НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МАЙБУТНІ ЛІКАРІ-ПСИХОЛОГИ ПРАЦЮЮТЬ ІЗ ДІТЬМИ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ

03.08.2015

 

Перший досвід надання психологічної допомоги

Складні часи, пов’язані з подіями на сході, переживає населення нашої країни вже більше року… Люди відчувають важкі психоемоційні навантаження, пов’язані з порушенням базових потреб особистості. Це, насамперед, право на Життя, Безпеку та Здоров’я. Вимушені переселенці, люди, які втратили близьких, своє житло, люди, чиї близькі знаходяться в зоні бойових дій… такий статус тепер мають багато наших співгромадян. І найстрашніше, що через 70 років після ІІ світової війни, яка забрала життя мільйонів українців, наша країна знову переживає події, при яких страждають ДІТИ! Це найбільш незахищена категорія населення, в той же час – це наше Майбутнє і наша Надія!

До ректора НМУ імені О.О. Богомольця, член-кореспондента НАМН України, професора  К.М. Амосової звернувся Благодійний фонд «За право на життя» з проханням направити студентів медико-психологічного факультету на виробничу практику до табору «Лісова застава» у Київській області, з метою надання медико-психологічної підтримки та супровіду дітей – вимушених переселенців із зони бойових дій, які знаходяться на відпочинку в таборі. У відповідь на доручення ректора, керівництво медико-психологічного факультету та деканат з виробничої практики відразу взялися за вирішення цієї нагальної потреби, і в традиційну літню виробничу практику студентів медико-психологічного факультету були внесені зміни та підписано договір між Університетом та Благодійною організацією. Викладачами кафедри загальної та медичної психології і педагогіки були розроблені заходи щодо програми навчання студентів, проведено інструктаж стосовно особливостей роботи з дітьми різних вікових груп, які перебували в зоні АТО та були змушені переселитися з рідних домів. Також викладачі кафедри разом зі студентами 5 курсу сформували набори психодіагностичних і психокорекційних програм для роботи з дітьми у таборі.

Студенти під час роботи з дітьми в таборі отримали можливість застосувати теоретичні знання в практичних умовах. Приказка «нелегко в навчанні, легко в бою» ще раз довела народну мудрість, студенти проявили високий професіоналізм та людські якості, необхідні фахівцям професій, що допомагають іншим. Найкращі студенти 5 курсу медико-психологічного факультету були нагороджені почесною грамотою від керівництватабору „Лісова застава” за старанність та відмінні професійні навички: Сухорукова А.А., Бердочник В.В., Сокирський Д.В., Гребенюк Л.Р., Шемет Я.А., Гаврилюк Г.М., Косян М.П., Маршова Т.О., Манько М.М., Мацукевич О.Д., Ніколаєва С.В., Пазюра Л.В., Решетинський В.В.

Під час цієї практики студенти отримали безцінний досвід роботи і випробували себе в якості майбутніх фахівців, ось їх відгук про свої переживання стосовно роботи в таборі: «Ми – студенти 5 курсу медико-психологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця мали змогу долучитися до доброї справи і отримати певний досвід роботи з дітьми з наслідками надмірних психотравмуючих подій. На правах волонтерів-практикантів нам пощастило відвідати це дивовижне місце, яке власноруч зроблене величезним бажанням безкорисливих людей, які не покидають цього табору вже впродовж року.
Ми працювали з дітьми під наглядом досвідчених психологів, які весь час знаходяться у контакті з кожною дитиною. Яскравими видалися не лише психодіагностичні методики, а і просто спостереження та спілкування з дітьми у вільний час. Тільки тут діти грають у «Національну Гвардію та сепаратистів» замість «Козаків-розбійників», тільки тут в грі «Крокодил»  діти загадують такі слова як «терорист» та при будь-якому різкому, раптовому шумі викрикують «Град!» або «Стріляють!». Саме тому, велика відповідальність та святість вчинків відчувається в кожному куточку цього табору та висловлюється виразами облич дорослих, які гуртуються навколо дітей. Наряду з тим, в їх очах час від часу відображається біль та провина перед дітьми. Хоча вони і не мають прямого відношення до того, що відбувається на нашій землі. Вони насправді зі світу «дорослих» – світу, де люди калічать один одного. Але є в цьому світі і інше: чуйність, турбота, щирість та любов. Саме ці надбання намагаються увібрати діти, вчаться цінувати понад усе людяність. Цим і займається табір під назвою «Лісова Застава», що знаходиться в селищі Димер під Києвом. А ми, у свою чергу, поклали ще одну цеглину в фундамент нашого підростаючого, щасливого покоління».

Хочеться особливо подякувати директору табору «Лісова застава» Сазоновій Ірині Володимирівні за її уважне і материнське ставлення до наших студентів; Сухаревій Надії, психологу, волонтеру, арт-терапевту – за досвід, розуміння і підтримку в навчанні студентів особливостям роботи з дітьми-переселенцями.
Досвід, отриманий під час роботи в таборі «Лісова застава», нікого не залишив байдужими, і у студента 5 групи Марка Косяна народилися такі рядки:
До дорослих…
Тож дорослі, я вас прошу
Схаменіться, помовчіть!
Хай дитяча пісня лине
Хоч і серце в них болить
Бо ж їх серденько палає
До священної мети
Вони хочуть миру, миру!
Де ставатимуть людьми
Не зламайте їх натхнення
Збережіть їх квіточки
Огорніть дитячу мрію
Подаруйте їм світи
Де панує братська поміч
Де батьки разом завжди
Де навколо сміх дитячий
Де не чути грім війни
А якщо, Ви, суперечні
Світ дитячий розтовкли
Вам не буде щастя в хаті
Буде сором по житті!

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця
Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця
Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця