НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ ХІРУРГІЇ №1

03.04.2018

Протягом березня на кафедрі хірургії №1 НМУ імені О.О. Богомольця відбулося 4 засідання студентського наукового гуртка.

3 березня 2018 року проходило засідання на тему «Мезентеріальний тромбоз – невловимий вбивця, методи слідства та лікування». Доповідачі представили основні алгоритми діагностики та хірургічного лікування при тромбозі верхньої і нижньої брижової артерії, відповідно до сучасних рекомендацій міжнародних асоціацій та інститутів. Всі доповіді супроводжувалися цікавими дискусіями, наприклад, стосовно фізикальної діагностики на ранніх етапах, та об’єму резекції при уражені тієї чи іншої гілки ВБА і НБА. Практичне засідання СНГ кафедри хірургії №1 на тему «Шкірний шов” відбулося 7 березня. Студенти були забезпечені хірургічними інструментами та мали змогу відпрацювати методику накладання шкірних швів. Для студентів, що вперше мали справу з хірургічними швами, староста гуртка, Бухенський Андрій, провів майстер-клас з накладання найпопулярніших швів шкіри.

Вже 14 березня 2018 року відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри хірургії №1 та внутрішньої медицини №3 на тему: “Хвороба Крона: діагностика, лікування, реконструктивні операції”. Студенти отримали багато нової та цікавої інформації із всесвітніх джерел, що глобально займаються вирішенням проблеми хвороби Крона. Доповідач Андрій Курманський розповів, про нові тенденції в дослідженнях етіології, патогенезу та клінічних проявів; староста гуртка кафедри внутрішньої медицини №3 – Марія Комкіна, представила інформацію про сучасну тактику консервативного лікування, а староста гуртка кафедри хірургії №1 – Андрій Бухенський – нові рекомендації щодо застосування хірургічних методів лікування хвороби Крона. Хірург-інтерн Пристая Євген продемонстрував цікаві клінічні випадки хірургічного лікування цього захворювання на базі кафедри хірургії №1. Тему “Кишкові анастомози” студенти наукового гуртка розглядали 17 березня 2018 року на базі КМКЛ №18 під час практичного засідання. Заняття було розділено на 2 групи. Всі бажаючі були забезпечені хірургічними інструментами та матеріалом для створення кишкових анастомозів. Для студентів, що вперше знайомилися з технікою накладання кишкових швів, хірург-інтерн Пристая Євген прочитав міні-лекцію, в якій продемонстрував головні технічні аспекти створення анастомозів. Засідання відвідало близько 30 студентів.

Чекаємо всіх на наступних засіданнях. Більше інформації про роботу гуртка за посиланням: https://www.facebook.com/Surgery.fans/?hc_ref=ARRgWvwWeO7mdJGH-MU6JigvcsOp79h0zoPd4mMqnFeYjb66Nq_ZWeEBf59INVfLj_8&fref=gs&dti=342223409476815&hc_location=group

Кафедра хірургії №1