УЧАСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ В ЗАХОДАХ ПРОТИ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (SARS-COVID-19)

Значна кількість науково-педагогічних працівників клінічних кафедр університету та лікарів-інтернів, задіяні до виконання лікувально-діагностичної роботи з подолання коронавірусної хвороби (SARS-COVID-19) у закладах охорони здоров’я міста Києва в якості штатних працівників, зовнішніх сумісників або на волонтерських засадах.
З початку пандемії, проводимо моніторинг захворюваності на COVID-19 студентів та науково-педагогічного складу НМУ імені О.О. Богомольця та за дотримання санітарно-епідеміологічних заходів в навчальних корпусах та гуртожитках університету в умовах пандемії COVID-19.

За ініціативи адміністрації університету НМУ працівники відділу лікувально-консультативної роботи разом з КНП «КДЦ» Шевченківського, «КДЦ» Дніпровського та «КДЦ» Дарницького районів ще навесні 2021 року організували можливість щеплення проти коронавірусної хвороби COVID-19 для науково-педагогічних працівників, співробітників Університету та
здобувачів освіти. Планова вакцинація для всіх бажаючих проходила в декілька етапів протягом квітня-жовтня 2021 року в приміщеннях Стоматологічного медичного центру та Університетської клініки НМУ з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних умов.

З метою роз’яснення важливості вакцинації та можливих наслідків, відбувся цикл онлайн-вебінарів на тему «Вакцинація від COVID-19: запитання та відповіді». Під час вебінарів було детально обговорено тему вакцин від SARS-CoV-2, їх практичного застосування, нормативну базу та дано відповіді на запитання. Модераторами вебінарів була декан медичного факультету №3, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб Оксана Виговська, спікерами – голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, PhD, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика Федір Лапій, лікар-педіатр, регіональний тренер з вакцинації проти COVID-19 Євгеній Гречуха, заступник Голови Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, національний тренер мобільних бригад з щеплень від COVID-19, професор, завідувач кафедри епідеміології НМУ Ірина Колеснікова. На засіданнях було представлено матеріали про поточну епідеміологічну ситуацію з COVID-19, про вакцини які зареєстровані в Україні, абсолютні протипоказання до вакцинації, застереження та рекомендації.

Стан вакцинації серед співробітників та здобувачів освіти НМУ імені О.О. Богомольця Окрім того, у вересні 2021 року згідно з наказом ректора НМУ імені О.О. Богомольця, професора Ю.Л. Кучина в Університеті пройшли тренінги із вакцинації для здобувачів освіти. Цикл лекцій підготували тренери, які пройшли спеціальну підготовку із впровадження вакцинації з метою розширення спроможності кадрових ресурсів охорони здоров’я, за підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України та ВООЗ. Перед учасниками тренінгу виступали лектори, викладачі нашого Університету, зокрема: асистенти А.А. Бакуліна, Т.В. Іовіца, Е.В. Сидоренко, О.О. Аліфер, Л.О. Матяш.

Здобувачі освіти, які пройшли повний курс підготовки. Тематика лекцій була досить широкою – від загальної теорії до таких тонкощів, як характеристика вакцин, що на даний момент є у розпорядженні українських медиків, визначення можливих протипоказань щодо кожної з них тощо.

У цей непростий час боротьби з небезпечною інфекцією не залишилися осторонь студенти та лікарі-інтерни НМУ імені О.О. Богомольця. 130 інтернів нашого Університету брали активну участь у роботі мобільних бригад на етапах проведення вакцинації населення м. Києва для протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19. Згодом МОЗ України та адміністрація Університету відзначили подяками шістьох студентів за активну участь в роботі мобільних бригад в якості реєстраторів на волонтерських засадах.