НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ДИСТАНЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ-СЕМІНАРУ «ПРОБЛЕМИ БІОЕТИКИ ТА ФІЗИКИ ЖИВОГО» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ

18.05.2020

За останній тиждень було проведено ще одне дистанційне засідання школи-семінару «Проблеми біоетики та фізики живого», що постійно працює протягом карантину (12 засідань). Це засідання було проведено у форматі   вебінару   за допомогою платформи “my own conference”.  Тема його: «Медичні та етичні аспекти оповідань  циклу “Нотатки юного лікаря “ М. А. Булгакова. Значення для сучасності».  Метою проведення заходу було виявлення можливого комплексу проблем та шляхів їх подолання під час  адаптації  молодого лікаря  до   професійної  діяльності. Основними учасниками вебінару були студенти-медики.

Захід відбувався у три етапи. На початковому  етапі  учасники мали змогу ознайомитись із змістом оповідань «Нотатки юного лікаря»  та замислитися  над такими питаннями: Які були особливості роботи молодого земського лікаря у той час ( більш як 100 років тому)?  Які організаційні та медико-етичні  проблеми постали перед молодим лікарем? Які професійні компетенції та риси характеру були потрібні йому для розв’язання проблем, з якими він стикнувся на початку своєї лікарської діяльності? Які фактори ризику сприяли у ті часи професійному «вигоранню» лікаря?  Під час самого вебінару ведучий заходу, доцент Анатолій Єгоренков провів біомедичний, медико-історичний  та біоетичний аналіз змісту оповідань. Після цього було проведено дистанційний обмін думок.

У ньому взяли участь студенти та  викладачі. Учасники вебінару мали можливість заслухати (у вигляді відео-запису) точку зору наших заочних учасників – студентів Вітебського медичного університету (Республіка Білорусь). На останньому етапі заходу було проведено дистанційне опитування  та формування відповідей, зокрема й на таке запитання: «Що важливого  для  своєї професійної  освіти та розвитку особистості Ви, як майбутні лікарі , отримали під час заходу?». Варіанти відповідей були різні. Наприклад, студентка-медик Катерина Сідченко: «…Під час підготовки та проведення вебінару моє розуміння професії лікаря значно поглибилося. Я збагнула, що іноді  відсутність у лікаря  рішучості може позбавити пацієнта життя. І що кожний необміркований вчинок  фахівця тягне за собою велику ціну для здоров’я пацієнта….».

Інші точки зору  буде  надано пізніше окремим блоком на youtube–сторінці семінару за посиланням:

https://www.youtube.com/channel/UCsZci3tBA–a4S0_P1CgQoQ?view_as=subscriber

Проведений захід ще раз дав змогу проаналізувати дидактичні особливості проведення  подібних занять-тренінгів  для студентів у  форматі вебінару.

 

Прес-центр за матеріалами  школи-семінару «Проблеми біоетики та фізики живого»