НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ НМУ В 24-Й МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ «ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я 2015»

02.10.2015

29 вересня – 1 жовтня 2015 р. у Міжнародному виставковому центрі було проведено виставку «Охорона здоров’я 2015». Даний захід є одним з найбільших форумів, що збирає понад 350 провідних виробників та дистриб’юторів інноваційного медичного обладнання, послуг, лікарських засобів з України, країн ЄС, Китаю, а також сприяє пошуку, розширенню та зміцненню партнерських зв'язків між професіоналами, які залучені до процесів розробки медичних інновацій та їх комерціалізації. 

    Виставка відбувається за підтримки Кабінету Міністрів України, Національної академії медичних наук України, Всеукраїнської асоціації головних лікарів, Київської міської державної адміністрації, а також співорганізатором виставки є Міністерство охорони здоров’я України.   

 Інноваційні розробки науковців НМУ були презентовані на інформаційних стендах. Науковці кафедри травматології та ортопедії представили дослідний зразок гумової шини для транспортної іммобілізації, що була розроблена спільно з фахівцями Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України та за своїми технічними характеристиками може застосовуватися при наданні медичної допомоги в умовах бойових дій. Даний зразок викликав зацікавленість серед відвідувачів виставки, зокрема Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець. Перспективи серійного запуску виробництва даної шини для транспортної іммобілізації були обговорені проф. О.А. Бур’яновим (завідувач кафедри травматології та ортопедії НМУ), М.В. Юрженком (завідувач відділу зварювання пластмас ІЕЗ ім. Є.О. Патона) та Т.А. Меркуловою (директор заводу Grand Marine). Також проф. М.В. Хайтович та Н.М. Мягка (кафедра клінічної фармакології НМУ) представили мобільний додаток на базі Android “Гіпертонія. Довідник лікаря”, що є спільною розробкою з Компанією КМ-Лаб.
    Під час роботи виставки була проведена конференція “Трансфер новітніх технологій в медичну практику охорони здоров'я України”. Науковці НМУ представили 28 презентацій, в яких були відображені інноваційні розробки, а деякі доповіді супроводжувалися демонстрацією дослідних зразків. Зокрема, в доповіді проф. О.П. Вітовської, А.С. Тахи (кафедра офтальмології НМУ) та академіка І.В. Плюто (Національний авіаційний університет) було продемонстровано прилад тест-контролю сітківки, скористатися яким могли всі учасники під час конференції. Доцент Я.Ю. Гомза (кафедра оториноларингології) продемонструвала зразок трубок силоксанових для калоричної вестибулярної стимуляції, що можливе для застосування при реабілітації пацієнтів із ішемічним інсультом. Перспективні інноваційні розробки були представлені проф.  Є.М. Шепетьком (кафедра хірургії №3 НМУ) щодо хірургії товстої кишки, доц. П.Ф. Музиченком (кафедра оперативної та топографічної анатомії) щодо електрозварювання тканин. У цілому кожна доповідь викликала зацікавленість серед присутніх учасників конференції та супроводжувалася дискусіями. 

Програма конференції

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця