НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ, ПРОФЕСОР О.А. ГОЛУБОВСЬКА У ПЕРЕДАЧІ «СВОБОДА СЛОВА З САВІКОМ ШУСТЕРОМ» НА ТЕЛЕКАНАЛІ УКРАЇНА 24 ПРОКОМЕНТУВАЛА СИТУАЦІЮ З COVID-19 В УКРАЇНІ І СВІТІ

10.10.2020

9 жовтня завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор Ольга Анатоліїна Голубовська взяла участь у передачі «Свобода слова з Савіком Шустером». Йшлося про актуальну ситуацію із пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні і світі (переглянути передачу ).

За словами професора-інфекціоніста О.А.Голубовської, у найближчі півроку в Україні та світі буде дуже важка ситуація із захворюванням на COVID-19. “Ми повинні розуміти, що ми у тому часі і на тій стадії перебуваємо, коли вірус новий, він адаптується до людської популяції, а ми адаптуємося до нього. І ось ці тонкі взаємодії, я думаю раніше ніж за два роки, ми нічого спрогнозувати не зможемо, крім того, що у найближчі півроку у нас будуть дуже важкими. Це зрозуміло усім.

Ольга Анатоліївна також наголосила, що всі мешканці України у період пандемії повинні поводитися як потенційно інфіковані COVID-19: “Усі українці повинні  розуміти – ми всі вже знаходимося у вогнищі зараження (COVID-19), весь світ знаходиться у вогнищі зараження, ми всі повинні поводитися як потенційно інфіковані, так слід поводитися. Я, ви, кожна людина повинна розуміти, що у цей момент вона може інфікуватися. Тому вона не повинна заразити ближнього, не повинна підходити до нього ближче ніж на 2 метри без засобів індивідуального захисту у вигляді маски”.

Професор О.А.Голубовська зазначила, що сьогодні існує величезне навантаження на систему охорони здоров’я. “Ви розумієте навантаження лікарів? Це – неймовірне навантаження, а в нас ще попереду важкий сезон”, — додала Ольга Анатоліївна.

 

Прес-центр