НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Вищий Семінаріум Духовний Університету С. Вишинського (м. Варшава, Польща) провів наукове стажування для освітян “Академічна доброчесність”

26.09.2019

Вищий Семінаріум Духовний у Варшаві UKSW спільно із Польсько-українською фундацією “Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці” (IIASC) та Фундацією АDD провели з 18.09. по 21.09 2019 року стажування для освітян у Варшаві, метою якого є ознайомлення із європейськими підходами щодо питання наукового плагіату і популяризація академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній та науковій галузі між Україною і Польщею.

 

В перший день стажування відбувся круглий стіл за участю польських експертів компанії Plagiat.Pl. Тематика: “Запобігання плагіату в освітньому та науковому середовищі. Програмні засоби для виявлення можливого плагіату у наукових та академічних роботах”.

В рамках круглого столу були обговорені наступні питання:

  1. Проблеми імплементації принципів академічної доброчесності (АД) в освітнє та наукове середовище. Проблема запобігання плагіату.
  2. Рlagiat.pl – історія, завдання, інформаційні продукти та послуги для науковців та установ.
  3. Співробітництво з Україною: меморандум МОН з компанією Plagiat.pl від 23 лютого 2018 в дії.
  4. Практичний досвід роботи компанії Plagiat.pl з університетами Європи та світу у організаційному та юридичному аспектах.
  5. Система виявлення можливого плагіату StrikePlagiarism.com: загальна характеристика системи, інтерпретація звіту системи, вирішення спірних питань (практичний досвід).
  6. Процедури перевірки та оцінки на плагіат.
  7. Використання системи StrikePlagiarism.com для підвищення якості наукових видань: запобігання плагіату у видавничій діяльності.
  8. Перспективи розвитку програмного забезпечення для виявлення можливого плагіату.
  9. Можливості співпраці з компанією Plagiat.pl для академічних установ України та науковців.

Даний захід очолювали Кристоф Гутовський (Польща) та Главчева Ю.М. (Харків, Україна).

Другий день стажування був присвячений питанням легалізації перебування в Польщі та огляд основних правових та організаційних моментів навчання – легалізація документів, апостиль, нострифікація, переклади, вступна кампанія. Даний захід забезпечила Фундація ADD метою діяльності якої є сприяння адаптації та інтеграції українських мігрантів за кордоном. Доказом ефективної роботи даної організації стала презентація стипендіальних і грантових програм, а також порядок подання заяв на фінансування навчання і проведення наукових досліджень у польських закладах вищої освіти (SEW при Варшавському Університеті).

Цікавим був освітній візит до Академії Леона Козьмінського та ознайомлення з програмою стажування у Сеймі і здійснення інформаційного візиту до Сейму.

Отриманий досвід планується використати для вдосконалення подальшої наукової роботи та популяризації актуальної проблеми наукового життя – академічної доброчесності.

 

Доцент кафедри фармакології  Клименко О.В.

Відділ міжнародних зв’язків