НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПЕРЕМОВИНИ ПРО СТВОРЕННЯ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КЛІНІКИ

06.03.2015

5 березня 2015 р. в актовій залі Міністерства охорони здоров’я України за участі міністра Олександра Квіташвілі та заступника міністра-керівника апарату Альони Терещенко відбулася зустріч керівництва Національного медичного університету імені О. О. Богомольця та робочої групи представників ДЗ "Республіканська клінічна лікарня" МОЗ України.

 Ректор Університету проф. Катерина Амосова у своїй презентації обґрунтувала доцільність створення багатопрофільної клініки (Медичного центру), пояснила, що дасть в майбутньому створення такої університетської  клініки у порівнянні з існуючим станом речей. Заступник директора Стоматологічного медичного центру НМУ Марія Лук’янець доповіла про десятирічний досвід перебування даної клініки у складі Університету. 

В обговоренні пропозиції щодо створення університетської клініки на базі ДЗ "Республіканська клінічна лікарня" взяли участі керівники клініки та члени ініціативної групи, які представляли частину колективу. Зокрема  завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії А. Бондарєв зауважив, що колектив не отримав достатньої інформації про реструктуризацію, що не було проведено зібрання з усім колективом, бентежить відсутність затвердженого МОЗ положення про університетську клініку, можливі ризики скорочення кадрів. 

Ректор К. Амосова: «Я не отримувала усних і письмових запитань, і при спілкуванні з завідувачами кафедр, які працюють на базі клініки, склалося враження, що протиріч у колективі немає. Письмові гарантії щодо збереження всього колективу клініки, прикріплених хворих та перспективи розвитку (зміцнення матеріальної бази за рахунок спецфонду, розширення співробітництва зі страховими компаніями тощо) дала у зверненні до колективу клініки і представила у своїй презентації. Що стосується "Положення про університетські клініки", то йдеться  про перехід районних, міських та обласних лікарень в інше відання і це не відноситься до нашого випадку, коли і Університет, і Республіканська клініка знаходяться в підпорядкуванні МОЗ України. У нас є прецедент реорганізації стоматполіклініки у Стоматцентр НМУ шляхом наказу МОЗ України, який показала у своїй презентації М. Лук’янец». 

Правомочність такого шляху засвідчила заступник міністра А. Терещенко, яка підкреслила переваги об'єднання з НМУ для колективу лікарні в умовах майбутньої оплати за пацієнта, а не ліжка, і зауважила, що обидві установи, перебуваючи у державній власності, можуть розраховувати на МОЗ України як гаранта майбутніх домовленостей. 

Для керівництва МОЗ важливим було дати можливість зацікавленим сторонам отримати відповіді на нагальні запитання, що й було досягнуто на цій зустрічі, яка продемонструвала рівень зрілого партнерства, при якому інтереси двох установ повністю враховуються. Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі наголосив: «У вас сьогодні є чудова можливість створити сучасний медичний центр із застосуванням прикладної науки, з потужною навчальною базою для майбутніх лікарів і широким спектром медичних послуг, адже, окрім державного фінансування, заклад отримає потужні інвестиції від університету».

Також див. статтю на сайті МОЗ України
 http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20150306_d.html