НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ, ПРОФЕСОР О.А.ГОЛУБОВСЬКА РОЗПОВІЛА, ЧИ ЗАХИЩАЮТЬ ВІД КОРОНАВІРУСУ АЛКОГОЛЬ, ЧАСНИК І ЦИБУЛЯ

19.11.2020

«Алкоголь, цибуля і часник не захищають людину від захворювання на  коронавірусну хворобу COVID-19, позитивний вплив на здоров’я людини має спорт, прогулянки на свіжому повітрі і збалансоване харчування», –  зазначила завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор О.А.Голубовська на верифікованому МОЗ України Telegram-каналі “Коронавірус_інфо“.

“Річ у тому, що у цих речовинах дійсно містяться природні фітонциди… Вони якимось чином можуть вплинути гіпотетично на концентрацію цього вірусу. Але, я ще раз повторюю, що це абсолютно не панацея”, – зазначила професор О.А.Голубовська.

Вона нагадала, що при коронавірусній хворобі саме імунна система викликає ураження легенів, й не тільки легенів. Тому важливо підтримувати імунітет.

“Цибуля і часник — це взагалі добре для здоров’я — як гуляти, займатися спортом, вести здоровий спосіб життя і харчуватися. Харчування має велике значення, збалансоване. Тому що люди повинні отримувати адекватну кількість усіх вітамінів. У нас дійсно дефіцит вітаміну D у багатьох. Тому в багатьох країнах світу рекомендують приймати вітамін D, але потрібно пам’ятати, що його надлишок може завдати шкоди організму. Повинна бути “золота середина”, – наголосила Ольга Анатоліївна.

Нагадаємо, що професор О.А.Голубовська заявляла агентству УНН, що зимовий період є сезоном коронавірусу, оскільки це пов’язано із особливістю передачі збудника. Тому-то так стрімко зростає захворюваність.

 

Прес-центр