НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЛІКАРІ З КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ В НМУ

05.04.2016

У рамках співробітництва між Департаментом охорони здоров’я провінції Ганьсу, Університетом традиційної китайської медицини провінції Ганьсу  (КНР) та НМУ імені О.О. Богомольця в нашому університеті  з 25.12.2015 р. по 01.04.2016 р. група з 10 лікарів з народних лікарень провінції Ганьсу проходила стажування з метою підвищення кваліфікації за профільним спеціальностями (неврологія, стоматологія). Відповідно до програми стажування на спеціалізованих кафедрах НМУ імені О.О. Богомольця були організовані заходи навчально-практичного характеру, у ході яких китайські лікарі мали можливість ознайомитися з вітчизняними напрацюваннями та лікарськими методиками, що практикуються в Україні на сьогоднішній день.

Зокрема, стажування китайських лікарів відбувалося на клінічних базах кафедр терапевтичної стоматології, ортопедичної стоматології, дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології, фізичної реабілітації та спортивної медицини, неврології, неврології та реабілітаційної медицини НМУ.

Програма стажування з неврології включала відповідно до профілю неврологічних кафедр НМУ теоретичні і практичні аспекти оцінки стану здоров’я і фізичної підготовленості людини взагалі і спортсменів зокрема, а також принципи і практичні аспекти фізичної реабілітації пацієнтів терапевтичного, хірургічного і неврологічного профілю. Слід зазначити, що китайських колег надзвичайно зацікавило викладання предмету і практичне застосування форм та засобів реабілітації виключно з позицій доказовості й у відповідності до сучасних Європейських клінічних рекомендацій з кардіології, гастроентерології, неврології, педіатрії.

Науковий об’єктивний підхід до визначення толерантності до фізичних навантажень та оцінки якості життя в контексті нерозривного процесу лікування і реабілітації хворих різного профілю виявився певним відкриттям для стажерів, незважаючи на їх багаторічний клінічний досвід. А розбір клінічних випадків поліморфічних хворих і екстраполяція клінічного досвіду викладачів кафедри на подібні випадки в практиці китайських лікарів викликали щире захоплення у закордонних колег. Лікарі з провінції Ганьсу відзначили гостинний прийом та практично корисні заняття, що має стати запорукою подальшої співпраці.

У період стажування лікарі-стоматологи з КНР ознайомилися з новітніми технологіями в галузі стоматології на профільних кафедрах Стоматологічного медичного центру НМУ, а саме: сучасними методами діагностики та лікування основних стоматологічних захворювань, у тому числі ультразвукового та лазерного лікування в ендодонтії та пародонтології, протезування на імплантах, ортодонтичного лікування, методів спрямованої остеорегенерації в пародонтології, стоматологічною імплантацією, видами імплантів,  доброякісними одонтогенними та неодонтогенними пухлинами щелеп, деформаціями і дефектами нижньої щелепи, парадонтальною хірургією, передпротезною хірургією. Китайські лікарі були присутні на реконструвно-відновних втручаннях, асистували при видаленні пухлини верхньої щелепи, виконали частину типового етапу операції.

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця