НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ЛИСТ ГАРВАРДСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ ШКОЛИ ПРОФЕСОРУ ВАСИЛЮ ПЕТРЕНКУ

12.03.2016

 

Рекомендаційний лист від професора Гарвардської медичної школи (Бостон, США) Меган Б. Мюррей на підтримку кандидатури на посаду члена Національної академії медичних наук України завідувача кафедри фтизіатрії та пульмонології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, професора Василя Петренка.

Зокрема, в листі йдеться «Нам пощастило з підтримкою професора Василя Петренка у співпраці НМУ імені О.О.Богомольця з Університетом Брауна та Гарвардською медичною школою щодо розробки та реалізації програм боротьби з туберкульозом та поліпшення результатів лікування в Україні. Професор Петренко приєднався до досліджень Гарвардського університету щодо молекулярної епідеміології туберкульозу, мета яких полягає у виявленні мутацій у складі генів, які мають стійкі властивості до існуючих лікарських препаратів. 
Я вважаю, що професор Василь Петренко один з небагатьох вчених в Україні, який може брати участь в дослідженнях і впроваджувати їх результати в медичній практиці.
Як головний редактор Всеукраїнського науково-практичного журналу «Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція» зробив вагомий внесок в просуванні нових досліджень та поширенні наукових знань в клінічній практиці України.

Професор Петренко відмінний кандидат на посаду члена НАМН України завдяки його сучасному підходу до досліджень, здатності поширювати кращі світові практики в Україні, його широким міжнародним зв’язкам і найголовніше відданості українській науці».