НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДРАЦЮВАННЯ ПРАКТИЧНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «НЕВРОЛОГІЯ»

17.11.2020

На цю подію чекали студенти та викладачі. В умовах дистанційного навчання це реальна можливість під безпосереднім контролем наставника на умовному хворому перевірити основні функції нервової системи: рухову, координаторну, вищу нервову діяльність, функцію черепних нервів та менінгеальні знаки.

Знадобилося всього кілька днів для організації навчального заходу. Складено списки студентів, які чітко за графіком прибували до морфологічного корпусу НМУ та із дотриманням протиепідемічних заходів відбувалося відпрацювання практичних компетентностей.

У трьох навчальних кімнатах розгорнуто станції, облаштовані для перевірки практичних навичок студентів четвертого курсу медичних факультетів. Викладачі кафедри доценти С.В. Рогоза, В.Ю. Крилова, Г.Г.Симоненко, під керівництвом завідувача кафедри неврології професора Л.І. Соколової, перевіряли знання та вміння своїх вихованців.

«Студенти приходять на заняття вже підготовленими, – розповіла Лариса Іванівна. – Вони ознайомилися з практичними компетентностями за допомогою відео, обговорювали лікувальні маніпуляції під час онлайн- навчання та штудіювали підручники. Особливість сьогоднішніх практичних занять полягає у тому, що майбутні медики демонструють не лише техніку виконання медичних маніпуляцій, а й клінічне мислення під час вирішення ситуаційних задач».

У перший день перевірки практичних навичок більшість студентів показали хорошу підготовку. Пошук методів поєднання  аудиторної та дистанційної форм навчання в умовах карантину триває. Так, розпочинається відпрацювання практичних компетентностей у офлайн-форматі на базі ОСКІ центру та симуляційного центру на стоматологічному факультеті.

 

Редакція газети « Медичні кадри»