця.

На урочистому заході з нагоди вручення дипломів були представники адміністрації Університету та директорату ННІГЗПМ.

Ректор ЗВО Юрій Кучин виступив із вітальним словом та вручив 16-ти найкращим випускникам дипломи з відзнакою. Випускник Владислав Плиска отримав відзнаку про занесення до Книги пошани Університету.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олег Власенко вручив дипломи Магістра у сфері Управління та адміністрування ще тридцяти випускникам Інституту.

Директор ННІГЗПМ Борис Паламар привітав випускників із отриманими знаннями і навичками в галузі управління медичними установами, плануванням ресурсів, закупівлями, фінансовим обліком, контролем якості послуг, стратегічним управлінням.

Завідувач профільної кафедри менеджменту охорони здоров’я, Валентин Парій побажав випускникам наснаги, креативності до сучасних викликів у медичній галузі та інтеграції досвіду з попередньо здобутих медичних спеціальностей при стратегічному управлінні, оптимальному плануванні функціонування медичних установ, забезпеченні безпеки та якості надання медичних послуг.

Фахівці у цій галузі 07 Управління та адміністрування зможуть працювати в лікарнях, клініках, адміністративних підрозділах медичних установ, управліннях охорони здоров’я на різних рівнях (локальному, регіональному, національному), а також у міжнародних медичних організаціях.