НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я 2019 Р. НА КАФЕДРІ СОЦІАЛЬНОЇ МЕДИЦИНИ ТА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ.

15.04.2019

Щорічно 7 квітня в усіх країнах світу відзначається Всесвітній день здоров’я, який присвячується найактуальнішим проблемам здоров’я населення у глобальному вимірі.

У 2019 році Всесвітній день здоров’я присвячено загальному охопленню послугами охорони здоров’я. Вибір такої тематики є закономірним з огляду на існуючі проблеми в доступності медичної допомоги населенню в багатьох країнах світу та фінансові ризики внаслідок необхідності її оплати. Традиційно до цієї дати проводиться низка наукових та інформаційно-освітніх заходів.

В Україні розпорядженням КМУ від 03.04.2019 р. №210-р. було передбачено проведення 06-13.04.2019 р. заходів в рамках Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, серед яких тематичні заходи з актуальних питань реалізації права людини та її обов’язків, що стосуються здоров’я, у т. ч. лекції, науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі у форматі засідань за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, конкурси, ігри, змагання тощо.

На кафедрі соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця 10.04.2019 р. до Всесвітнього дня здоров’я та на відзначення Всеукраїнського тижня громадського здоров’я було проведено науково-практичний семінар «Актуальні проблеми громадського здоров’я та їх висвітлення в тематиці Всесвітніх днів здоров’я».

Перед викладачами та студентами виступила з доповіддю завідувач кафедри, професор Грузєва Т.С., яка розповіла про започаткування ВООЗ в 1950 р. відзначення Всесвітнього дня здоров‘я, про тематику кожної з таких дат та її зв’язок з найактуальнішими проблемами здоров’я, про проведення в НМУ імені О.О. Богомольця з 2007 р. міжнародних науково-практичних конференцій до Всесвітнього дня здоров’я за участю представників ЄРБ ВООЗ та фахівців з багатьох країн світу.

Було наголошено на важливості розвитку в Україні системи громадського здоров’я та вирішенні проблем нездоров’я, підвищенні доступності послуг охорони здоров’я на підготовці фахівців громадського здоров’я, що відповідає сучасним світовим тенденціям та дозволяє протистояти викликам і загрозам.

Викладачі кафедри професор Галієнко Л.І., доценти Гречишкіна Н.В., Замкевич В.Б., Іншакова Г.В. у своїх виступах акцентували увагу на вирішенні таких важливих питань громадського здоров’я, як формування здорового способу життя, включаючи підтримку фізичної активності, забезпечення здорового харчування з обмеженням вживання продуктів з високим вмістом жирів і солі, боротьбу з вживанням тютюну та алкогольних напоїв тощо.

Члени студентського наукового гуртка спільно з його керівником, доцентом Донік О.М. організували конкурс підготовлених студентами макетів плакатів з актуальних питань громадського здоров’я.

Спільне обговорення проблем громадського здоров’я та сучасних стратегій їх вирішення є важливою складовою формування у майбутніх фахівців охорони здоров’я відповідального ставлення до власного здоров’я, набуття компетентностей з реалізації профілактичного напряму в охороні здоров’я, розуміння підходів до забезпечення доступності послуг охорони здоров’я, досягнення цілей сталого розвитку суспільства.