Про Консультативно-діагностичну поліклініку

Консультативно-діагностична поліклініка Університетської клініки НМУ (КДП) – унікальний важливий структурний підрозділ нашого Університету, де успішно поєднується освітній процес та лікувальна діяльність. Основна функція поліклініки – забезпечення висококваліфікованої та спеціалізованої консультативно-діагностичної лікарської допомоги для пацієнтів за 25 спеціальностями згідно з ліцензією Міністерства охорони здоров’я України. Заклад акредитований та має сертифікат якості ISO. Консультантами є висококваліфіковані спеціалісти кафедр Університету, Заслужені лікарі України, доктори та кандидати наук, доценти та професори, відтак для пацієнтів КДП забезпечено найвищий рівень надання медичної допомоги та оптимальну тактику ведення коморбідних хворих.

Потужність поліклініки – понад 100 відвідувань за зміну. У 2022 році в поліклініці отримали кваліфіковану допомогу лікарів більше, ніж 100 тис. пацієнтів.

Згідно з чинним статутом заклад надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу співробітникам державних установ, працівникам підприємств за договорами. Також КДП проводить лікувальні та профілактичні огляди дорослого населення, зокрема тут є можливість пройти медичні огляди морякам для отримання міжнародного сертифіката відповідно ДСТУ ISO 9001:2015, працівникам, які мають шкідливі умови роботи, водолазам-саперам, медичні огляди для отримання санітарної книжки, водійської комісії, для виїзду за кордон, для відвідування басейну, також тут можна отримати медичну довідку на зброю. Окрім цього поліклініка проводить медичні огляди студентів, абітурієнтів із отримання довідки 086/о при вступі до Університету тощо. Загалом, перелік можливих медичних оглядів у поліклініці є чи не найбільшим серед подібних закладів в Україні.

Консультативно-діагностична поліклініка Університетської клініки НМУ – одна з важливих клінічних баз для медичної практики студентів у реальних умовах. Для студентів Університету робота в поліклініці – це чудова можливість закріпити теоретичний матеріал на практиці. Кожен студент додипломного рівня має змогу безпосередньо на прийомі ознайомитися з 25 медичними професіями, представленими у поклініці та зорієнтуватися з вибором майбутньої спеціальності. Взяття зішкрібів, накладання пов’язок і швів, іммобілізація кінцівок, перевірка зору, реєстрація ЕКГ та дослідження функції зовнішнього дихання, аудіометрія, палестезіометрія – далеко не повний перелік тих навичок, які отримують студенти під час практики у поліклініці.

Із метою покращення якості надання медичних послуг відбувається постійна модернізація обладнання КДП. Так, у жовтні 2022 року КДП отримала від Товариства Червоного Хреста портативну ультразвукову діагностичну систему нового покоління. Головна перевага цього апарату полягає в його мобільності й автономності.

Усі пацієнти поліклініки, які звертаються по допомогу, можуть завжди розраховувати на кваліфіковані консультації терапевтів, хірургів, невропатологів, кардіологів, офтальмологів, оториноларингологів, дерматовенерологів, акушерів-гінекологів, онкологів, психотерапевтів, пульмонологів, фтизіатрів, ендокринологів, профпатологів та інших фахівців.

Лікарі відділень та середній медичний персонал КДП постійно підвищують свою кваліфікацію на курсах ТУ, стажуванні, тренінгах. У переліку діагностичних послуг, що надаються у Консультативно-діагностичній поліклініці Університетської клініки НМУ – ультразвукова діагностика, електрокардіографія, оцінка функції зовнішнього дихання, рентгенологічне дослідження, флюорографія, тонометрія ока, вимірювання гостроти зору, аудіометрія.

Варто наголосити на енергонезалежності закладу. КДП отримала потужний генератор, який забезпечує можливість безперервного надання медичної допомоги пацієнтам поліклініки.

Для комфорту пацієнтів в КПД працюють над диджитилізацією системи охорони здоровя. Тут ефективно працює електронна реєстрація. Тепер для того, щоб записатися до певного фахівця, потрібно відвідати свого сімейного лікаря за декларацією, отримати від нього направлення у електронному форматі та, використовуючи свій гаджет, обрати вільний час необхідного лікаря-спеціаліста. За допомогою електронної реєстрації також стало можливим отримувати рецепти на ліки, довідки, листки непрацездатності. Загалом, таке рішення стало у нагоді зайнятим людям, літнім киянам, яким важко пересуватися містом. Онлайн-реєстратура оптимізує процес організації роботи лікарів, пришвидшує надання медичних послуг та робить цей колись тяжкий процес повністю гнучким.

Також Консультативно-діагностична поліклініка Університетської клініки Національного медичного університету імені О.О. Богомольця була підключена до медичної інформаційної системи, яка містить у собі електронну реєстратуру. Локальна комп’ютерна мережа дозволяє вести документообіг в електронному вигляді, суттєво обмежити, а згодом і повністю відмовитися від паперових носіїв інформації.

Характерною рисою сучасного етапу розвитку клінічної медицини є постійне зростання ролі лабораторної діагностики. Це – один із пріоритетних напрямів медичної діяльності, без якої стає неможливим встановлення клінічного діагнозу, а також контроль за ефективністю та безпечністю лікарської терапії. У нинішніх умовах зростає потреба у висококваліфікованих фахівцях, які вміють орієнтуватися у складних діагностичних ситуаціях і відповідають високим вимогам сучасності. Висококваліфіковані фахівці проводять забір біоматеріалів для клінічного та біохімічного аналізу крові, клінічного аналізу сечі, визначення рівня цукру в крові, визначення групи крові та резус-фактора, коагулограми.

Також у КДП проводяться комплексні реабілітаційні заходи: масаж, кінезіотерапія, фізіотерапевтичне лікування, рефлексотерапія тощо. Сьогодні фізіотерапія є невід’ємною частиною відновного лікування після важких захворювань і оперативних втручань, а новітні методики та сучасне обладнання дозволяють зробити це максимально безпечно, комфортно та ефективно.

Окрім того, поліклініка Університету – центр вакцинації від сезонного грипу. Кабінет для вакцинацій у КДП було оновлено та спеціально оснащено за умовами дотримання усіх санітарно-епідеміологічних норм відповідно до наказу МОЗ №1095 «Про кабінет щеплень» холодового ланцюга вакцин, надання невідкладної медичної допомоги та за сучасними настановами міжнародних медичних товариств. Загалом кабінет щеплень готовий приймати від 50 до 100 відвідувачів за день.

Зазначимо, що Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та його власні клінічні бази постійно долучені до соціальних проєктів. Так, у багаторазово у КДП спільно з Київським міським центром крові відбувають Дні донорства для бійців Збройних сил України. Кров для поранених військових і цивільних здають керівництво Університету, співробітники, професорсько-викладацький колектив і студенти.

Робота консультативно-діагностичної поліклініки Університетської клініки НМУ імені О.О. Богомольця активно продовжується і під час воєнного стану, постійно нарощуються медичні потужності закладу, що значно підвищує рівень надання медичної допомоги, до якої активно залучатимуться студенти під час навчання. Також у планах – покращення матеріально-технічної бази закладу та розширення контингенту щодо проведення попередніх/періодичних оглядів працівників певних категорій (згідно з наказом МОЗ України від 21.05.2007 № 246 та наказом МОЗ України від 23.07.2002 № 280) за результатами виходу на тендерні закупівлі медичних послуг.