НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДКРИТО ВИСТАВКУ, ПРИСВЯЧЕНУ ТРАДИЦІЙНІЙ КИТАЙСЬКІЙ МЕДИЦИНІ, ЯКУ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ПРОФЕСОРИ УНІВЕРСИТЕТУ ТКМ ПРОВІНЦІЇ ГАНЬСУ (КНР)

27.05.2019

27 травня 2019 року в морфологічному корпусі НМУ імені О.О.Богомольця відкрилася виставка, присвячена традиційній китайській медицині. Символічну блакитну стрічку у вестибюлі перед аудиторією №3 імені Войно-Ясенецького (Святителя Луки) перерізали проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НМУ, професор О.А. Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професор Р.Л. Скрипник, від китайської сторони – віце-президент університету Традиційної китайської медицини провінції Ганьсу, професор Чжен Гуйсень. На церемонії були також присутні заступник директора УТКМ провінції Ганьсу, доцент Ван Сяорон, заступник директора УТКМ провінції Ганьсу, професор Хань Тао, професори Ду Сяочжен і Чжен Сяоґун.

Зі вступним словом до присутніх викладачів і студентів НМУ звернулася професор Р.Л. Скрипник, а офіційно відкрив церемонію професор О.А. Канюра. Потім слово надали професорові Чжену Гуйсеню, який розповів про провінцію Ганьсу як колиску традиційної китайської медицини, де ще у 2-3 століттях заснували і розвивали свої школи такі видатні діячі, як Ці Бо і Хуангфу Мі, до речі, «батько» голкотерапії. Професор Чжен Гуйсень наголосив на винятковій обопільній користі від співпраці НМУ імені О.О. Богомольця і УТКМ провінції Ганьсу.

Китайським колегам було вручено пам’ятні значки Університету.

Професор Чжен Сяоґун після огляду виставкових стендів провів своєрідний майстер-клас з фізіотерапії. До вправ традиційної китайської медицини під відповідну негаласливу музику приєдналися всі бажаючі.

У другій половині дня відбулися лекції «Профілактика захворювань методами ТКМ та профілактика громадського здоров’я» (професор Чжен Гуйсень), «Аналіз ключових факторів у лікуванні постінсультного синдрому за допомогою акупунктури скальпу» (професор Ду Сяочжен), «Базові знання про китайську Матеріа Медіка» (професор Хань Тао), «Досвід профілактики і лікування захворювань травного тракту ТКМ» (доцент Ван Сяорон).

Прес-центр