«А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА ЦВІТЕ»: СТУДЕНТИ НМУ – УКРАЇНЦІ І ГРОМАДЯНИ ІНШИХ КРАЇН ЯСКРАВИМ ДІЙСТВОМ ЗАСВІДЧИЛИ СВОЮ ЛЮБОВ І ПОВАГУ ДО УКРАЇНИ І ЇЇ ТРАДИЦІЙ

21.05.2021

20 травня 2021 року, у третій четвер місяця, 15-й раз за роки своєї незалежності Україна відзначала Всесвітній день вишиванки. Так, ми не обмовились: саме Всесвітній. Бо ініціатива, започаткована свого часу студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк, виявилась напрочуд вдалою і оригінальною і блискавично поширилася на цілу низку країн світу, де в тій чи іншій кількості живуть або тривалий час перебувають українці.

У Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця Всесвітній день вишиванки давно став доброю традицією і набув неабиякої популярності серед працівників Університету і, звичайно ж, студентів. Цього разу, як зазначила завідувач кафедри україністики, професор Н.П. Литвиненко, основний тягар в організації дійства на території університетського гуртожитку №7 (Чоколівський бульвар, 39) взяв на себе деканат факультету підготовки іноземних громадян (декан – Оксана Парфьонова) і кафедра україністики. Але, ясна річ, і сам концерт і його успіх були б не можливі без «ініціативи знизу». Дуже вже хотілося засвідчити таким чином свою любов і повагу до України, її народу хлопцям і дівчатам з Індії, Йорданії, Ірану, Нігерії, Марокко…

«Я завжди наголошую на тому, – сказав у вітальному слові ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин, – що Університет для вас, студентів, повинен бути не тільки місцем отримання вищої медичної освіти, а й великою мірою рідним домом. Далеко за сотню перевалила кількість країн світу, звідки в різні роки прибували і прибувають до нас хлопці і дівчата, аби поповнити лави нашої славетної Альма Матер. Вони несуть із собою свою культуру, традиції, взаємно збагачуються в духовному відношенні. І чимдалі більше місточком для порозуміння і цього взаємозбагачення стає українська культура, українські традиції. От і сьогодні я щиро вдячний за запрошення на дійство, а також за любов і повагу до України, проявлену його організаторами і учасниками».

У святі взяли участь перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.А.Канюра, декан медико-психологічного факультету, професор М.М.Філоненко, декан факультету підготовки іноземних громадян О.В.Парфьонова, голова профспілкового комітету НМУ, професор Л.М.Яременко, інші викладачі.

Під оплески присутніх ректор НМУ, професор Юрій Леонідович Кучин нагородив почесними грамотами за активну громадсько-культурну діяльність та успіхи у навчанні багатьох студентів із України, Індії, Ірану, Марокко, Йорданії, Нігерії. Більшість із них порадувала своїми пісенними та танцювальними номерами, декламуванням українських віршів, хореографічною композицією, у ценрі якої на завершення концерту був прапор НМУ. Зачарувала своїми патріотичними і водночас ліричними піснями – «А сорочка мамина…», «Мова єднання…» – студентка першого курсу медичного факультету №1 Олександра Клименко. Коли індійські дівчата в українських сукнях і віночках демонстрували мистецтво танцю, то вгадувалися в їхніх пластичних рухах і індійські мотиви, знайомі нам з улюблених кінофільмів. Другокурсниця Суміл Малавіка, одна з найкращих танцівниць, коментуючи дійство і свою участь у ньому, тільки й мовила: «Very niсe!». І нічого, що зробила це поки що англійською. Багато хто з іноземців охоче вивчає мову Шевченка.

Потішили велелюдну аудиторію своїми попурі українських та індійських мелодій гітаристи Малік Піюш і Бадарудін Аман Абдула. Вписалося до програми концерту славетне університетське тріо троїстих музик «Байда».

Мабуть, зайвим буде казати, що свято запам’ятається його учасникам і глядачам не тільки концертними номерами, а й демонстрацією вишиванок – різних, як і їхні власники, але одностайних у тому, що вони були і залишаються символом любові до України.

Прес-центр