НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТУДЕНТКА УНІВЕРСИТЕТУ ОЛЕСЯ ЖУКОВСЬКА НАГОРОДЖЕНА ОРДЕНОМ "ЗА МУЖНІСТЬ"

18.02.2016

18 лютого 2016 року Президент України Петро Порошенко нагородив орденом «За мужність» студентку 3 курсу медичного факультету №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Олесю Жуковську. 

З нагоди другої річниці перемоги Майдану, нагороди отримали активісти, які були пораненні під час Революції Гідності. Олеся Жуковська з кінця грудня 2013 року чергувала на Майдані – розносила ліки, приймала пацієнтів у КМДА. 20 лютого 2014 року отримала поранення, снайпер влучив дівчині у шию. 

Волонтера-медика Олесю врятували в київській лікарні №17. На щастя, куля снайпера пройшла на виліт через шию, активістка залишилася в живих.

Події дворічної давності студентка запам’ятала на все життя : "20 лютого з ранку ми стояли з активістами та медиками біля стели Архистратигу Михайлу. Постріл почула близько, та ні болю, ні шуму не було і я не зрозуміла що сталося. Реакція оточуючих злякала –  поруч стояв хлопець з широко розкритими очима: "Сонечко, тебе поранив снайпер", – прошепотів він мені і підхопив на руки. Я глянула на себе – руки і біла куртка були в крові. Кинуло в жар, захотілося спати, кудись зникли сили … Я відчула, що вмираю ", – розповіла Олеся.
Пост студентки-волонтерки «Я вмираю» шокував соціальні мережі, незнайомі люди підтримували дівчину і щиро переживали за неї. 

Після одужання та перемоги Майдану Олеся Жуковська, разом з іншими активістами побувала в Парижі, в гостях у Президента Олланда. А після повернення, вирішила залишитися в Києві і продовжити навчання – зараз дівчина навчаєтся на 3 курсі Медичного факультету №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Вже в 2015 році уродженка Тернопільщини, а сьогодні киянка Олеся Жуковська стала лауреатом першої іменної стипендії імені Володимира Юричка. 

З тих пір багато змінилось – студентка старанно навчається та живе не лише за себе, а й за тих хто героїчно загинув на Майдані та залишився в нашій пам’яті Небесною Сотнею.  

Прес-центр

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця