Запис до трудових книжок

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Наказ МОЗ України від 19.09.96 N 291 Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих  медичних і фармацевтичних  закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96#Text

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 липня 1993 № 5:

 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text

 

Лист МОЗ України від 23.06.2010 р. № 08.01-35/1222https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1222282-10#Text

 

ІНТЕРН-БЮДЖЕТНИК

Згідно з п. 2.2 Положення № 291 зарахування проводиться на посади лікарів (провізорів)–інтернів закладу охорони здоровя (ЗОЗ), тобто з інтерном— база стажування укладає трудовий договір, про що робиться відповідний запис до його трудової книжки.

Оскільки інтерн-бюджетник із базою стажування перебуває у трудових відносинах, то повинен бути відповідний запис у трудовій книжці. Жодних особливостей щодо заповнення трудової книжки інтерна Інструкція № 58 не містить. Проте зверніть увагу, що першим у трудовій книжці має бути запис про навчання.

Хто його повинен внести? Можливі 2 варіанти:

–         інтерн мав трудову до вступу до інтернатури — запис про навчання вносить ЗВО, у якому інтерн навчався;

–         інтерн не мав трудової до вступу до інтернатури — запис вносить ЗОЗ — база стажування.

Підставою для таких записів будуть накази ЗВО про зарахування та відрахування (окремі записи).

Тільки після цього запису база стажування вносить запис про зарахування на посаду лікаря (провізора)–інтерна. Підставою для такого запису є наказ закладу про проходження циклу інтернатури. Наступний запис — про закінчення інтернатури, який вносить також база стажування.

Після закінчення інтернатури та отримання сертифіката лікаря-спеціаліста за першим місцем роботи колишнього інтерна роботодавець повинен внести запис про прийняття на роботу.

ІНТЕРН-КОНТРАКТНИК

Щодо записів до трудових книжок лікарів-інтернів Міністерство охорони здоров’я України надає роз’яснення у листі від 23 червня 2010 № 08.01-35/1222. Для випускників недержавних та державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів, що навчались за кошти юридичних чи фізичних осіб або за власні кошти, записи до трудових книжок про зарахування на навчання в інтернатурі та відрахування у зв’язку із закінченням навчання вносяться навчальним закладом за умови, що випускники мають трудові книжки.

 Випускникам, які не мають трудових книжок, ці записи вносяться до трудових книжок уповноваженим органом за місцем майбутньої роботи при оформленні трудової книжки на підставі витягів із наказів навчального закладу про зарахування та відрахування з інтернатури.