НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Звіт про відвідання делегацією НМУ імені О.О.Богомольця Другої промислової виставки, присвяченої китайській медицині провінції Ганьсу

29.08.2019

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та академічну співпрацю між НМУ та Департаментом охорони здоров’я провінції Ганьсу (КНР) та Угодою про співпрацю між НМУ та Університетом китайської медицини провінції Ганьсу професор Р.Л. Скрипник та заступник начальника НМВ Н.К. Гребень відвідали Другу промислову виставку, присвячену китайській медицині провінції Ганьсу.

Виставка проводилася з 22 по 24 серпня 2019 року в окрузі Ланьчжоу та була організована за сприяння Національного комітету охорони здоров’я Китайської Народної Республіки, Китайської Ради з міжнародної торгівлі, Національного управління з розвитку китайської медицини КНР та Народного уряду провінції Ганьсу.

Програма виставки включала в себе такі заходи: Церемонію відкриття, Форум присвячений високоякісному розвитку китайської медицини, експозицію китайської медичної продукції та прес-конференцію з питань визначення стратегії та удосконалення стандартів традиційної китайської медичної промисловості.

Нашим колегам був організований теплий прийом та дружня атмосфера. Вони прийняли участь у різних заходах виставки, де обговорювалися актуальні питання комплементарної медицини різних країн. Професор Р.Л. Скрипник виступила із доповіддю на тему «Китайська медицина в Україні: історія, розвиток і сьогодення». Головними тезисами доповіді були поширення китайської медицини в Україні, використання методів та її вплив на розвиток української медичної галузі.

Окрім української делегації та представників Китайської Народної Республіки, на виставці були присутні фахівці із багатьох інших країн, таких як: Малайзія, Індонезія, Таїланд, Бразилія, В’єтнам, Франція. Вони також поділилися своїми знаннями і здобутками у сфері комплементарної медицини в своїх країнах та її застосуванням у світовій практиці.

У ході візиту до Китайської Народної Республіки професор Р.Л. Скрипник та Н.К. Гребень також мали можливість відвідати ярмарок китайських лікувальних трав округу Ланьчжоу, Університет китайської медицини провінції Ганьсу та студентське містечко медичного університету.

Співробітники нашого університету обмінялися цінним досвідом зі своїми колегами з КНР та мають намір розвивати подальше двостороннє партнерство у галузі комплементарної медичної промисловості та продовжувати плідну співпрацю між Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця та Університетом китайської медицини провінції Ганьсу.

Довідка: “Стратегія ВООЗ в сфері народної медицини на 2014-2023 роки” рекомендує поширювати в національних системах охорони здоров’я комплементарну медицину (зокрема китайську) та проводити дослідженнях механізмів терапевтичного впливу (https://www.who.int/medicines/publications/traditional/trm_strategy14_23/en/).