НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВИПУСКНИКИ НМУ 2020 – ДУМКИ, ТРИВОГИ ТА СПОДІВАННЯ

29.04.2020

Незвичайно закінчується навчальний рік. Сьогодні найбільше запитань і тривог у випускників нашого Університету. Ми надали слово представникам великого загалу цьогорічних випускників НМУ, щоб вони поділилися своїми думками, переживаннями та планами.

 

Вікторія Галіч, медичний факультет №3

На медичному факультеті №3 175 випускників. Раптово, протягом одного-двох днів, все змінилося, зупинився звичний навчальний процес. Мені як старості курсу було зрозуміло, що я не маю права покидати Київ та їхати додому. Разом із деканатом здійснювала необхідні заходи і координувала дії через старост академічних груп. У стислі терміни було налагоджено дистанційне навчання. Ми розуміли, що втрачаємо нагоду працювати у лікарні, розглядати разом із викладачем цікаві клінічні випадки, формувати своє клінічне мислення біля ліжка хворого. Наш декан професор О.В. Виговська прагне компенсувати цю прогалину тематичними лекціями. Оксана Валентинівна як лікар інфекціоніст підготувала відеолекції, які можна переглядати в режимі онлайн не тільки випускникам нашого Університету, а й інтернам та студентам інших медичних вузів, адже у лекціях є відповіді на тестові питання КРОК-2 та КРОК-3.

Випускників факультету турбують питання, пов’язані з отриманням диплому лікаря. Як будуть проходити випускні іспити, складання КРОК-2. Однозначної відповіді ще не має, але ми готові до будь-якого сценарію розвитку подій. Ми знаємо, що за будь-яких обставин необхідно мати ґрунтовні знання та фахову підготовку, тому випускники підтримують гарну навчальну форму, старанно готуються до іспитів та складання КРОК-2.

 

Дарія Тозік, медичний факультет №1

Наш дружний студентський колектив налічує 12 студентів. Мені випала честь бути старостою академічної групи і нести цю відповідальність із перших днів навчання в Університеті. Протягом усіх років ми старанно навчалися, підтримували авторитет однієї із найкращих груп на курсі, не лише успішно оволодівали медичними науками, а й цікаво проводили своє дозвілля. Минулого року святкували весілля нашої одногрупниці, де ознайомилися з прекрасними народними традиціями та милувалися прекрасними краєвидами Закарпаття. Також планували привітати  ще одних молодят – студентів групи, відзначити дні народження, разом відсвяткувати завершення навчання в НМУ. Але не судилося. Карантин вніс свої корективи. Сьогодні продовжуємо навчання, але вже у дистанційному форматі. Незабаром на нас чекають випускні іспити та КРОК-2. Ми сумуємо за тим, що так несподівано й не очікувано припинилося наше навчання, але ми з розумінням сприймаємо ситуацію, пов’язану із розповсюдженням коронавірусу COVID-19 і сподіваємося, що успішно завершимо навчання в НМУ і отримаємо бажані дипломи лікарів.

 

Андрій Крохмаль, ФПЛЗСУ

У моєму житті, окрім матері, були дві авторитетні людини, які вплинули на формування моєї особистості. Це моя бабуся Галина Василівна – сільський фельдшер і тато Степан Ярославович – військовий. Тому я без вагань обрав професію військового лікаря. Так я став студентом факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України. Моя родина була щасливою, адже я продовжив сімейну традицію. Відтоді минуло 6 років і я не змінив свого прагнення здійснити мрію. Після закінчення НМУ вступатиму до військової медичної академії. Окрім знань маю серйозну фахову підготовку. Уже два роки поспіль я працюю у Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва. Ситуацію з карантином сприйняв спокійно, як чергове життєве випробування. Продовжую працювати й дистанційно навчатися. Вірю у те, що ми впораємося з цією недугою і вийдемо із складної ситуацією ще міцнішими.

 

Марина Складанівська, стоматологічний факультет

Випускникам стоматологічного факультету з психологічної точки зору було складно переходити на формат дистанційного навчання,  адже за п’ять років невід’ємною стала безпосередня комунікація із викладачами та пацієнтами. Сьогоднішнє навчання не відповідає звичному  нам формату. Університет дає можливість майбутнім стоматологам отримувати та розвивати свої практичні навички ще задовго до отримання диплому, що й відрізняє його з-поміж інший вищих навчальних закладів. Кожного дня ми приходили до Стоматологічного медичного центру Університету і бачили в кріслах клінічних кабінетів пацієнтів, які з радістю користувалися шансом отримати належне лікування та допомагали нам формувати безцінний професійний досвід. До того ж під час роботи завжди можна було звернутися за порадою до викладача, обговорити тематичні клінічні випадки та на власні очі побачити високий рівень роботи з пацієнтом. Але формат віддаленого навчання має і позитивні моменти. По-перше, процес навчання продовжується. По-друге, з’явилася можливість реалізувати справи, на які не вистачало до цього часу – перегляд вебінарів, опрацювання додаткової літератури, повернення до­­ тем та розділів, які хотілося б пройти повторно та підготуватися до КРОК-2 та державних іспитів. Я завжди вважала, що той, хто хоче отримати знання,  знайде  можливість це здійснити.

 

Редакція газети «Медичні кадри»