Гранти та стипендії

Стипендії на літні курси німецької мови для студентів і молодих дослідників у Баварії

За сприяння Німецької служби академічних обмінів (DAAD) студенти та молоді дослідники з усіх академічних дисциплін зі знанням німецької мови на рівні не нижче B1 з України можуть подати заявки на участь у програмі BAYHOST.

На момент подання заявки студенти повинні закінчити щонайменше два повних семестри у закладі вищої освіти та підтвердити це своїми оцінками. Необхідно мати громадянство однієї з країн-учасниць програми (зокрема з України).

Стипендії на курси в Баварії включають вартість навчання, проживання та харчування.

Усі документи мають бути подані до BAYHOST виключно через онлайн-форму до 21 березня 2023 року.

Студентів і молодих дослідників Національного медичного університету імені О.О. Богомольця запрошують подати заявку на стипендії від землі Баварія на літні курси німецької мови в Баварії у 2023 році.

Деталі за посиланням: Language courses in Bavaria – Universität Regensburg (uni-regensburg.de)

 

 

 

 

ВЕБІНАР ВІД НАЦІОНОЛЬНОГО ЕРАЗМУС ОФІСУ В УКРАЇНІ

Шановні колеги!

Національний Еразмус+ офіс в Україні та відділ міжнародних зв’язків запрошують Вас на вебінар «Виняткові заходи щодо інтеграції освітян України за проєктами з мобільності у вищій освіті в Європі за Програмою Еразмус+ на період війни в Україні», який відбудеться 17 травня 2022 р. в онлайн-форматі.

З метою створення умов для підтримки освітян України у період війни в межах затверджених Директив Європейського Союзу E+/NA/DIR/2022/017, E+/NA/DIR/2022/019 та E+/NA/DIR/2022/021 Європейська Комісія надає інформацію про здійснення виняткових заходів за проєктами напряму КА1 – Міжнародна мобільність у сфері вищої освіти, спрямованих на сприяння інтеграції представників з України до освітнього процесу в європейських університетах на період війни.

Захід організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України.

 • Що? – Вебінар «Виняткові заходи щодо інтеграції освітян України за проєктами з мобільності у вищій освіті в Європі за Програмою Еразмус+ на період війни в Україні».
 • Коли? – 17 травня 2022 р., початок о 16:00 (за київським часом).
 • Де? – Онлайн на платформі Zoom.

Реєстрація обов’язкова. Форма для участі за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScn9kY6TyKdZQgfcwqpozfjvUua9JaacsFNUfKVnvYg86SAYg/viewform?pli=1

відкрита до 15:00 16 травня 2022 р.

Підтвердження щодо участі разом з посиланням на платформу Zoom буде надіслано до 18:00 16 травня 2022 р.

Мова вебінару: українська.

У випадку додаткових питань просимо звертатись до контактної особи: Катерина ЖДАНОВА, менеджер НЕО в Україні, +38093 773 43 92, k.zhdanova@ukr.net, office@erasmusplus.org.ua.

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

 

ПІДТРИМКА ERASMUS ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ ЗВО

 

Шановні колеги!

Відділ міжнародних зв’язків інформує Вас, що Університет прикладних наук Сатакунти (SAMK) разом з іншими фінськими ЗВО мають можливість приймати та фінансово підтримувати українських студентів, викладачів та співробітників Університету за рахунок фінансування ЄС Erasmus+.

 

Обмін студентами та стажування

SAMK приймає студентів по обміну на семестр/рік, починаючи з осені 2022 року, або на період стажування (максимум 6 місяців/студент). Брати участь можуть студенти, які зареєстровані як студенти українських ЗВО у період російської агресії. Також студенти, які закінчили українські ЗВО за останні 12 місяців, мають право подати заявку на стажування. Щоб підтвердити своє право на навчання, студентам потрібна виписка або довідка про зарахування.

Студенти підписують угоду про навчання з SAMK або приймаючою організацією (якщо це не університет), також договір про грант підписується між студентом і SAMK. Грант виплачується за час навчання/практичного навчання. Тривалість можливого періоду навчання становить 2-12 місяців, а стажування – 2-6 місяців.

Грант для студента становить 1150 €/місяць + грант на проїзд. SAMK залишає за собою право визначати кількість стажувань, якщо буде велика кількість заявок.

 

Обмін викладачами та співробітниками

SAMK запрошує викладачів / співробітників для обміну максимум на 2 місяці. Брати участь можуть особи, які мали трудові відносини з українським ЗВО у період російської агресії.

Співробітник підписує угоду про мобільність із SAMK, договір про грант підписується між мобільною особою та приймаючим ЗВО. Тривалість візиту може бути максимум 2 місяці, грант становить 180 €/день (перші 14 днів), 126 €/день (15-60 днів) + грант на проїзд.

 

У разі зацікавленості просимо надсилати свої дані на електронні адреси: sanna.juhantalo@samk.fi та intdep@nmu.ua.

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

 

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В “УКРАЇНСЬКО-БАВАРСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ З ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ”

 

Шановні колеги!

Інформуємо Вас, що організація «BAYHOST» й Центр викладання та навчання у Вищій школі «FBZHL» Байройтського університету та Бюро Вільної держави Баварія в Україні організовують захід «Українсько-баварська конференція з цифрової освіти», що відбудеться очно 23-24 червня 2022 року в м. Байройт, Німеччина, та з онлайн трансляцією. Конференція має на меті передати знання щодо використання ІТ-концепцій та цифрових інструментів у освіті й надати можливість обміну досвідом між учасниками.

У зв’язку з війною дана конференція особливо орієнтована на науковців та співробітників університетів з України, які зараз перебувають у Баварії. Крім того, доповідачі та слухачі з України можуть приєднатися до заходу онлайн. Ми плануємо організувати конференцію як зустріч у м. Байройт. А також доповіді, які представлено на пленарному засіданні будуть транслюватись онлайн, як «Stream» (гібридний формат). Під час війни цифрова освіта набула особливого значення для продовження навчального процесу в університетах України.

Університет Байройта за допомогою двох проєктів сприяє німецько-українському обміну з питань оцифровування процесів викладання та навчання. Проєкт «Learnopolis+», що фінансується Німецькою службою академічних обмінів «DAAD» та співпрацює з партнерами у Львові, Тернополі та Вінниці (Донецьк) над розробкою масових відкритих онлайн-курсів для підвищення кваліфікації викладачів ЗВО. Основою для цього є проєкт «UTTERLY» (за підтримки Erasmus+ KA2), який встановлює єдині стандарти компетентностей, навчальні плани та процеси сертифікації в цій сфері.

На конференції стипендіати Вільної держави Баварія зі Східної Європи розкажуть про свій досвід онлайн-викладання в Баварії та у своїх рідних країнах через пандемію.

На другий день учасники приєднаються до невеликих інтерактивних робочих груп, де зможуть обмінятися думками та поділитися досвідом впровадження цифрової освіти. Теми доповідей та обговорень конференції будуть ґрунтуватися на пропозиціях самих учасників: скористайтеся знаннями ваших колег та поділіться з ними своїм досвідом!

Програму заходу та онлайн-реєстрацію можна знайти за покликанням: www.bayhost.de

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

 

СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ ВІД УНІВЕРСИТЕТУ КІПРУ

 

Шановні колеги!

Відділ міжнародних зв’язків інформує Вас, що Університет Кіпру надає громадянам України 10 стипендій на навчання у 2022/2023 навчальному році.

Подача заявок на участь у стипендійній програмі для українських громадян на 2022/2023 навчальний рік відкрита.

З більш детальною інформацією про стипендійні можливості можна ознайомитися за посиланнями: https://bit.ly/3N0NNYJ – освітній рівень бакалавр та https://bit.ly/3wlu3Jp – освітні рівні магістр та доктор філософії.

У додатку надаємо копію листа Університету Кіпру та форму анкети для участі у стипендійній програмі на навчання у 2022/2023 навчальному році.

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

 

 

КЛІНІЧНЕ СТАЖУВАННЯ У ВРОЦЛАВСЬКОМУ МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

 

Шановні колеги!

 

Відділ міжнародних зв’язків інформує Вас, що Wroclaw Medical University з 20 червня по 1 липня 2022 року організовує клінічні стажування для 2 студентів НМУ імені О.О. Богомольця на наступних клінічних кафедрах:

 • клінічна кафедра дерматології, венерології та алергології – 1 студент;
 • клінічна кафедра дитячої хірургії та урології – 1 студент.

Вроцлавський медичний університет пропонує безкоштовне проживання в гуртожитку з 18 червня по 3 липня. Решту витрат (витрати на проїзд, страхування, харчування тощо) оплачують студенти.

Приймаються студенти, які закінчили щонайменше 4 роки навчання та володіють англійською чи польською мовою на рівні B2 і вище.

У разі зацікавленості, просимо Вас надсилати резюме до 28 квітня на електронну адресу відділу міжнародних зв’язків НМУ intdep@nmu.ua. У тексті листа вказати: “Стажування у  Вроцлавському медичному університеті”.

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

 

ПРОГРАМА АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА ПРОВОДИТЬ КОНКУРСНИЙ НАБІР НА 2023-2024 рр.

 

Шановні колеги!

Відділ міжнародних зв’язків інформує, що незважаючи на трагічні обставини війни, Програма академічних обмінів імені Фулбрайта проводить конкурсний набір на 2023-2024 рр., продовживши термін приймання документів до 30 червня 2022 року включно для двох програм:

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-graduate-student-program/

 

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (липень наступного року).

https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-foreign-language-teaching-assistant-program/

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу залишається однією з важливих умов Програми імені Фулбрайта в Україні (див. пункт «Вимоги до кандидатів» https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-graduate-student-program/).

Однак, враховуючи те, що багато студентів та випускників знаходяться зараз не в Україні, Програма імені Фулбрайта прийматиме документи від конкурсантів, які продовжують перебувати в Україні, а також тих громадян України, які знаходились в Україні до 24 лютого, але змушені були покинути країну через війну.

 

Просимо надсилати запитання щодо підготовки пакету документів або конкурсного відбору на електронну адресу: intdep@nmu.ua та office.ukraine@iie.org.

 

 

Відділ міжнародних звязків

 

 

 

ЩОРІЧНІ КОНКУРСИ НА ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЙ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА НА 2023-2024 АКАДЕМІЧНИЙ РІК

 

 

З приємністю повідомляємо Вас про те, що Київський офіс Інституту Міжнародної Освіти / Програма імені Фулбрайта в Україні оголошує початок приймання заявок для участі в чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування й проведення дослідження на 2023-2024 академічний рік.

 

ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ ТА ВИПУСКНИКІВ ЗВО

(FULBRIGHT GRADUATE STUDENT PROGRAM)

 

Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.

 

ДЛЯ МОЛОДИХ ВИКЛАДАЧІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ

(FULBRIGHT RESEARCH AND DEVELOPMENT PROGRAM)

 

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців

 

ДЛЯ КАНДИДАТІВ ТА ДОКТОРІВ НАУК, ДОСЛІДНИКІВ ТА ФАХІВЦІВ

(FULBRIGHT VISITING SCHOLAR PROGRAM)

 

Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців

 

Більше інформації про фулбрайтівські програми на сайті: https://fulbright.org.ua/uk/

 

Про стипендіатів Програми імені Фулбрайта можна дізнатися зі сторінок фулбрайтівських вісників: https://fulbright.org.ua/uk/library/

 

Відділ з міжнародних зв’язків

 

 

 

 

ГРАНТОВІ МІСЦЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ БАЗОВОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ (АРАБСЬКА РЕСПУБЛІКА ЄГИПЕТ)

 

 

Відділ з міжнародних зв’язків НМУ повідомляє про надання Урядом Арабської Республіки Єгипет двох грантових місць для здобуття базової вищої освіти.

 

Додаток

 

 

Відділ з міжнародних зв’язків

 

 

 

 

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ PHD НА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК (БАВАРІЯ)

 

 

Відділ міжнародних зв’язків повідомляє, що баварська вільна федеральна земля запрошує подати заявки на участь в річній стипендіальній програмі для студентів з Центральної, Східної та Південно-Східної Європи на 2022-2023 навчальний рік.

 

Стипендії спрямовані на фінансування навчання в аспірантурі і докторантурі у вищих навчальних закладах Баварії. Річні стипендії можуть бути продовжені двічі на термін до 3 років; розмір стипендії становить 861 євро в місяць.

 

Також може фінансуватися річне стажування в Баварії в рамках навчання PhD в своїй країні.

 

У додатку знаходиться наша брошура, а більш детальну інформацію можна знайти на сайті BAYHOST

 

Кінцевий термін подачі заявок для тих, хто подає їх вперше, – 1 грудня 2021 року (дата отримання!).

 

БРОШУРА НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ

БРОШУРА АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

 

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

СТИПЕНДІЇ BAYHOST НА УЧАСТЬ У ЛІТНІХ ШКОЛАХ БАВАРІЇ ТА СХІДНОЇ ЄВРОПИ, 2021

 

Відділ міжнародних зв’язків запрошує студентів та молодих науковців взяти участь у конкурсі на отримання стипендії для проходження практики в літніх школах Баварії та Східної Європи від Баварського академічного центру Центральної, Східної і Південно-Східної Європи Байхост (BAYHOST).

Спеціальності: усі спеціальності.

Форма участі: онлайн або очна

Стипендія покриває витрати на навчання, проживання, додаткові екскурсії

Необхідні документи:

 • Application form та data protection form
 • Мотиваційний лист
 • CV
 • Підтвердження від літньої школи
 • Довідка про навчання та виписка з оцінками

Дедлайн: дата відкрита

Більше інформації за посиланням:

https://www.uni-regensburg.de/bayhost/english-1/summer-school-program/index.html

Контактна особа:

Nikolas Djukić

BAYHOST

Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe

Executive Director

phone: ++49 (0)941-943-5047

fax: ++49 (0)941-943-5051

E-Mail: djukic@bayhost.de

www.bayhost.de

 

Учасники, які візьмуть участь у вищезазначеному заході, мають подати ЗВІТ до відділу міжнародних зв’язків (зразок додається).

 

Відділ міжнародних зв’язків

 

 

 

 

ТРИВАЄ ПРИЙМАННЯ ЗАЯВОК ДЛЯ УЧАСТІ В ЩОРІЧНОМУ КОНКУРСІ НА ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЙ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА FULBRIGHT VISITING SCHOLAR PROGRAM 2022-2023

 

 

Відділ міжнародних зв’язків з великою приємністю пропонує Вашій увазі випуск Фулбрайтівського вісника, що уміщує інформацію про стипендіатів Fulbright Visiting Scholar Program 2020-2021. Переглянути Вісник можна у фулбрайтівській Бібілотеці  (PDF завантаження файла) та онлайн.

 

Принагідно нагадуємо, що триває приймання заявок для участі в щорічному конкурсі на здобуття стипендій імені Фулбрайта Fulbright Visiting Scholar Program 2022-2023 .

 

Fulbright Visiting Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

 

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

 

 • кандидати наук, доктори філософії/доктори мистецтва, доктори наук;
 • дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
 • діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи в монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

 

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

 

Загальні вимоги до кандидатів:

 

 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
 • рівень знання англійської мови достатній для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
 • повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

 

Умови гранту:

 

 • щомісячна стипендія;
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

 

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2021.

 

Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного добору за посиланням:

http://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/.

 

 

Відділ міжнародних відносин

 

 

 

 

 

 

СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ АКАДЕМІЧНОГО ОБМІНУ ПОЛЬЩІ (NAWA)

Відділ міжнародних зв’язків та науково-дослідницький сектор запрошують взяти участь у стипендіальних програмах для науковців:

 

1. ПРОГРАМА ІМ. УЛАМА

ULAM NAWA — Програма ім. С. Улама для досліджень у Польщі

 • чудовий шанс для розвитку Вашої кар’єри шляхом активізації міжнародної мобільності
 • можливість налагодити наукову співпрацю з провідними установами в Польщі
 • програма відкрита для науковців ycix наукових дисциплін
 • надійне фінансування — 10 000 злотих щомісячної стипендії (приблизно 2 500 євро)

XTO МОЖЕ ПОДАВАТИ ЗАЯВКУ?

Заявник – вчений (включаючи громадянина Польщі), який:

 • має що найменше ступінь доктора (PhD)
 • працює у закордонному BH3/ дослідницькому центрі або щойно захистив кандидатську дисертацію або щойно закінчив дослідження в рамках іншої післядокторської програми

ТЕРМІНИ

Дослідження в Польщі можуть тривати від 6 до 24 місяців та мають розпочатись з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2022 року.

ФІНАНСУВАННЯ

Бенефіціар отримуватиме щомісячну стипендію у розмірі 10 000 злотих (приблизно 2 500 євро) на час перебування та додаткове фінансування, яке покриватиме витрати на організацію поїздки.

ЯКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДТРИМУЕ ПРОГРАМА?

 • проходження першого або наступного післядокторського стажування
 • проведення наукових досліджень
 • отримання матеріалів для дослідження a6o наукового видання
 • на додаток до вищезазначених заходів, візит може також включати проведення дидактичних занять у приймаючій установі.

 

 

ПОДАЧА ЗАЯВОК: 25 БЕРЕЗНЯ – 15 ЧЕРВНЯ 2021

 

Більше інформації на сторінці програми.

 

  ПРОГРАМА Завантажити

 

 2. ПРОГРАМА ІМ. БЕККЕРА

 

Програма, яка фінансує перебування польських науковців в іноземних наукових установах. Це можливість для ваших партнерів в Польщі, у т.ч. з Польської академії наук, на проведення досліджень в Україні.

 

ПРОГРАМА Завантажити

 

Контакти польських партнерів НМУ: ТУТ

 

 

Відділ міжнародних зв’язків

Науково-дослідницький сектор

 

 

 

 

ОНЛАЙН-ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОНКУРСІВ ПРОГРАМИ АКАДЕМІЧНИХ ОБМІНІВ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА В УКРАЇНІ (ДЛЯ НАУКОВЦІВ, ДОСЛІДНИКІВ, ВИКЛАДАЧІВ, СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА ПРЕДСТАВНИКІВ АДМІНІСТРАЦІЇ)

Відділ міжнародних зв’язків та Київський офіс Інституту Міжнародної Освіти запрошують на онлайн-презентацію щорічних конкурсів для науковців, дослідників, викладачів, студентів, аспірантів та представників адміністрації, в рамках програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.

 

Презентація є безкоштовною і відбудеться на онлайн платформі ZOOM:

13 квітня 2021 року о 16.00

На зустрічі за участі координатора програми Fulbright Visiting Scholar Program Вероніки Алексанич та випускників програм Ви дізнаєтесь про:

 • можливості, які надає Програма;
 • умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
 • особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.

 

Окрім того, зустріч слугуватиме доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, що цьогоріч святкує 75-у річницю діяльності, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

 

Для участі просимо попередньо зареєструватись у формі реєстрації:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSed3G_yG5iwvK226bo_aiL5o6U5I9Xws9Oig75f-6BYWDFUiQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

 

Презентація відбудеться на платформі ZOOM за посиланням:

https://iie-org.zoom.us/j/94114876657?pwd=a1RySURva2tGeitWSjlCN2xSRUJ6Zz09

 

Meeting ID: 941 1487 6657

Passcode: 292409

 

 

 

 

 

 

ТРИВАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСАХ НА ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЙ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА (США)

 

Відділ міжнародних зв’язків та Київський офіс Інституту Міжнародної Освіти повідомляють: триває прийом заявок для участі у конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування й проведення досліджень на 2022-2023 академічний рік у США.

 

Учасники заходів мають звернутися до відділу міжнародних зв’язків для оформлення наказу про відрядження.

 

(Press Release_Fulbright Program in Ukraine_2021)

 

 

 

 

 

СТИПЕНДІЇ ДЛЯ НАВЧАННЯ І СТАЖУВАННЯ 2021/2022 В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

 

В рамках програми співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки українські громадяни мають можливість отримати стипендії на навчання та стажування в закладах вищої освіти Словацької Республіки у 2021/22 академічному році.

Стипендії надаються заявникам, які призначаються компетентними органами держави. Заявки, надіслані окремими заявниками безпосередньо до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки не будуть оброблені.

 

КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАННЯ ЗАЯВОК:

01 квітня 2021 року

 

КАТЕГОРІЇ ЗАЯВНИКІВ:

 • бакалаври, магістри
 • аспіранти, докторанти
 • професорсько-викладацький склад, наукові співробітники

 

*Стипендії не надаються здобувачам освіти останнього року навчання (якщо це не прописано у договорі).

ПЕРІОД НАВЧАННЯ/СТАЖУВАННЯ:

Від 3 до 10 місяців

Не раніше 15 вересня 2021 і не пізніше 30 серпня 2022

 

РОЗМІР СТИПЕНДІЇ:

 • для бакалаврів, магістрів – 280 євро/місяць
 • для аспірантів, докторантів – 330 євро/місяць
 • для професорсько-викладацького складу, наукових співробітників – 550 євро/місяць

*У разі зміни очної (стаціонарної) форми навчання на дистанційну протягом академічного року, у зв’язку з надзвичайною ситуацією, стипендія надається в розмірі 50% від загальної місячної виплати.

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВОК:

 1. Аплікаційна форма;
 2. CV;
 3. Мотиваційний лист;
 4. Детальна програма навчання/стажування;
 5. Запрошення від приймаючого Університету;
 6. Копія паспорту;
 7. Рекомендації:
 • для студентів (2 рекомендаційних листи від викладачів);
 • для аспірантів, докторантів (1 рекомендаційний лист від наукового керівника);
 • для професорсько-викладацького складу, наукових співробітників (1 рекомендаційний лист від структурного підрозділу);
 1. для студентів – академічна довідка (виписка з оцінками);
 2. для аспірантів, докторантів професорсько-викладацького складу, наукових співробітників – перелік публікацій за програмою перебування у приймаючому Університеті;
 3. фото 3,5Х4 см (паспортного зразка).

Аплікаційна форма заповнюється словацькою/чеською або англійською мовою.  Документи надаються  однією із вищезазначених мов.

 

ДОКЛАДНІШЕ ПРО СТИПЕНДІЇ

 

 

 

 

 

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ІМ. ЛЕЙНА КІРКЛЕНДА-ДОСЛІДЖЕННЯ В ПОЛЬСЬКІЙ АКАДЕМІЇ НАУК

 

Відділ міжнародних зв’язків у співпраці з Польською академією наук (PAN) та фондом «Лідери змін» оголошують конкурс на отримання стипендії ім. Лейна Кіркленда в навчальному році 2021/2022.

Пропонується 2 види стипендії:

 • Стипендія Кіркленда – це 9-ти місячна стипендія для експертів, що мають щонайменше 2 роки професійного досвіду;
 • Kirkland Research – це 4-місячна стипендія для дослідників із щомісячною стипендією розміром близько 1450,00 євро.

Проведення досліджень можливе в Інститутах Польської академії наук, у т. ч. в Інституті політичних студій, Інституті економічних наук та Інституті юридичних наук.

Заявки можна подавати до 1 березня 2021 року.

Більше інформації можна знайти на веб-сайті Представництва (PAN) у Києві: http://kijow.pan.pl/?p=485&lang=uk

ПРОГРАМА KIRKLAND RESEARCH

Учасники, які візьмуть участь у вищезазначеному заході, мають подати ЗВІТ до відділу міжнародних зв’язків (зразок додається).

 

 

 

 

ПОСТДОКТОРСЬКА СТИПЕНДІЯ В ІНСТИТУТАХ ПОЛЬСЬКОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

Відділ міжнародних зв’язків у співпраці з Польською академією наук (PAN) оголошує конкурс на отримання 2-річної постдокторської  стипендії з різних наукових дисциплін у рамках  стипендіальної програми PASIFIC.

Кандидати, які успішно пройдуть конкурсний відбір, будуть здійснювати дослідження в одному із 68 інститутів Польської академії наук   або Міжнародному інституті молекулярної та клітинної біології.

Розмір стипендії2500 євро netto (чистими) щомісяця.

Стипендіати PASIFIC матимуть у розпорядженні бюджет до 93 000 євро на реалізацію проекту.

I етап відбору – з 15 березня до 30 червня 2021 року (буде надано 35 стипендій)

II етап відбору – з 15 вересня до 30 грудня 2021 (буде надано 15 стипендій)

Умови конкурсу та необхідні документи Програма PASIFIC

Програма PASIFIC-ENG

Якщо у вас є будь-які питання, звертайтеся, будь ласка, за адресою: pasific@pan.pl

 

 

 

 

 

Стипендія на 6 місяців навчання в Університетах Берліну

 

 

Copernicus Berlin e.V.  Спільно з Freie Universität Berlin та Humboldt Universität zu Berlin запрошує вас провести шість місяців у Берліні за участю Міжнародної стипендіальної програми (IES).

Останній термін подачі заявок: 15 Грудня 2020

 

Дізнайтеся більше про стипендіальну програму на сторінці:

https://en.copernicusberlin.de/ies

 

 

 

 

 

Урядова стипендія на навчання на однорічних магістерських програмах у Великій Британії

 

 

Мрієте про навчання в Британії?

 

В Україні вже 30 років ці мрії здійснює Chevening, глобальна стипендіальна програма британського уряду, завдяки якій більше 400 амбітних українців (і більше ніж 50.000 стипендіатів по всьому світу) вже отримали освіту в британських університетах.

 

Заявки приймаються до 3 листопада 2020 року.

 

Стипендія Chevening покриває навчання переважно на однорічних магістерських програмах в Великій Британії, а також проживання, переліт, та витрати на візу. Після завершення навчання стипендіати зобов’язані повернутись до Україні щонайменше на 2 роки.

 

Цікаві представники різних спеціальностей. Вік кандидатів не обмежується.

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ 2020

 

Що потрібно, щоб стати стипендіатом/стипендіаткою?

–        Демонструвати лідерські якості

–        Мати 2 роки досвіду роботи

–        Вільно спілкуватись англійською мовою

–        Успішно пройти відбір на стипендію та вступити на навчання в університеті в Великій Британії

 

Вичерпна інформація про програму і процес подачі документів знаходиться на ресурсі https://www.chevening.org/.

 

Більше про програму і стипендіатів Chevening в Україні на сторінці Посольства Британії в Україні https://www.facebook.com/ukinukraine/

 

 

 

 

ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ В УНІВЕРСИТЕТАХ США В РАМКАХ ПРОГРАМИ IМЕНI ФУЛБРАЙТА

 

Fulbright Research and Development Program

Країна: США

Дедлайн: 01.11.2020

Тривалість досліджень: від 6 до 9 місяців

Кандидати:

У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни

·  Американські студії

·  Антропологія

·  Археологія

·  Архітектура / містопланування

·  Астрономія

·  Бібліотекарство

·  Біологія

·  Гендерні студії

·  Генетика

·  Географія

·  Геологія

·  Громадське управління

·  Державна політика

·  Екологія/охорона довкілля

·  Економіка (теоретичні напрямки)

·  Журналістика / засоби масової комунікації

·  Інженерні науки

·  Інформаційні науки

·  Історія

·  Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру

·  Комп’ютерні науки

·  Лінгвістика/ прикладна лінгвістика

·  Література

·  Математика

·  Матеріалознавство

·  Мистецтво (живопис, скульптура, музика,       кіно, театр, фотографія, хореографія) /         мистецтвознавство

·  Міжнародні відносини

·  Музеєзнавство

·  Освіта/управління в галузі освіти

·  Охорона здоров’я

·  Охорона історичної спадщини

·  Педагогіка

·  Політичні науки

·  Правознавство

·  Психологія

·  Релігійні студії

·  Сільське господарство

·  Соціальна робота

·  Соціологія

·  Українознавчі студії

·  Фізика

·  Філософія

·  Фольклор

·  Хімія

 

*  Український Офіс Програми імені Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.

 

Вимоги до кандидатів:

 

 • мати українське громадянство та проживати в Україні
 • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ або мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
 • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
 • подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar не раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program

* Не можуть брати участь у програмі Fulbright Research and Development Program фулбрайтівські випускники, котрі отримали ступінь магістра як стипендіати програми Fulbright Graduate Student Program.

Умови гранту:

Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:

 • щомісячну стипендію
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури
 • медичне страхування
 • квиток в обидва боки

 

Документи приймають  до 1 листопада 2020

Офіс Програми імені Фулбрайта
вул. Еспланадна, 20, к
iмн. 904, Київ 01001

Координатор програми — Інна Бариш  ibarysh@iie.org; ffdp.ukraine@iie.org
Асистент програми —  office.ukraine@iie.org

Больше детально з Fulbright Research and Development Program можна ознайомитися на сайті Fulbright Ukraine за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-research-and-development-program/

 

 

 

 

 

 

КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ МАЛИХ ГРАНТІВ 2020 ВІД ПОСОЛЬСТВА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В КИЄВІ

Словацьке агентство міжнародного співробітництва з розвитку за сприянням  Посольства Словацької Республіки в Києві надає фінансову підтримку країнам, що розвиваються та оголошує конкурс на невеликі проекти.

 1. РОЗМІР ГРАНТУ

Максимальна сума за грант – до 10 000 Євро за проект.

Максимальна кількість обраних проектів обмежена бюджетом, виділеним на цей конкурс пропозицій, який становить 40 000 Євро.

 1. ТРИВАЛІСТЬ ПРОЕКТУ

Тривалість кожного проекту становить від 6 до 12 місяців, починаючи з дати підписання угоди між Словацьким агентством міжнародного співробітництва з розвитку та кінцевим бенефіціаром.

 1. ПРІОРІТЕТНІ ГАЛУЗІ

Пропозиції повинні відповідати Стратегії розвитку співробітництва Словацької Республіки на 2019-2023 роки і бути зосереджені на одній або декількох вибраних цілях сталого розвитку (Sustainable Development Goals):

 • Немає бідності та голоду (SDGs 1,2)
 • Міцне здоров’я та добробут (SDG 3)

https://www.who.int/sdg/targets/en/

 • Якісна освіта та гендерна рівність (SDGs 4,5)
 • Чиста вода, санітарія, доступна та чиста енергія (SDGs 6,7)
 • Гідна праця та економічний ріст (SDG 8)
 • Промисловість, інновації та інфраструктура (SDG 9)
 • Стійкі міста та громади (SDG 11)
 • Кліматичні міри, життя на землі та мир, правосуддя та сильні інституції (SDGs 13,15,16)

 

 1. КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАЧІ

Кінцевий термін подання проектних пропозицій– 15 жовтня 2020 року.

Проектні пропозиції мають бути надіслані як в електронному вигляді (електронною поштою: emb.kiev@mzv.sk),  так і в паперовому вигляді до Посольства Словацької Республіки в Києві.

 1. ЗАЯВНИКИ

       Конкурс пропозицій відкритий для зареєстрованих юридичних осіб:

неурядові організації, некомерційні суб’єкти та місцеві органи влади.

 

Більш детальна інформація на сайті Посольства Словацької Республіки ТУТ

Інструкція для заявників від Словацького агентства міжнародного співробітництва з розвитку ТУТ

 

 

Стипендия The Vanier Canada Graduate Scholarships на обучение в аспирантуре в Канаде

 

Дедлайн: 6 ноября 2019

Грант: 50,000$

Когда: Каждый год

Где: Канада

Стипендия The Vanier Canada Graduate Scholarships была создана для привлечения лучших студентов со всего мира на обучение в аспирантуре в Канаде, в одном из лучших мировых центров по проведению исследований и высшему образованию.

Стипендию могут получить студенты, обучающиеся на программе аспирантуры, или комбинированной программе (MA/PhD или MD/PhD).

Претендовать на стипендию могут только те студенты, которые поступили на обучение в один из университетов, который участвует в этой стипендиальной программе. В программе Vanier CGS участвуют только элитные учебные заведения страны.

На стипендию могут претендовать студенты, которые поступили на одну из программ аспирантуры, или комбинированную программу (MA/PhD or MD/PhD) в области медицины, естественных наук, инжиниринга, социальных, или гуманитарных наук.

Ежегодно стипендию размером в 50,000$ получат 168 кандидата с Канады и других стран сроком на 3 года.

Требования к кандидатам

Для получения стипендии необходимо:

 • чтоб Вас номинировал на получение стипендии The Vanier Canada Graduate Scholarships только один университет Канады, в котором работает эта стипендиальная программа;
 • впервые обучаться на одной из программ аспирантуры (не иметь докторской степени);
 • начать проводить исследования сразу (в летний семестр, или в следующий учебный год) в университете, который номинировал Вас на получение стипендии;
 • обучаться в аспирантуре не более 20 месяцев на 1 мая 2019;
 • быть одним из лучших студентов Вашего родного университета за последние 2 года обучения на дневной форме обучения;
 • ранее не получать одну из стипендий (CIHR, NSERC, илиSSHRC) на обучения в аспирантуре и не иметь докторской степени.

Студенты лично не могут подать заявку на получение стипендии The Vanier Canada Graduate Scholarships, они должны быть номинированы на эту стипендию одним из университетов Канады.

Студент может проинформировать университет, в который поступает, что он хотел бы быть номинированным на стипендию The Vanier Canada Graduate Scholarships, либо университет сам предлагает студенту поучаствовать в стипендиальной программе.

Заявку на стипендию подготавливают студенты, но подают заявку университеты через ResearchNet application system. Потом университет рекомендует номинантов в секретариат Vanier-Banting Secretariat до 31 октября.

Подробнее о стипендии на сайте организаторов:

http://www.vanier.gc.ca/en/home-accueil.html

Электронная почтаvanier@cihr-irsc.gc.ca

 

 

 

 

СТИПЕНДІЇ УРЯДУ РЕСПУБЛІКИ СЕРБІЯ І ЛІТНЯ ШКОЛА СЕРБСЬКОЇ МОВИ ЗА НАВЧАЛЬНИЙ 2020/2021 РІК

Міністерство закордонних справ Республіки Сербія – Відділ міжнародної культурної, освітньої, наукової, технологічної і спортивної співпраці та Посольство України в Белграді мають честь оголосити конкурс на призначення стипендій Уряду Республіки Сербія для іноземних громадян, на підставі міжнародних договорів та програм співпраці у сфері освіти, у начальному 2020/2021 році.

 

В 2020 Сербія виділяє державні стипендії на навчання на будь-якому факультеті будь-якого університету Сербії за кошти державного бюджету Сербії на умовах «стипендії», тобто на період від 3 до 12 місяців протягом 2020-2021 академічного року, на вибір кандидата.

 

Ставлячись з розумінням до ситуації, яка склалась, студенти можуть надсилати пакети документів до 7 липня 2020 включно на електронну адресу посольства emb_rs@mfa.gov.ua , в копії daryna.harib@mfa.gov.ua .

 

Умови конкурсу вказані у формулярі заявки (Stipendije_prijava) та в Інформації про умови подання заявки (Uslovi_konkursa-UKR).

 

 

 

ГPAHTOBA ДОПОМОГА ПО ПPOEKTAX БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ «KУCAHOHE»

Міністерство Закордонних Справ Японії

 

Запропонована Урядом Японії програма фінансової допомоги для проектів розвитку призначається для задоволення різноманітних потреб країн, що розвиваються.

META
За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково- досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.
Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.

ПОТЕНЦІЙНІ ГРАНТООДЕРЖУВАЧІ
Будь яка некомерційна організація може стати одержувачем програми Кусаноне. Єдина вимога — це повинна бути неприбуткова організація, що виконує основні проекти розвитку.

Приклади потенційних реципієнтів допомоги: місцеві та міжнародні неурядові організації (незалежно від країни приналежності), лікарні, початкові школи, науково-досліджувальні інститути та інші неприбуткові організації.

СФЕРА ПPOEKTIB
1)    Bci  проекти розвитку малого маштабу мають право на фінансування за програмою Кусаноне. Однак особлива увага буде приділятися у таких сферах:

 • МЕДИЧНА ДОПОМОГА
 • OCBITA
 • НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРОШАРКУ НАСЕЛЕНИЯ, ЩО ТЕРПИТЬ НУЖДУ
 • СУСПІЛЬНИЙ ДOБPOБYТ
 • НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Кілька прикладів (неповний список) пріоритетних проектів:

 • РЕМОНТНО-ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ ТА ПОСТАЧАННЯ ОБЛАДНАННЯ ПОЧАТКОВИМ ШКОЛАМ
 • ПОСТАЧАННЯ МЕДИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ЛІКАРНЯМ
 • ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ЛЮДЕЙ 3 ІНВАЛІДНІСТЮ

 

 • У кожній окремій країні пріоритетні сфери можуть визначатись Посольством Японії відповідно до потреб розвитку цієї країни.

 

ГРОШОВІ КОШТИ

Кошти програми Кусаноне надаються після дослідження та оцінки кожної заявки на щорічній проектній основі.

Відносно суми допомоги на кожний окремий проект просимо консультуватись із економічним відділом Посольства Японії в Україні, зателефонувавши в Посольство (дні та години прийому: понеділок – п’ятниця з 9:00 до 12:30, тел.: (38-044)490-70-76, факс: (38-044) 490-55-02), або надіславши e-mail: kusanone@kv.mofa.go.jp 

 

Крім того, отримувач зобов’язується оплатити банківську комісію за конвертацію валют (розмір визначається в залежності від суми гранту та складає орієнтовно 10000 грн.)

 

Більш детальна інформація на сайті Посольства Японії в Україні:

https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html