НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ ТА ІНТЕНСИВНОЇ ТЕРАПІЇ, ПРОФЕСОР С.О. ДУБРОВ ПОЯСНИВ, ЧОМУ В УКРАЇНІ ОДИН ІЗ НАЙВИЩИХ ПОКАЗНИКІВ СМЕРТНОСТІ У СВІТІ ЧЕРЕЗ COVID-19

24.11.2021

Лікар-анестезіолог, завідувач кафедри анестезіології, доктор медичних наук, професор С.О. Дубров пояснив, чому в Україні один із найвищих показників смертності у світі через COVID-19.

«Можу впевнено сказати, що рівень смертності напряму залежить від рівня вакцинації населення. Якщо подивитися статистику Ізраїлю чи провідних європейських країн, де понад 60% вакцинованого населення, то кількість летальних випадків там значно нижча, ніж в Україні, де менше 30% повністю вакцинованих громадян.

Вакцинація значно знижує рівень госпіталізацій та смертності. Це гарно прослідковується на прикладі Великої Британії, яка вже багато тижнів у списку лідерів за рівнем захворюваності, однак має низький рівень смертності. До того ж у перші дві хвилі COVID-19 рівень летальності у нас майже не відрізнявся від економічно розвинених країн, що свідчить про досвід наших лікарів.

Таким чином, така різниця у кількості летальних випадків пояснюється лише рівнем вакцинації», – зазначив Сергій Олександрович в ексклюзивному коментарі для спільноти “Коронавірус інфо”.

 

Прес-центр за матеріалами кафедри анестезіології та інтенсивної терапії