НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ З ДИРЕКТОРОМ ВІДДІЛЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ХІРУРГІЇ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ КЛІНІКИ ШЛЕЗВІГ-ГОЛЬШТЕЙН МІСТА ЛЮБЕКА (НІМЕЧЧИНА) ТОБІАСОМ КЕКОМ

24.10.2019

23 жовтня 2019 року в конференц-залі адміністративного корпусу НМУ відбулася зустріч із директором відділення загальної хірургії Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн міста Любека (Німеччина) Тобіасом Кеком. У 1997 році він закінчив медичний факультет університету в місті Ерланген. Навчався також в Стенфордському та Каліфорнійському (UCSD) університетах США.  З 2012 року Тобіас Кек очолює кафедру хірургії Університетської клініки Шлезвіг-Гольштайн (UKSH) міста Любека. Він є всесвітньо відомим фахівцем у галузі мініінвазивної хірургії та хірургії підшлункової залози, член експертних рад провідних дослідницьких груп та асоціацій, Індекс Гірша – 31. На зустрічі був також присутній Ульріх Веллнер – асистент, професор Університетської клініки Шлезвіг-Гольштейн, міста Любека.

Зустріч розпочав проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко, який представив учасників переговорної групи з українського боку: проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професора Р.Л. Скрипник, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова,  завідувача кафедри загальної хірургії №1, професора О.І. Дронова та керівника відділу міжнародних зв’язків, доцента О.Л. Таринську. Олександр Миколайович привітав шановних гостей, наголосивши, що професор Тобіас Кек не вперше перебуває в нашому Університеті з лекціями і майстер-класами, тому добре знає про славетну історію і сьогодення НМУ. «Ваші лекції і майстер-класи мають дуже хороші відгуки з боку студентів і співробітників, але ми хотіли б подальшої більш глибокої співпраці, яка буде вигідною для обох наших університетів. Певен, що вже час переходити від декларування цілей до їх реалізації», – зазначив він і запропонував питання для подальшого обговорення. Це, зокрема обмін студентами і аспірантами, молодими вченими, академічними співробітниками, можливість та умови підписання меморандуму з Університетом Любека  та меморандуму з Університетською клінікою Шлезвіг-Гольштейн, Університету Любека (Німеччина).

У свою чергу професор Тобіас Кек запропонував створити німецько- українську медичну асоціацію і на її базі розвивати подальше співробітництво. Він розповів, що Університетська клініка Шлезвіг-Гольштейн має найкраще оснащення в Європі і, оскільки НМУ імені О.О. Богомольця  хоче відкрити Університетську клініку, українській стороні буде вкрай цікаво й корисно побувати в Університетській лікарні Шлезвіг-Гольштейн.

Підбиваючи підсумки робочої зустрічі проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко ще раз подякував німецьким колегам за висловлені у ході переговорів пропозиції та готовність найближчим часом підписати меморандум, який розширить співпрацю обох університетів. Насамкінець сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

 

Прес-центр