НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ, ПРОФЕСОР О.А.ГОЛУБОВСЬКА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ «ДИФТЕРІЯ В УКРАЇНІ»

28.10.2019

28 жовтня 2019 року у приміщенні інформаційного агентства «Голос UA» відбулася прес-конференція «Дифтерія в Україні», спікером якої серед інших експертів була завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, радник МОЗ України, професор Ольга Анатоліївна Голубовська.

20 випадків захворювання на дифтерію, які були зафіксовані з початку серпня поточного року по теперішній час в  Хмельницькому  Ужгороді, Києві, Тернопільській області, за визначенням епідеміологів, кваліфікуються як «спалах». Таким самим терміном позначається навіть поодинокі випадки, як, наприклад, зареєстрований 2018 року в Сєверодонецьку Луганської області. «Отже, – наголосила у своєму виступі професор О.А. Голубовська, – не варто плутати поняття «спалах» і «епідемія», що часом спостерігаємо у схильних до «сенсацій» ЗМІ. Це, однак, не означає, що підстав для занепокоєння немає. Мене як інфекціоніста турбує кричуща неготовність держави дати гідну відсіч небезпеці, якою, безумовно, є кір, ботулізм, туберкульоз, коклюш, паротит, а нині ось і дифтерія. Так, зі 192 наявних на той час сироваток чималу частину було відправлено до Ужгорода, певну кількість використано у Києві. Скільки залишилося? Точну цифру встановити можна, але й без того зрозуміло, що на випадок погіршення епідеміологічної ситуації серйозних проблем не уникнути».

В унісон з професором О.А.Голубовською виступили й голова Національної медичної палати Сергій Володимирович Кравченко, екс-керівник Головної СЕС України Святослав Вікторович Протас, співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НМАН України Ігор Леонідович Маричев. Вони зупинилися на проблемі вакцинації населення. Святослав Протас застеріг від «масової вакцинації в авральному режимі», а також від надмірної пропаганди, спрямованої проти вакцинації як такої. Всі спікери наголошували, що проблему наявності сироватки в лікарнях України треба негайно вирішувати.

 

Прес-центр