НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЯК «ВЄДАЮЦЬ» У МІНСЬКУ УКРАЇНСЬКУ І ЧОМУ ХЕРСОНЕЦЬ НҐУЄН ХОАНҐ ХИНҐ ОБИРАЄ ПРОФЕСІЮ СТОМАТОЛОГА

07.08.2019

Черговий етап вступної кампанії – подання оригіналів на місця за кошти фізичних і юридичних осіб  – добігає в НМУ імені О.О.Богомольця до свого завершення. Станом на 6 серпня 2019 року подано 1227 заяв на 1857 місць. На спеціальності «Медична психологія», «Фармація» (заочна форма) і «Медицина» (2 курс) створилася конкурсна ситуація.

«Якщо порівнювати з минулим роком, – зазначила з цього приводу декан медично-психологічного факультету НМУ, професор М.М.Філоненко, – прогрес, безумовно,є. Радує не стільки наявність конкурсу як такого, а те, що в суспільстві, зокрема в його молодій, юній частині зникає стигма – упереджене ставлення до професії лікаря-психолога. Люди, нарешті, починають розуміти, що психологія і психіатрія – різні речі, що не зовсім одне й те саме – просто психологія і психологія медична».

Отже, на хлопців і дівчат, які подали документи на спеціальність «Медична психологія» (контрактна форма) чекає конкурс балів ЗНО.

Тим часом, в аудиторіях №2 і №3 морфологічного корпусу НМУ проходив черговий «раунд» співбесід з англійської / української мови, хімії / біології та математики / фізики. Цього разу «українців» виявилось четверо, а «англійців» – переважно абітурієнтів з Ірану та Єгипту – як і минулого разу, 17.

Білорус Микита Рудой – мінчанин. Хоче навчатися на медичному факультеті Університету імені О.О.Богомольця. Як він володіє мовою Тараса Шевченка, покаже іспит-співбесіда. Здається, його можна вважати білоруськомовним, що, погодьтеся, зустрінеш нечасто. На наше запитання щодо мови української відповів коротко: «Вєдаю!».

За традицією, про яку ми вже неодноразово згадували, абітурієнтів в обох аудиторіях привітали керівники НМУ. До щирих побажань проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМУ, професора О.М.Науменка приєднались проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НМУ, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури НМУ, професор Р.Л.Скрипник, в.о.проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи НМУ, професор О.М.Власенко, декани факультетів НМУ. Як завжди, Олександр Миколайович представив абітурієнтам-іноземцям своїх колег, а також голову екзаменаційної комісії з мови і літератури,професора з Національного університету імені Тараса Шевченка Н.М.Гаєвську. Надія Марківна стисло довела до відома «українців» суть іспиту-співбесіди – і процес, як кажуть, пішов…

Крім згадуваного Микити Рудого, приступив до тестування з мови і літератури американець Даніел Бучинський. Він народився в Нью-Йорку, в родині лікарів-українців, які деякий час проживали у США, і автоматично дістав американське громадянство. Утім, хлопець заявляє, що це для нього не просто формальність. Він патріот своєї країни – Сполучених Штатів, хоча й дуже любить батьківщину батьків – Україну. З українською мовою в нього проблем немає. У Нікополі він закінчив спеціалізований природничо-математичний ліцей № 26.

Ще двоє «українців» – брати Ельман і Ельхан Мусаєви з Азербайджану.

А на другому поверсі того ж таки морфологічного корпусу  пожвавішав потік абітурієнтів з оригіналами. Є кияни, але частіше все-таки це далекі прибульці.

Нґуєн Хоанґ Хинґ приїхав з батьком… Ні, не з Ханоя, звідки родом їхні предки, а з Херсона. Хлопець привіз документи на спеціальність «Стоматологія», 1 курс, контракт. Крім батька, його супроводжує подруга-землячка – студентка  4 курсу фармацевтичного факультету НМУ Жанна Фам. «Нґуєн добре закінчив херсонську загальноосвітню школу №50, – говорить дівчина щирою українською, – Набрав 178 балів ЗНО, а це, якщо не помиляюсь, прохідний бал на бюджетне місце за спеціальністю «Медицина». Але мій друг не слухає нічиїх порад: стоматологія і все тут!..»

Що ж, залишається побажати всім успішного вступу, зокрема й тим іноземцям, які складають іспит з української: якщо вони її і, справді, шанують і «вєдаюць», то це буде оцінено належним чином.

Прес-центр