НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВИВЧАЄМО АНАТОМІЮ У ФОРМАТІ ОНЛАЙН

06.04.2020

Із перших днів оголошення карантину перед викладачами кафедри описової та клінічної медицини постало питання організації дистанційного навчання. Відповідальність висока, адже базову дисципліну вивчають студенти початкових курсів усіх без винятку факультетів. Тому на кафедрі під керівництвом її завідувача професора В.Г. Черкасова розробили програму, яка відповідає вимогам навчальних планів дисципліни, затвердженої МОН України. Складність полягала у тому, що в залежності від факультету, є відмінність в навчальних планах. Викладачам сьогодні часто-густо доводиться проводити практичні заняття в один день студентам медичного, медико-психологічного, стоматологічного факультетів, де навчальні програми та об’єм занять суттєво різняться.

Відповідальна за навчальний процес на кафедрі професор І.В. Дзевульська зазначила, що вони готові до дистанційної форми навчання, адже вже тривалий час на сайті кафедри ANATOM.UA знаходяться презентації лекцій, тематичні плани, понад 3000 тестових питань формату КРОК-1, а в соціальних мережах у студентів  є доступ до книг з анатомії. Кожен має посібник контролю самостійної роботи студента та необхідні методичні рекомендації з кожної теми. Також студенти мають можливість користуватися результатами клінічних, лабораторних та інструментальних методів дослідження. Так, дані МРТ, КТ, УЗД широко використовуються як метод візуалізації під час практичних онлайн заняттях.

Відповідальний за роботу з іноземними студентами доцент М.А. Безштанько  похвалив студентів-іноземців і відзначив їхнє старання під час дистанційного навчання. Вони швидко переключилися на віддалену форму опанування анатомією і сьогодні демонструють хороший рівень знань. Микола Аркадійович уже поставив перші відмінні оцінки і їх отримали першокурсниці, громадянки Ірану сестри Фатеме Шарі та Фатеме Доронінія.

 

Редакція газети « Медичні кадри»